Газета Прикарпатська правда

Wed03052014

All articles

Monday 03 March 2014

"Будителю нації" присвячується
Monday, 03 March 2014 08:57
Культура

9 березня 2014 року - знаменна дата в житті українського народу. Відзначатимемо 200-літній ювілей від дня народження Великого Кобзаря.

Read more

Гуцульські прокльони краще не вимовляти
Monday, 03 March 2014 08:39
Культура

Мовне питання одне з делікатних і чутливих. Передові напрямки в усі часи очолювали молоді науковці. Про нинішню мовну ситуацію в країні ми попросили розповісти кандидата філологічних наук, доцента кафедри української мови Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Романа Бачкура. У 2007-у його відзначили обласною премією "Молодий учений року".

Read more

Думка правильна, а друг - вірний
Monday, 03 March 2014 08:39
Культура

Культура мовлення залежить від освіченості. Але навіть ті, хто працює зі словом, - учителі, актори, журналісти - часто припускаються помилок. Про це з нагоди Міжнародного дня рідної мови, який відзначають 21 лютого, розповідає професор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, завідувач кафедри слов'янських мов Микола Лесюк.

Read more

Банкам шкодить сплеск емоцій
Monday, 03 March 2014 08:39
Економіка

Підвищений емоційний фон у країні спричиняє ситуативне збільшення попиту на ліквідні кошти, у тому числі готівку. Національний банк вжив додаткових заходів задля підтримання ліквідності фінансової системи.

Read more

Нема дорожчого за життя
Monday, 03 March 2014 08:39
Політика

Прикарпатські рятувальники засуджують дії, що відбуваються в нашій державі. Висловлюємо глибокий жаль за загиблими та пораненими, які стали жертвами насильства, щиро співчуваємо членам їх сімей.

Read more

Смиренна сила народу
Monday, 03 March 2014 08:39
Культура

Пам'ятаймо: коли спільно молимося, наші сили помножуються. Крім того, це є свідченням і заохоченням для інших приєднатися до нас.

Під час правління на Філіппінах Фернандо Маркоса (1965-1986 роки) ліберальна демократія перетворилася на диктаторський режим.

А у двох третин населення дохід став меншим за прожитковий мінімум. 1986 року громадськість побачила, що диктатор шляхом великого обману на виборах залишився при владі. Увесь світ чекав на повстання опозиції. Кореспонденти й оглядачі не давали їй жодного шансу. Батальйон із військ Маркоса перейшов на сторону опозиції проти добре озброєної танками, літаками й ракетами армії, котра мала підтримку США. Бій, який ще не почався, був уже програний.

Read more

Вибирайте кицю, схожу на себе
Monday, 03 March 2014 08:39
Культура

Першого березня у світі вшановують котів. Саме вони, вусаті муркотуни, повідомляють про це свято серенадами і голосними поєдинками з конкурентами.

Read more


Friday 21 February 2014

Себе не обділять
Friday, 21 February 2014 10:22
Влада

Надвірнянська районна рада ухвалила бюджет на 2014 рік у загальній сумі 558,814 мільйона гривень. На одного жителя припадає менше 5 тисяч за всіма напрямками соціально-економічного розвитку.

Read more

Протестне мовчання маестро
Friday, 21 February 2014 10:22
Культура

Його творчість стала безцінним внеском  у скарбницю національної і світової культури, а життя - яскравим прикладом вірного служіння своєму народові. Видатному українському композитору, педагогу, громадському діячу Левкові Ревуцькому виповнилося б 125 років від дня народження. Про цю непересічну особистість розповідає викладач Івано-Франківського музичного училища імені Дениса Січинського, кандидат мистецтвознавства Ігор Глібовицький.Pротестне-мовчання-маестро-

Read more

Івано-Франківськ і Севастополь - антиподи
Friday, 21 February 2014 10:22
Мораль і право

Івано-Франківськ визнали найбільш благополучним містом в Україні. Його антипод - Севастополь.

Read more

Інспектори пересіли на гібриди
Friday, 21 February 2014 10:10
Мораль і право

Днями 15 екіпажів управління Державтоінспекції УМВС України в Івано-Франківській області  пересіли на нові спеціально обладнані "Тойоти". Начальник цього підрозділу підполковник міліції Ярослав Ковальчук задоволений технічним поповненням.

Read more

Повагу до армії треба відроджувати
Friday, 21 February 2014 10:10
Мораль і право

Призивати на службу до Збройних сил України з цьогорічної весни уже не будуть. Рекрутуватимуть юнаків лише до внутрішніх військ. І то до 2017-го. Після цього вони також перейдуть на професійну основу. Про роботу в нових умовах напередодні Дня захисника Вітчизни розмовляємо з Івано-Франківським обласним військовим комісаром, полковником Ігорем Павлюком.

Read more

Вдячні за допомогу
Friday, 21 February 2014 10:10
Мораль і право

Кілька місяців Мальтійська польова кухня, яка працює на столичному Майдані, зігріває людей чаєм, готує теплі страви.  Волонтери по 14 годин на добу, не покладаючи рук, займаються цією благородною справою.

vдячні1Дуже вдячні всім, хто забезпечує нас чим може.

Нині потрібні: 

чай (розсипний чорний або карпатський), лимони, цукор, імбир, консервовані горошок та кукурудза, сухий горох, пшоно.

Днями ряд волонтерів знову виїжджають до Києва. Тому бажаючі допомогти можуть принести продукти або фінансові пожертви у приміщення МСД в Івано-Франківську, що на вулиці Лесі Українки 1. Чи в Києві на майдані (наша польова кухня недалеко від входу у Головпоштамт).

Контактні теле-фони:
099 91-741-03,
068 85-698-18.

Будемо дуже вдячні всім за допомогу!vдячні2

Мальтійська служби допомоги.

Read more

Голіруч на міну
Friday, 21 February 2014 09:54
Мораль і право

Понад три тисячі вибухонебезпечних предметів знешкодила торік група піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення управління ДСНС в Івано-Франківській області. До цих операцій її задіювали більше 250 разів.

Read more

Не будь переможений злом
Friday, 21 February 2014 09:54
Мораль і право

Не можемо спокійно дивитися на все, що відбувається навколо. Потрібно брати приклад із Христа, який плакав над долею Єрусалима. Однак і не можна відповідати злом на зло, підтримувати насильство. Слід  пам'ятати слова апостола Павла: "Не будь переможений злом, але перемагай зло добром! "

Read more

Подвиг, закарбований у монеті
Friday, 21 February 2014 09:54
Мораль і право

Із17 лютого Національний банк ввів в обіг пам'ятні монети номіналами 20 та 5 гривень "Корсунь-Шевченківська битва". Їх випустили до 70-річчя визволення України від фашистських загарбників. Починаючи з 2013-го банк ввів в обіг десять пам'ятних монет, присвячених Великій Вітчизняній війні.

Read more

Господарський суд інформує
Friday, 21 February 2014 09:54
Мораль і право

Яка інформація публічна
Для реалізації права кожного на доступ до публічної інформації у господарському суді Івано-Франківської області створено всі умови. Тут забезпечують своєчасне опрацювання запитів та надання відповідей на них не пізніше п'яти робочих днів із часу їх отримання.

Read more

Не заганяйте себе у безвихідь
Friday, 21 February 2014 09:54
Здоров'я

Кожен вирішує сам, де йому бути під час політичних збурень. Одні виходять на майдани, інші за всім спостерігають, вмостившись біля телеекранів або комп'ютерів. Важливо не доводити свій емоційний стан до зривів, які можуть закінчитися фатально. Революції рано чи пізно завершуються. І, як свідчить історія, не завжди тим, чого очікує суспільство. Втім, маємо залишатися здоровими, витриманими, не зважаючи ні на що.

Read more

Рибко, підніми настрій
Friday, 21 February 2014 09:46
Культура

Акваріумний світ не тільки зачаровує, а й урівноважує. Це досить ефективний заспокійливий засіб. Зграйки яскравих рибок, інша водяна живність піднімають настрій, додають життєвого тонусу. А турбота про них спонукає забути різноманітні негаразди.

Read more

Не попадьте під лавину
Friday, 21 February 2014 09:46
Влада

У високогір'ї  Івано-Франківської області існує небезпека сходження снігових лавин. Активізувалися вони насамперед на крутих схилах Карпат. Швидкість лавини сягає 100 кілометрів на годину. На своєму шляху вона захоплює все більше снігу.

Read more

Якщо раптом паводок
Friday, 21 February 2014 09:39
Влада

Через відлигу на річках області скресає крига, підвищується рівень води, утворюються затори льоду. Ці фактори можуть спричинити раптове затоплення, паводки.

Read more


Thursday 13 February 2014

Як звільнитися від скверни
Thursday, 13 February 2014 14:12
Політика

Тривожить душу нинішня ситуація в нашій державі, якою, на жаль, правлять чужі, ворожі українському народу люди. Вони не думають про його духовне та національне оздоровлення, свободу та добробут. А лише переймаються власним збагаченням.

Read more

Кожен раз, як останній
Thursday, 13 February 2014 14:12
Культура

Афганська війна - це не лише криваве протистояння. Вона надихнула на чудові поетичні рядки, які ставали піснями. Кожен із них вистражданий  душею.

Read more

Ожили в граніті
Thursday, 13 February 2014 14:12
Мораль і право

Минулої суботи на центральному майдані в Богородчанах відкрили пам'ятник двом землякам, які загинули на афганській війні. Іван Дерен із Саджави та Богдан Яцків із Гринівки назавжди лишилися молодими солдатами, з честю виконавши обов'язок. Правда, ціною власного життя

Read more

"Афганці" не мовчатимуть
Thursday, 13 February 2014 14:00
Мораль і право

Двадцять п'ять років тому радянські війська залишили територію Афганістану. На жаль, не всі повернулися звідти живими. Чимало вихідців із Прикарпаття також полягли, виконуючи "інтернаціональний обов'язок". Про нинішні проблеми бойових побратимів розмірковує голова Івано-Франківської обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану воїнів інтернаціоналістів Юрій Купчій.

Read more

Не ремонтуйте телевізор самі
Thursday, 13 February 2014 14:00
Влада

Електроприлади, знаходячись у невмілих руках, стають джерелом небезпеки. Торік на Прикарпатті зареєстровано  495 пожеж, які виникли через порушення правил їх монтажу та експлуатації.

Read more

"Тихо помолюсь я и зажгу свечу…"
Thursday, 13 February 2014 14:00
Культура

Елена Соловьёва родилась и проживает в Ивано-Франковске.  Работает в банковской сфере  31 год. Занимает должность начальника регионального отдела аудита департамента внутреннего аудита центрального правления АТ "Ощадбанк". Увлечена поэзией. Печаталась в Альманахах клуба славянской поэзии и периодических изданиях. Выпустила сборник стихов "Холсты удачных дней" в 2009 году, куда вошли циклы "Окно с видом на воспоминания" и "Подлунная нить".Любит жизнь во всех её проявлениях  и считает, что:
    Для души Милосердие - дар, эликсир!
        Зажигая свечу - освещаешь весь Мир!
            Чтобы пламя свечи не погасло в пути,
Obs-poeziaСветоч людям отдай… перед тем, как уйти...
Знакомим любителей поэзии с новыми произведениями нашего постоянного автора.

Read more

Путь к духовности
Thursday, 13 February 2014 13:59
Культура

В чрезвычайно сложное для страны время, 28 января 2014 года, в Ивано-Франковской областной универсальной научной библиотеке имени И.Франко открылась персональная выставка фотохудожницы Жанны Моисеенко "Дорога к храму". На 38 сюжетных фотографиях представлены в основном культовые сооружения Прикарпатья, несколько снимков сделаны также в Свято-Михайловском соборе Киева.

Read more

Втомилися терпіти
Thursday, 13 February 2014 13:58
Політика

Церковний хор із храму Різдва Богородиці, що в Долині, минулої неділі співав на столичному майдані під час літургії. Його учасники їздили в Київ разом зі священиками. Таким чином вони солідаризувалися із протестувальниками, вимагаючими достойного життя.

Read more

Якщо в душі сад
Thursday, 13 February 2014 13:29
Культура

Болехівський лісогосподарський коледж може по праву претендувати на звання одного з найстарших навчальних закладів Галичини. Корені його створення сягають вісімнадцятого століття. Саме тоді в Болехові організували школу лісівника. Масове вирубування зелених насаджень змусило задуматися про відтворення й збереження  неповторної природи Карпат.

Тривалий час навчальний заклад не працював. Тільки у 1993 році були перші спроби відновити його діяльність після того, як військові звільнили  приміщення і територію. Правда, вони залишили доволі сумну спадщину. Вибиті вікна, поламані двері. Майже все зруйновано. Відновлювати навчальний заклад взявся Юрій Черневий, який викладав у Львівському лісотехнічному інституті.

Read more

Чому погано бути нелегалом
Thursday, 13 February 2014 13:28
Економіка

В Україні  на кінець минулого року 1 мільйон 750 тисяч застрахованих осіб отримували зарплату нижчу, ніж прожитковий мінімум для працездатної особи, який становив 1147 гривень. А з грудня 2013-го - 1218. Понад 8,3 мільйона громадян отримували зарплату меншу за середню по країні. Це сумні цифри.

Read more

Соркін просить не панікувати
Thursday, 13 February 2014 13:26
Економіка

"Певну напругу" на валютному ринку голова Нацбанку України Ігор Соркін пов'язує із ситуативним поєднанням низки внутрішніх та зовнішніх чинників. Немає підстав стверджувати, що це довгостроковий тренд, йдеться в поширеній ним заяві. Найближчим часом, стверджує Ігор Соркін, короткостроковий надлишковий попит на валюту знизиться.

Read more


Thursday 06 February 2014

Самі прибирайте
Thursday, 06 February 2014 12:43
Політика

Не обурюватися кучугурами під під'їздами, а взяти лопати й прибирати сніг порадив іванофранківцям під час оперативної наради директор департаменту комунального господарства, транспорту та зв'язку виконкому міськради Михайло Смушак.  Доповідаючи, він зазначив, що на дорогах обласного центру особливих проблем нема. Їх, мовляв, чистять і посипають піском.

Read more

Радикальне самодурство
Thursday, 06 February 2014 12:42
Політика

Непрозорість в організаційній роботі зі створення ГО "Майдан", штабів спротиву та різного роду "народних рад" викликає справедливе обурення громадськості.

Read more

Усе закінчиться миром
Thursday, 06 February 2014 12:34
Політика

Україна впродовж останніх двох місяців скотилася на межу громадянського конфлікту. Уже є жертви. Про це розмовляємо із завідувачем кафедри політології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктором історичних наук, професором Василем Марчуком.

Read more

Ой, болить у мене зуб
Thursday, 06 February 2014 12:28
Здоров'я

Івано-Франківщину вважають епідеміологічною зоною захворюваності на карієс. Тут майже у 98 відсотків жителів є ця недуга зубів. У передових країнах Європи її давно перемогли, як, скажімо, малярію. Про зубні проблеми спілкуємося з головним лікарем Івано-Франківської обласної стоматологічної поліклініки Ігорем Рутком.

Read more

Не для того яйця
Thursday, 06 February 2014 12:18
Мораль і право

На Прикарпатті представники деяких політичних сил стали воювати з бізнесом опонентів. Першому дісталося готельно-ресторанному комплексу "Князь Святослав", розташованому в Калуському районі, "регіонала" Володимира Личука. Радикали закидали його гнилою рибою, вимазали огорожу.

Nedlatogo2Також постраждав фасад готелю "Франц" в Івано-Франківську. У нього полетіли курячі яйця, томатний сік. Керував процесом свободівський депутат у міськраді Роман Онуфріїв. Таким чином хулігани нібито намагалися провчити нардепа-"тушку" від ВО "Батьківщина" Володимира Купчака. Вони думали, що цей заклад належить йому. Та, як згодом з'ясувалося, дали маху. Краще б відвезли продукти дітям в інтернат або тим, хто доживає вік у соціальних закладах.

Read more

Заручники монополіста
Thursday, 06 February 2014 12:12
Мораль і право

Нещодавно колективу Стрийської філії ПАТ "Львівгаз" довели наказ про суттєве скорочення штату працівників. Мовляв, це необхідно зробити у зв'язку із запровадженням нової білінгової програми. Тож за прохідною підприємства з сьомого квітня опиняться майже сорок контролерів.

Днями голова правління ПАТ "Львівгаз" Володимир Зленко навідався до Стрия. Розмовляв з кандидатами на скорочення. При цьому застеріг: хто спробує пручатися і добровільно не залишить роботу, пошкодує. Таким буде важко десь працевлашкуватися.

Read more

Івано-Франківськ потрапив у десятку
Thursday, 06 February 2014 12:11
Влада

За грантові кошти в Івано-Франківську розробили техніко-економічне обґрунтування інвестиційного проекту щодо реконструкції та модернізації теплового мікрорайону "Симоненка". Про це повідомили під час недавніх громадських обговорень.

Read more

Музика його життя
Thursday, 06 February 2014 12:07
Культура

Не кожному Господь дарує шанс відзначити свій сторічний ювілей. До того ж бути на всіх урочистостях, організованих задля вшанування твоєї праці. Видатному українському композитору, музикознавцю, диригенту, фольклористу, педагогу, Станіславу Людкевичу поталанило. 24 січня мистецька громадськість вшанувала 135 річницю з дня народження маестро.  muzyka

Про цю непересічну особистість розповіла читачам нашої газети музикознавець, член Національної спілки композиторів України Лідія Грабар. Вона вчилася у Станіслава Людкевича, спілкувалася з ним, слухала його неперевершені твори. Нині Лідія Василівна викладач Івано-Франківського музичного училища імені Дениса Січинського. Свої знання передає талановитій молоді краю.

Read more

Господарський суд інформує
Thursday, 06 February 2014 11:29
Мораль і право

Спростили доступ

Read more

Подолати страх висотою
Thursday, 06 February 2014 11:18
Спорт

podolatyБагатометрова висота захоплює подих. Проте тендітні дівчата впевнено дряпаються угору по нерівностях стіни, що імітують скелясті виступи. У зимову пору дванадцятиметровий стенд замінює спортсменам "польові" умови. Він єдиний на область. Тут можна одночасно проводити тренування по шести маршрутах різного виду складності. Знаходиться стенд в Івано-Франківському коледжі фізвиховання. При закладі багато років діє клуб "Каменяр". Нині свій досвід молодим тут передає кандидат у майстри спорту, інструктор Олена Сергієнко.

Read more


Thursday 30 January 2014

Суспільство відреагувалo закономірно
Thursday, 30 January 2014 11:16
Влада

Нинішній центральній владі вже ніколи не бути загальноукраїнською. Розуміючи це, її представники зробили ставку на так звані базові регіони. На іншу ж частину держави махнули рукою. Бо там, мовляв, терористи, з якими необхідно покінчити. Убивають їх, то й добре - самі винні. Принаймні, це випливає з розлогого виступу (вже тепер колишнього) прем'єр-міністра Миколи Азарова під час недавнього засідання уряду.

Read more

Що після "майданування"?
Thursday, 30 January 2014 11:15
Політика

Україна переживає події, які не мають аналогій ані в сучасній, ані в давній історії нашого народу. Зокрема, на відміну від минулих часів, драматизм нинішньої ситуації підкреслюється тим, що в добу новітніх технологій можемо одночасно спостерігати події, які відбуваються у різних місцях і оперативно отримуємо вичерпні тлумачення наявних позицій усіх сторін та учасників конфлікту.

Read more

Спитайте у Бісмарка
Thursday, 30 January 2014 11:11
Політика

Не знаю прикладів революцій, які б дійсно розв'язували проблеми, через котрі починалися. Проте  завжди вони призводили до кровопролиття. Мирні відрізняються від просто революцій лише тим, що запобігають людським втратам. Але наболілі питання все одно не вирішують.

Read more

Залишилося зробити "найменше" - випросити кошти
Thursday, 30 January 2014 11:07
Поради

Минулої п'ятниці в обідню пору біля  Долинської райдержадміністрації  збиралися небайдужі  мешканці для проведення попереджувального страйку. Звідусіль на акцію з'їхалися автомайданівці. Маленькими групками, колонами  йшли  на призначене місце долиняни, котрим уже допекла теперішня  влада.  Серед мітингарів були й мешканці села Гериня.

Read more

Що-що, а рапортувати навчилися
Thursday, 30 January 2014 11:06
Здоров'я

Кожен знає: хворому без грошей дорога одна. На цвинтар. У лікарню йому нічого йти, бо до зеленки там треба мати все своє. Препарати в аптеках настільки дорогі, що пенсії та куцої зарплати не вистачить. Із конституційного права громадян на безкоштовне медичне обслуговування горобці сміються. Попри це головний обласний чиновник галузі охорони здоров'я Роман Мельник днями на прес-конференції розповів про торішні досягнення.

Read more

Як не занапастити душу
Thursday, 30 January 2014 11:05
Мораль і право

Найбільш небезпечною хворобою суспільства є корупція. Це антидуховна, антиморальна категорія, в основі якої підкуп і продажність. У Святому Письмі, читаємо: Бог сотворив людину на нашій спільній планеті, дав їй розум і силу, сотворив для неї прекрасну природу, і захистив її своїми законами. Зростив із землі кожне дерево, принадне на вигляд і на їжу смачне, і дерево життя посеред раю, і дерево Пізнання добра і зла. І проголосив Бог людину господарем Свого Творіння, дав їй свободу, але в кордонах добра і зла, кордонах справедливості.

Read more

Уражений піднімає зброю
Thursday, 30 January 2014 11:00
Спорт

Група у камуфляжі супроводжує особливо важливу персону. Раптом на них нападає озброєний загін. Зав'язався бій. Мета одних - захистити "шишку", інших -  захопити її, ліквідувавши охорону.  Такий сценарій змагань із пейнтболу.

Це сучасна військово-спортивна гра. Раніше її використовували для вишколу бійців в антитерористичних центрах США та Ізраїлю. В Росії перші тренування почали проводити у спецпідрозділах "Рись", "Альфа" "Вимпел". Пейнтбол застосовують для додаткової професійної підготовки у багатьох країнах. Тому розробили спеціальну зброю, яка максимально імітує вогнепальну. Майданчики копіюють реальні умови проведення бойових операцій.

Read more

Все мусиш сам
Thursday, 30 January 2014 10:56
Культура

В обласній філармонії відбувся концерт музики і рим. Інструментальні твори лунали у виконанні Академічного камерного оркестру "Harmonia Nobile", а поетичне слово подарував Богдан Томенчук.

Read more

Ой, морозе, моррРрРозе!
Thursday, 30 January 2014 10:48
Здоров'я

Важливо знати:

Read more


Thursday 23 January 2014

Навіть урядовцям смішно
Thursday, 23 January 2014 15:53
Влада

Бюджетом соціальної стабільності і розвитку назвав цьогорічний кошторис держави прем'єр-міністр Микола Азаров. Із його допомогою глава уряду обіцяє поправити справи в економіці і краще забезпечити всіма видами соціальних виплат в умовах світової кризи.

Read more

Планово збиткове
Thursday, 23 January 2014 15:51
Економіка

Проблеми теплопостачання в обласному центрі загострюються з кожним роком через зношеність мереж і фізичну нездатність енергетиків кардинально їх подолати. Ці питання днями обговорювали на засіданні виконавчого комітету міської ради. Про роботу ДМП "Івано-Франківськтеплокомуненерго" звітував його керівник Василь Рущак.

Read more

Пхеньянізація всієї країни?
Thursday, 23 January 2014 15:50
Мораль і право

"Народові потрібна розумна, компетентна, ефективна та чесна влада і ми спроможні її сформувати. Партія регіонів рішуче обстоює еволюційний розвиток країни, безумовне дотримання Конституції та законів України, забезпечення прав і свобод її громадян, дотримання політичної культури у розв'язанні суспільних проблем. Ми - за сильну державу, розвинуте громадянське суспільство, ефективну економіку".

Read more

Івано-Франківську затісно
Thursday, 23 January 2014 15:48
Влада

Упродовж семи останніх років згідно з рейтингом журналу "Фокус" Івано-Франківськ перебуває у п'ятірці лідерів через свою ділову активність, культурно-освітній рівень, а також непоганий розвиток інфраструктури, зазначив начальник управління економічного та інтеграційного розвитку виконавчого комітету міськради Богдан Білик. Пропонуємо увазі читачів розмову з ним.

Read more

Центр зайнятості став розплідником безробіття
Thursday, 23 January 2014 15:46
Мораль і право

Долинський районний центр зайнятості перетворився на установу, яка породжує безробіття. За цими показниками йому, напевно, в Україні рівних нема. Впродовж трьох років з роботи тут "пішли" дев'ятеро осіб. Серед них Оксана Погонич.

Read more

Купуйте дороге й погане
Thursday, 23 January 2014 15:44
Політика

Хоч усім добре зрозуміло, що за нинішньої української влади сподіватися на зближення з Євросоюзом не варто, прем'єр Микола Азаров усе ж витрачає час на пустопорожні балачки про умови імплементації не підписаної у Вільнюсі угоди про асоціацію. При цьому роздає урядовцям доручення "пропрацювати детальні переговорні позиції", добре розуміючи, що ніхто їх виконувати не буде. Бо не Микола Азаров чи Віктор Янукович тепер визначає зовнішню політику України, а Володимир Путін.

Read more

Афер не було
Thursday, 23 January 2014 15:43
Влада

На інформаційному сайті "Правда if.ua" опубліковано статтю "Грошові афери прикарпатської влади над багатодітною родиною на Прикарпатті". Матеріали, висвітлені на ньому, взято з обласної газети "Прикарпатська правда" (№1, від 10 січня 2014 року). Змінено тільки назву статті без дозволу автора. Разом із тим у публікації допущено окремі неточності. Тож надаємо повну інформацію про використання коштів на придбання житла для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.

Read more

Біди старого міста
Thursday, 23 January 2014 15:32
Культура

Історичні архітектурні споруди в Івано-Франківську поступово перетворюються в розвалини. Місцевій владі, яка відповідальна за ці об'єкти, схоже, не до них. Відійшли в минуле часи, коли вона наполегливо займалася реставраційними роботами.

Read more

Сім київських вражень
Thursday, 23 January 2014 13:14
Політика

1.
Ні, на вулиці Грушевського у Києві я не бачив провокаторів. Говорив там із багатьма людьми, які були учасниками акції "Україна без Кучми". Вони чудово пам'ятають, чим завершилися події 9 березня 2001-го, коли протестанти намагалися прорватися до адміністрації президента.

Зробити це не змогли, вісімнадцять осіб отримали від двох до п'яти років ув'язнення. Кількасот студентів затримали по всьому Києву. Ідентифікатором були українська мова чи синьо-жовтий значок.

Але головним результатом сутичок 9 березня став спад акції "Україна без Кучми".

Мої колеги все чудово розуміли. Але говорили, що два місяці стояння на Майдані без результату за повного ігнорування вимог владою - безглуздя. Тому вони були на Водохреща на вулиці Грушевського. І підтримували, і брали участь у штурмі.

І ще, стільки "французьких" слів на адресу всіх опозиційників, у тому числі й щодо єдиного присутнього з "трійці" - Кличка - я ніколи не чув.

Назвати цих людей, моїх колег, "провокаторами" ніхто ні морального, ні будь-якого іншого права не має.

Ідея йти до Верховної Ради без "опозиційних" лідерів уже давно визрівала по ночах у наметах на Майдані.

2.
Мета цих людей проста: захопити Кабмін і парламент, відмінити законодавство, яке порушує права людини. Проголосити створення нової, "народної" влади.

Наївні? Так! Провокатори? - Ні!

Вони певні, що нас багато. І тому прорвемо заслони внутрішніх військ і "Беркуту".

Жодні слова Яворівського, який під'їхав із машиною з "озвучкою", ні Кличка, ні мої, коли нагадав про наслідок штурму 2001-го, не мали впливу.

3.
Здавалося, уся біда українська розлилася тут, перед стадіоном імені Лобановського. Вона голосно вибухала гранатами й мала гіркий присмак сльозогінного газу.

Без жодних шансів прорвати кордони внутрішніх військ, відступаючи перед черговим спалахом світло-шумових пристроїв, ця біда знову збирається й закидає камінням і "коктейлем Молотова" міліціонерів, котрі стоять напроти таких же, як вони, українців. З тією ж бідою.

Поки її не знищимо, люди раз-по-раз ітимуть на Майдан.

4.
Біда ця не тільки й не стільки у тому, що в нас погані президент, уряд і парламент. Хоч і Кучма, і Ющенко, і Янукович заслужено отримали.

Біда в тому, що мільйони знедолених не хочуть далі терпіти. І не хочуть порівнювати своє життя з життям правлячого класу, до якого належать і лідери опозиції.

5.
Що буде далі? Певен: теорію Джина Шарпа про ненасильницький спротив нинішні події в Україні жодним чином не спростували.

По-перше, тому що немає в Шарпа ніякої теорії. Є тільки зібрання цікавих історій.

А по-друге, ніхто ще не спростував теорію та практику Махатми Ганді.

Ненасильницький спротив має незрівнянно більшу моральну силу ніж насильство. Навіть якщо воно проти диктаторів.

Про це говорив ще Ісус із Назарета, хрестини якого відзначили.

6.
Думаю, наслідки йорданських подій будуть гіршими, від тих, що сталися 9 березня 2001-го.

Вони призведуть до розгону чи якогось іншого способу "припинення" Майдану.

І "Захід", подивившись на картинки сутичок, імовірно, благословить це.

Але не шукайте крайніх серед тих, хто був 19 січня на вулиці Грушевського. Не вони винні в тому, що соціальна база Майдану не розширилася, а доведені до відчаю й зрадикалізовані українці кинулися на міліцейські кордони.

7.
Ми подібні моменти переживали після 9 березня.

Але журналіст "Фігаро" Де Сент Екзюпері, небіж автора "Маленького принца", який тоді приїхав до Києва, сказав нам: "Revolution continue".

Якщо відступлять люди на вулиці Грушевського, біда українська не відступить.

Вона залишиться з нами. І виведе знову сотні тисяч на Майдан.

І революція - соціальна Революція - триватиме.

Володимир ЧЕМЕРИС.

Read more

Марочна справа занепадає
Thursday, 23 January 2014 13:10
Культура

Є всі передумови для того, щоб філателістичні скарби України назавжди покинули її межі.

Read more

Під музику барокко
Thursday, 23 January 2014 13:08
Культура

В обласній філармонії відбувся концерт класичної музики, яку виконував камерний оркестр "Harmonia Nobile".  Прозвучали безсмертні шедеври епохи барокко, що панували в Європі впродовж XYII - середини XYIII сторіч. Твори допомагають віднайти душевну гармонію і внутрішню рівновагу, поринути у давні часи пудрованих перук та гарних манер.

Read more

Набої для себе?
Thursday, 23 January 2014 13:04
Мораль і право

На два мільйони гривень планують цього року закупити камер відеоспостереження, щоб встановити в різних частинах Івано-Франківська для відстеження криміногенної ситуації. Вони повинні також фіксувати порушення правил дорожнього руху в місцях, де найчастіше трапляються аварії.

Read more

Зі століттям!
Thursday, 23 January 2014 13:02
Мораль і право

Столітній ювілей 20 січня відзначив ветеран Великої Вітчизняної війни
Тимофій Суворов.

Read more


Thursday 16 January 2014

Вперед - у минуле?
Thursday, 16 January 2014 14:01
Влада

Наприкінці минулого року, вдалося розв'язати кардинальні проблеми стабільності державних фінансів та економічного розвитку, вважає прем'єр-міністр Микола Азаров. І все це, на його думку, завдяки домовленостям Віктора Януковича з Володимиром Путіним.

Read more

До високогірного не дотягують
Thursday, 16 January 2014 13:59
Поради

Село Нижній Струтин межує з райцентром - Рожнятовом. Можливо, через деякий час два населені пункти зіллються. І нижньострутинці були б цьому дуже раді. Адже Рожнятів торік отримав статус високогірного, який дає певні привілеї. Тож не дивно, що під час кожної передвиборчої кампанії місцеві політики експлуатують цю тему.

Read more

Там, де був асфальт
Thursday, 16 January 2014 13:46
Влада

Вулиця Стуса в обласному центрі до весни може перетворитися на танкодром. Тут ще восени зрізали асфальтне покриття. Та, незважаючи на теплий листопад і грудень, його не відновили.

Read more

У польових умовах
Thursday, 16 January 2014 13:44
Мораль і право

Другий місяць представники Мальтійської служби допомоги з Івано-Франківська несуть вахту на столичному Майдані, де триває акція протестів. Вони тут розгорнули польову кухню.

Read more

Як обкрадають державу
Thursday, 16 January 2014 13:43
Мораль і право

Не припиняється процес присвоєння державних коштів і майна. Один із найпоширеніших шляхів заволодіння активами - проведення процедури реструктуризації та санації.

Read more

Народжуваність стабільна
Thursday, 16 January 2014 13:41
Здоров'я

Смертність від гострого інфаркту міокарда в Івано-Франківську зменшилася на 60 відсотків. Стабільний показник народжуваності. Торік в обласному центрі побачили світ понад дві тисячі немовлят. Знизився показник дитячої смертності. Все це завдяки придбанню для пологового будинку реанімаційного обладнання, вважає головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк.

Read more

Зупинити занепад мусимо самі
Thursday, 16 January 2014 13:38
Політика

Від комуністичного режиму найбільше постраждало українське селянство, як джерело біологічної сили народу, захисник національної ідеї, носій невмирущих традицій боротьби за правду та свободу. Тому проти хлібороба й були спрямовані найжорстокіші методи насильства. Серед них - штучний голод, від якого мучинецькою смертю загинули мільйони селян.

Read more

Хлібороба далі кривдять
Thursday, 16 January 2014 13:07
Економіка

У проекті державного бюджету на 2014 рік є дуже неприємна новина для мільйонів працівників сільського господарства. Уряд пропонує продовжити дію норми Податкового кодексу, згідно з якою експортери зерна не можуть претендувати на повернення ПДВ.

Read more

У свята вбивали і грабували
Thursday, 16 January 2014 13:03
Мораль і право

Період новорічно-різдвяних свят на Прикарпатті позначився рядом резонансних злочинів. Серед них - убивства, розбійні напади, грабежі. Про це під час недавньої прес-конференції повідомив начальник УМВС України в області Василь Фелик.

Read more

Мікрофон убиває голос Голос
Thursday, 16 January 2014 12:56
Культура

У мистецтві співу - усе. Це унікальний Божий дар, завдяки якому можна передати переживання, душу твору, а не підлаштований комп'ютером шепіт виконавця. Тому його треба берегти і розвивати, вважає народний артист України Михайло Кривень. Нинішнього року відомому співаку, професору Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника виповниться 60. Набуті знання, досвід він передає студентам.

Read more

Задимлена краса
Thursday, 16 January 2014 12:36
Культура

zadymlena2У фортечній галереї "Бастіон" в Івано-Франківську відкрився ярмарок кераміки. З десяток гончарів виставили тут свої найкращі роботи.

Read more

Розширять можливостi хірургії
Thursday, 16 January 2014 12:34
Здоров'я

Новітню методику лікування холодом збираються незадовго запропонувати в медзакладах Івано-Франківська. До кріохірургії вдаються під час ураження печінки, селезінки, підшлункової залози. Ефективна вона в онкології.

Набиратимуться досвіду наші спеціалісти в Австрії. Підписано відповідний меморандум про співпрацю, повідомив головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк.

Кріомедицина - одна з важливих гілок хірургії. Запровадити її планують на базі центральної міської клінічної лікарні. Найближчим часом хірурги цього закладу поїдуть на навчання до Австрії.

Любов ЗАГОРОВСЬКА.

Read more

Звідки панкреатит
Thursday, 16 January 2014 12:30
Здоров'я

Зловживання алкоголем, жирна їжа, копченості завдають шкоди підшлунковій залозі. Її роль в організмі людини надзвичайно важлива. Залоза забезпечує травлення. Гормони, які вона продукує,  допомагають засвоюванню білків, жирів, вуглеводів. А інсулін, глюкагон  регулюють рівень цукру у крові.

Read more

Источник силы и награды
Thursday, 16 January 2014 12:26
Культура

Татьяне Кутузовой исполнилось 44 года, когда вдруг слова стали ложиться в рифмы. А те неудержимо попросились на бумагу. Женщина решилась показать свои первые поэтические опыты своему отцу, человеку с феноменальной памятью и огромной любовью к русской классике. Через несколько дней отец сказал: "Пиши. Только резче и более открыто…".

Read more

Книга о Друге
Thursday, 16 January 2014 12:15
Мораль і право

На недавнем собрании Русской общины Ивано-Франковской области заведующая кафедрой педагогики Прикарпатского национального университета имени В.Стефаника доктор педагогических наук, профессор Татьяна Завгородняя презентировала книгу "Памяти Марка Теплинского". В ней представлены библиография трудов профессора и те из его работ, которые не публиковались в отдельных изданиях, а также воспоминания о нём коллег, учеников и друзей.

Read more

Спів до Великодня
Thursday, 16 January 2014 12:10
Культура

Під склепінням Музею мистецтв Прикарпаття, що на майдані Шептицького в Івано-Франківську, лунає "Бог предвічний". Чудова акустика колишнього костелу створює вражаючий ефект. Тут минулої неділі розпочалися фестини духовної музики "Від Різдва до Великодня".

Read more

Біля Шевченка Посвітлішало
Thursday, 16 January 2014 12:08
Культура

У Рожнятові оновили пам'ятник Тарасу Шевченку, встановлений ще у 1984 році. Замінили пошкоджені мармурові плити, облаштували освітлення.

Скульптуру великого поета виготовили тридцять років тому у Львівській майстерні Якова Чайки і розмістили на Чернечій горі.

- З того часу, -  каже голова райдержадміністрації Микола Філіпович, - тут не проводили жодних робіт. Ще потрібно впорядкувати територію, посадити квіти. Зробимо це навесні.

На відновлення монумента загалом витратили 200 тисяч гривень. Ці кошти надійшли з місцевих бюджетів, від організацій та окремих меценатів.

Указом Президента 2014-й в Україні оголошено роком Тараса Шевченка.

Наш кор.

Read more


Thursday 09 January 2014

Подих минулого
Thursday, 09 January 2014 13:31
Культура

Архів зберігає найцінніші документи сучасності і давнини. Дослідники тут черпають інформацію про те, чим жила громада, аби розповісти іншим. Наприкінці року архіваріуси відзначають професійне свято. Без їхньої на перший погляд непомітної праці ми не мали б можливості доторкнутися до історії.

Read more

"Швидку" викликали?
Thursday, 09 January 2014 13:16
Здоров'я

Новорічно-різдвяних свят працівники "швидкої" завжди очікують із тривогою. Бо для них це не період розваг, а додаткові навантаження і клопоти.

Read more

Балачки не зарадять
Thursday, 09 January 2014 13:14
Влада

На Івано-Франківщині 1587 осиротілих дітей. Більшість із них стали такими за живих батьків. Це трагедія нашого суспільства, наслідок бездуховності.

Турбота про сиріт лягає на плечі держави. Після закінчення навчання вони залишаться насамоті з проблемами безробіття і безпритульності.

Нині 1246 сиріт проживають із піклувальниками й опікунами, 108 - у прийомних сім'ях, 28 - у будинках сімейного типу, 176 - в інтернатах. Досягнувши повноліття, ці громадяни опиняться без даху над головою. Тим часом чиновники різних рівнів лише констатують сумні факти і майже нічого не роблять задля розв'язання проблем сирітства. Вони безпорадно розводять руки, мовляв, фінансова скрута всьому завада.

Зате не шкодують коштів на спорудження пам'ятників, помпезне відзначення різних дат, ювілеїв. Мовчимо вже про дерибан бюджетних коштів через механізм тендерних закупівель.

Так, на передноворічному засіданні колегії облдержадміністрації "гуманітарний" заступник її голови Зінаїда Болюк, яка другий десяток років протирає різні чиновницькі крісла, невідомо кому докоряє нікудишнім вирішенням наболілих питань осиротілих дітей. Каже, що торік у Рожнятівському районі та Яремчі кошти, виділені на придбання житла для цієї категорії осіб,  "зависли" у казначействі. Тoж пропали. Хто винен? Очевидно, вже пора відповідати, а не займатися демагогією.

Наш кор.

Read more

Більше об'єктивності
Thursday, 09 January 2014 13:12
Влада

Національний банк отримав три мільярди доларів першого траншу російського кредиту. Термін, у який вклався Володимир Путін, український прем'єр назвав рекордним.

Read more

Якби вибори були вже
Thursday, 09 January 2014 13:11
Політика

Як показали результати дослідження, проведеного у грудні 2013 року Центром соціальних та маркетингових досліджень "СОЦИС" і Соціологічною групою "РЕЙТИНГ", 49,1 відсотка опитаних проголосували б на референдумі за приєднання України до Європейського союзу. Проти - 29,6. 21,3 - не визначилися або не готові взяти участь у референдумі.

Read more

Міськрада просить зняти завісу
Thursday, 09 January 2014 13:07
Політика

Івано-Франківська міська рада просить відмінити візовий режим для українців. Про це йдеться в її зверненні, ухваленому на недавній сесії, до Євросоюзу.

Read more

Добре, що СНІД не передається повiтрям
Thursday, 09 January 2014 13:06
Здоров'я

Виконання чотирирічної програми, покликаної стабілізувати епідеміологічну ситуацію, знизити рівень захворюваності і смертності від ВІЛ-інфекції та СНІДу, забезпечити безкоштовний доступ населення до профілактичних заходів тощо, в області успішно провалили.

Read more

Журналісти погрожують бойкотом
Thursday, 09 January 2014 13:05
Мораль і право

Під стінами Івано-Франківської облдержадміністрації пройшла акція представників засобів масової інформації. Її учасники вимагали покарати винних у побитті журналістів. Зокрема Тетяни Чорновол. Про це йдеться у відкритому зверненні протестувальників.

Read more

Наші майдани
Thursday, 09 January 2014 13:03
Політика

Перша причина для виникнення майдану була у 1990 році, коли розвалювався СРСР. Тоді ми отримали шанс жити в незалежній державі. Маємо вже четвертий майдан, а її так і не збудували. Бо досі в суспільстві не визріла національна верства, спроможна це здійснити.

Read more

Для кого шибениці?
Thursday, 09 January 2014 12:59
Мораль і право

В Івано-Франківську з'явилися шибениці. Для кого вони?

Read more

Пні замінять саджанцями
Thursday, 09 January 2014 12:57
Влада

За останні роки Івано-Франківськ позбувся понад п'ять тисяч дерев.  Дійшла черга і до пнів. Їх почали викорчовувати. Близько ста уже видалили. Натомість планують посадити молодняк.

Read more

Звідки доходи?
Thursday, 09 January 2014 12:56
Економіка

Якою повинна бути модель декларування доходів громадян? Поки що чіткої відповіді нема. Є лише концепція реформи цієї сфери відносин. Її на своєму сайті Міністерство доходів і зборів України розмістило для громадського обговорення.

Read more

"Повiсть" увiчнять у монетах
Thursday, 09 January 2014 12:53
Культура

Із 20 грудня Національний банк України ввів у обіг пам'ятну монету "900 років "Повісті минулих літ" на честь найвидатнішої культурної та історичної пам'ятки. Літопис містить відомості про походження і розселення наших предків - східних слов'ян, утворення Київської держави та її перших князів, висвітлює зміни династій, політичні та військові події, є скарбницею документів, переказів і легенд.

Read more

Кому вигідна пауза
Thursday, 09 January 2014 12:51
Політика

Пауза в євроінтеграції  та серйозні міждержавні угоди з Росією і Китаєм 2013 року відповідають національним інтересам України, вважає політолог Вадим Карасьов. Налагодивши відносини з північним сусідом, вона отримала час для кращої підготовки до умов асоціації та кошти й нові проекти для розвитку економіки.

Read more

Одна за всіх
Thursday, 09 January 2014 12:45
Мораль і право

Наприкінці 2006 року Ольгу Осташ із селища Брошнів-Осада Рожнятівського району призначили опікуном онуків після того, як її доньку Віру місяцем раніше суд позбавив батьківських прав. Жінка й гадки не мала, що доля може так круто змінити життя. Ольга Михайлівна з чоловіком Іваном взяли на себе відповідальність за дітей, не вагаючись.

Read more

Світ для двох
Thursday, 09 January 2014 12:34
Культура

Аргентинське танго - не просто танок. Це світ для двох, сповнений любов'ю, смутком, радістю, зустрічами й розлуками. Музика аргентинського танго захоплює, глибоко проникає в душу, змушує щоразу переживати по-новому мелодію, рухи.

Read more

Фейєрверк над монастирем
Thursday, 09 January 2014 12:25
Культура

fejУп'яте в Гошівському монастирі отців Василіан  на Ясній  горі прочани разом із ченцями зустрічали новий рік.  Святкування починають вечірньою службою Божою о 22 годині. Тому гості стараються приїхати зазделегідь. Чим менше часу  до відправи, тим більший потік людей і машин, які поспішають до монастиря.

Read more

Щоб не було нудно
Thursday, 09 January 2014 12:07
Культура

shob1У фортечній галереї "Бастіон", що в Івано-Франківську, відбулася презентація персональної виставки живопису і скульптури Василя Андрушка з Коломиї.

Read more

Коляда збагачує духовно
Thursday, 09 January 2014 12:04
Культура

За Божою ласкою ми дочекалися Різдва Христового. Постом і молитвою в особливий спосіб приготовляли "Віфлиєм" нашого серця до найщасливішої за духовним значенням події.

Настала довгоочікувана радість, де життя наповнилося новим змістом. Сьогодні вітаємося: "Христос народився" і з глибин серця відповідаємо: "Славімо Його". Бо сам Господь зійшов на землю, щоб "знайти і спасти те, що загинуло".

Стоїмо перед численними викликами, спільно переживаємо за щасливе і мирне майбутнє для України.

Завдання кожного християнина - зберегти віру, любов і не втратити здобутої протягом віків нашими предками духовності та свідомості героїчного минулого.

Тому, спричиняючись до віднови традицій народу, при монастирі отців Василіян храму Царя Христа УГКЦ уже п'ятий рік проводимо різдвяний фестиваль "Коляда на Майзлях". Захід є нашою спільною молитвою та справою поширення

духовної і культурної єдності. Впродовж двох тижнів матимемо можливість колядувати, збагачуватися слуханням великої різдвянопісенної спадщини.

Просимо Божого благословення, щоб кожен у цей час спричинився до поширення радості й миру між людьми.

о. Йосафат ФІТЕЛЬ.

Read more


Thursday 26 December 2013

Що привезе синій кінь?
Thursday, 26 December 2013 14:51
Політика

2013-й добігає кінця. Він позначився загостренням політичного протистояння і навіть кровопролиттям. Із тривогою вдивляємося у день завтрашній. Що чекає Україну в наступному році? Передбачити день завтрашній беруться знавці з астрології.

Read more

Якби не путін, був би колапс?
Thursday, 26 December 2013 14:43
Влада

Історичною подією назвав прем'єр-міністр Микола Азаров підписання московських угод. Після трьох із половиною років дії газового контракту, який знекровлював вітчизняну економіку, вдалося домовитися про обгрунтовану ціну. Це, на думку глави уряду, відкриває можливості для української промисловості, енергетики, житлово-комунального господарства відновити економічне зростання і використовувати отримані ресурси на модернізацію.

Таким чином, нібито поставлено крапку в "історії зради національних інтересів", за яку несуть відповідальність політичні сили, що провокують нестабільність у країні.

Read more

Поразка стане перемогою
Thursday, 26 December 2013 14:34
Політика

Давно рік не закінчувався так тривожно. З барикадами в центрі столиці. Різким поділом на "свій"-"чужий". Досі в повітрі витає привид громадянського конфлікту, породжений незграбними діями керівництва держави. Вони спричинили масові акції протесту з кровопролиттям, штурмом адмінбудівель, арештами.

Read more

Вітання
Thursday, 26 December 2013 14:25
Культура

Шановні іванофранківці!

Хай рік 2014 підходить до нас під знаком миру і добра, любові й поваги до ближнього. Хай він буде роком чистих помислів і добрих справ та багатим на нові здобутки і приємні події.

Бажаю усім міцного здоров'я, віри в процвітання нашої країни. Хай життєві труднощі оминають вашу родину, завжди панують у ній мир і злагода, живе віра у світле майбутнє!

Щастя вам та вашій родині, Господнього Благословення на многії і благії літа!

Христос рождається! Славіте Його!

pr-vitanna

Ігор Дутка.
Голова Івано-Франківської
міської організації Партії регіонів,
депутат міської ради

Read more

На прикарпатті займуться серцем?
Thursday, 26 December 2013 14:18
Здоров'я

EmecСмертність від серцевих недуг на Прикарпатті сягає 70,4 відсотка. Таку невтішну цифру назвав під час наради з питань розвитку кардіологічної служби директор департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Роман Мельник.

Read more

Щлегко дістається - не має смаку
Thursday, 26 December 2013 13:53
Культура

IstorНе випадково наприкінці року відзначають день кіно. Адже саме воно, особливо документалістика, покликані залишити для нащадків слід, показати те, чим жили Україна і світ.

Read more

Автопотік на проектній
Thursday, 26 December 2013 12:03
Економіка

Цього тижня в Івано-Франківську нарешті відкрили новозбудовану вулицю Проектну. Міський голова Віктор Анушкевичус повідомив, що вважає за доцільне перейменувати її. Зважаючи на нинішні політичні події, вулицю, на його думку, слід назвати Європейською. Про це він заявив під час відкриття дороги.

Read more

Працюйте або до побачення
Thursday, 26 December 2013 11:43
Влада

Перевізникам, які не можуть в Івано-Франківську впоратися зі сміттям, місцева влада підготувала новорічний "сюрприз". Із ними розірвали угоди по двох із восьми лотів та оголосили новий конкурс, що відбудеться відразу після різдвяних свят.

Read more

Об'єднання пішло на користь
Thursday, 26 December 2013 11:41
Влада

Минув рік, як об'єднали податкову та митну служби в Міністерство доходів і зборів України.  Вдалося створити команду, в якої спільна мета. Про це говорилося в ході Інтернет-конференції у прямому ефірі зазначив керівник міністерства Олександр Клименко.

Read more

"По-сусiдськи" цеглою в голову
Thursday, 26 December 2013 11:34
Мораль і право

Михайло Сова із села Новий Мізунь Долинського району, дотепер відчуває наслідки жорстокого побиття. Від отриманих кілька років тому травм здоров'я похитнулося. Регулярно доводиться приймати чимало дорогих ліків і молитися, щоб прожити день-два.

Read more

Ялинка не завада для протестів
Thursday, 26 December 2013 11:33
Культура

На Вічевому майдані в Івано-Франківську все-таки встановили новорічну ялинку. Висота зеленої красуні понад двадцять метрів. Привезли її з Надвірнянського району.

Read more

Не зря потрачены силы
Thursday, 26 December 2013 11:28
Політика

В двадцать третий раз активисты Русской общины Ивано-Франковской области собрались 30 ноября на своё общее собрание. К 45 делегатам присоединились почётные гости: российские Генеральный консул в городе Львове Олег Астахов и консул-советник Вадим Басинский, главный специалист отдела по делам религий и национальностей областного управления культуры, национальностей и религий Ульяна Быбык, директор Ивано-Франковской средней школы № 3 Светлана Долгова, генеральный директор ЧАО "Лукор" Александр Григорьев.

Read more

Клубные новости
Thursday, 26 December 2013 11:08
Культура

22 ноября 2013 года в областной универсальной научной библиотеке имени И.Франко собрались на свой очередной музыкально-поэтический вечер члены городского клуба славянской поэзии. Поводом стало представление клубного Альманаха №16-17, выхода которого ждали более двух лет.

Read more

Пожалійте підшлункову
Thursday, 26 December 2013 10:15
Здоров'я

VetohaГастроентерологи радять із розумом поставитися до новорічно-різдвяного застілля, аби після надмірного частування не захворіти. Головний лікар Івано-Франківської міської поліклініки №3 Наталія Ветоха закликає дотримуватися принципу достатності.

Read more


Thursday 19 December 2013

Хто тут заважає?
Thursday, 19 December 2013 11:57
Влада

Прем'єр Микола Азаров чи то собі, чи міністрам під час засідання уряду намагається вкотре розтлумачити мотиви протесту частини наших громадян. Ті, хто вийшли на майдан, каже він, вимагають негайно підписати угоду про асоціацію з Євросоюзом. Влада, мовляв, також хоче цього. Але спочатку потрібно створити умови, які мінімізували б втрати економіки. Read more


Захисникам потрібен захист
Thursday, 19 December 2013 11:56
Мораль і право

Представники Івано-Франківської міської асоціації адвокатів, які все життя в судах захищали інших, тепер самі шукають підтримки. Їх намагаються витурити з приміщення на вулиці Грюнвальдській 11, у котрому знаходяться дев'ятнадцять років. На нього тепер зазіхає керівництво апеляційного суду області. Їм, бач, затісно. Read more


Запаморочливий розворот
Thursday, 19 December 2013 11:55
Політика

Хто б що не казав: нинішній громадянський конфлікт на совісті влади. Вона його спричинила і спровокувала. Три роки народу твердили: йдемо у Європу. Там високі стандарти життя, демократія, перспектива покінчити із всеохоплючою доморощеною корупцією, казнокрадством. Зрештою, світ відкритий, тож наші співвітчизники самі могли переконатися, де краще - на Сході чи Заході. Read more


Собача доля
Thursday, 19 December 2013 11:51
Мораль і право

IMG 5908Ставлення суспільства до чотирилапих "братів наших менших" свідчить про рівень його цивілізованості. Часто зграї злих бездомних собак, які оселилися біля міських сміттярок, ринків, у скверах, наводять жах на людей. Городяни звертаються до влади за захистом. А коли на тварин влаштовують облави, лунають голоси на їхній захист.

 

Про собачу долю розмірковує голова правління Івано-Франкцівської обласної кінологічної спілки "Станіславів" Віталій Яворський. Read more


Неприпустимо, що постраждали люди
Thursday, 19 December 2013 11:50
Мораль і право

Українські багатії не залишаються байдужими до того, що останнім часом відбувається у державі. Своє захоплення учасниками мирних протестів, які зібралися на столичному майдані, висловив Віктор Пінчук. Услід за ним зробив заяву Рінат Ахметов. Найзаможніший представник вітчизняного бізнесу дослівно зазначив. Read more


Чи можливе слідство на замовлення?
Thursday, 19 December 2013 11:47
Мораль і право

IMG 5915Минув рік, як вступив у дію новий Кримінальний процесуальний кодекс України. Його ухвалення - одна з вимог Ради Європи. Уже можна робити певні висновки про позитивні і негативні аспекти впровадження кодексу в життя. Своїми думками з приводу цього поділився Василь Дідик - керівник адвокатської компанії "Дідик&Партнери", що в Івано-Франківську.

Read more

Віртуальна альтернатива
Thursday, 19 December 2013 11:46
Економіка

Для мінімізації ризиків, пов'язаних із небезпекою перебоїв у постачанні газу з одного джерела, уряд розглядає кілька варіантів диверсифікації та маршрутів надходження енергоресурсів. Про це повідомив профільний міністр Едуард Ставицький. Він припускає можливість участі в реалізації проекту Адріатичного газового коридору. Його створення дасть змогу з'єднати транспортні системи Хорватії, Угорщини та нашу, збільшивши частку вуглеводнів, що надходить в Україну з різних джерел. Read more


Без підказок не доїдеш
Thursday, 19 December 2013 11:44
Поради

DSCF2920Якщо вірити географічній карті, то село Дуброва межує з Долиною, а потім іде Солуків і Якубів. На практиці виходить навпаки. Дістатися сюди з центральної траси Стрий-Івано-Франківськ досить складно, бо нема жодного вказівника про напрям руху. Тому доводиться розпитувати у мешканців райцентру про дорогу.

Read more

Повчилися у поляків
Thursday, 19 December 2013 11:43
Здоров'я

У рамках програми співпраці міст-побратимів івано-франківські медики відвідали Жешув, щоб познайомитися з польською системою охорони здоров'я. Реформу галузі там почали ще 18 років тому і триває вона досі. Read more


Вітер час у не змінить
Thursday, 19 December 2013 11:42
Мораль і право

Переживаємо свято моральної перемоги згуртованих людей. Багато опущених і зневірених тепер зраділи: ми знову є! Ми кращі, ніж про себе думали. Ми все терпіли, але в нас визрівав протест проти недостойних, що посіли місця достойних. Read more


Билися по-дорослому
Thursday, 19 December 2013 11:41
Культура

Минулого тижня в Івано-Франківській обласній дитячо-юнацькій спортивній школі завершилися міжнародні змагання з боксу серед хлопців та дівчат 1997-1998 років народження. Змагання проходили за підтримки міського голови Віктора Анушкевичуса. Read more


Казкове життя кротів
Thursday, 19 December 2013 11:39
Культура

IMG 5876Івано-Франківський письменник Тарас Прохасько разом із дружиною Мар'яною презентували днями спільну книгу для дітей "Хто зробить сніг". Це казка про родину кротів. Описати їхнє життя Тарасові Прохаську допомагали знання, здобуті під час навчання на біологічному факультеті. Read more


Поковзатися біля ратуші
Thursday, 19 December 2013 11:39
Спорт

Незабаром в обласному центрі запрацює ковзанка. Спорудять її біля міської Ратуші з боку вулиці Галицької загальною площею 450 квадратних метрів. Read more


Чому виникають пожежі
Thursday, 19 December 2013 11:38
Мораль і право

Із початку року на Прикарпатті зареєстровано більше півтори тисячі пожеж. У вогні загинули 57 осіб, із них - 2 дітей. Тридцятеро людей травмовано. Найбільше смертельних випадків у Коломийському, Рожнятівському районах та на території Івано-Франківської міської ради. Read more


Як не постраждати від піротехніки
Thursday, 19 December 2013 11:30
Мораль і право

Який Новий рік без салютів? Утім, свято може перетворитися на трагедію, коли піротехнічний виріб низькоякісний або його використовують із порушенням правил безпеки. Read moreThursday 12 December 2013

Коли причини плутають із наслідками
Thursday, 12 December 2013 10:29
Влада

Уряд практично вирішуватиме питання, які послугували приводом для акцій протесту, заявив прем'єр-міністр Микола Азаров. На переговори до Брюсселя та Москви відправлять делегації, щоб домовлятися про підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом. Словом, наша пісня гарна, починаємо її знову. Read more


Великий переділ
Thursday, 12 December 2013 10:28
Влада

10 грудні Івано-Франківська обласна рада на позачерговій сесії ухвалила "революційне" рішення. Вона вважає недоцільним існування місцевих держадміністрацій. Тож рішення обласної ради від 11 липня 1997 року "Про делегування" повноважень" визнали таким, що втратило чинність. Read more


Дикунство
Thursday, 12 December 2013 10:27
Мораль і право

5fce0f6859c6cf74d761977f2fedbe58Минулої неділі вандали під войовничі вигуки не просто зруйнували пам'ятник Володимиру Леніну. Падаючи з кількаметрового постаменту, він розірвав тонку нитку єднання між Сходом і Заходом. Read more


Клуб "гріють" обіцянками
Thursday, 12 December 2013 10:25
Поради

DSCF2882Село Велика Тур'я одне з найбільших у Долинському районі. Від нього до Львівської області рукою подати. Але цих кілька кілометрів через погану дорогу доводиться долати з великими труднощами. З радянських часів її не ремонтували. Read more


Жорстокість суперечить конвенціям
Thursday, 12 December 2013 10:24
Політика

1328985Міжнародна організація "Інтерньюз-Україна" просить поширити повідомлення про те, що протести в нашій державі мають мирний характер. А політичний режим жорстокий до громадян і журналістів. Read more


Втратили великий шанс
Thursday, 12 December 2013 10:23
Політика

Об'єднання українців у Польщі глибоко обурене брутальною атакою спецпідрозділів української міліції на містечко молоді, яка протестувала проти непідписання Президентом Віктором Януковичем угоди про асоціацію з Євросоюзом. Read more


Потрібно консолідуватися
Thursday, 12 December 2013 10:21
Політика

Кінець року виявився для нашої держави непростим і навіть дещо екстремальним. Масові акції протесту - численні євромайдани на вулицях українських міст не могли не позначитися на стані економіки, роботі державних інституцій, взаєминах між людьми. Багато хто говорить про масштабну політичну кризу, необхідність пошуку мирного виходу з неї. Read more


Навіщо воювати з пам'ятниками?
Thursday, 12 December 2013 10:19
Політика

Постать В.Леніна скульптор скерував точно в напрямку Сходу - масонські приписи орієнтують вільних мулярів на "Пошук Вічного Сходу". Алегоричність пам'ятника більш ніж очевидна, якщо взяти до уваги саме масонське прочитання. Read more


Чи аморально хвалити владу?
Thursday, 12 December 2013 10:18
Мораль і право

IMG 5810Комісія з журналістської етики, створена ще у 2001 році, нарешті підготувала проект кодексу поведінки працівників засобів масової інформації. Недавно його обговорили в Івано-Франківську. Представляв документ голова комісії, головний редактор газети "Дзеркало тижня" Володимир Мостовий. Read more


Заносить хлопця
Thursday, 12 December 2013 10:17
Влада

Висловлювати громадянський протест право кожного. Але паралізовувати життєдіяльність населених пунктів ніхто не повинен. Іншої думки секретар Івано-Франківської міської ради Микола Вітенко. Read more


Влада команду не утримає
Thursday, 12 December 2013 10:15
Спорт

IMG 5818Футбол Прикарпаття вже другий рік не представлений у турнірах України. Ми одна з чотирьох областей, які не мають професійної команди. І це при тому, що Івано-Франківський "Спартак" залишив в історії спорту славну  сторінку. Read more


Недооцінений одноосібник
Thursday, 12 December 2013 10:13
Поради

Особисті селянські господарства називають "українським феноменом".За правильної державної політики вже найближчим часом можна не лише модернізувати аграрну галузь, а й поповнити бюджет. Read more


У підземному царстві
Thursday, 12 December 2013 10:09
Спорт

IMG 2010Хтось за адреналіном дряпається на скелі. Комусь до вподоби швидкісний спуск на лижах чи сплав стрімкими ріками. А спелеологи вивчають печери. Дослідження підземного царства вимагає мужності, професіоналізму. Легковажити тут не можна. Адже ставка, часом, надто висока - життя. Read more


Даремно обурювався
Thursday, 12 December 2013 10:04
Поради

Поки голова села Тяпче Долинського району Юрій Щеглюк з'ясовував, хто повинен зрізати придорожні аварійні дерева, одне з них днями впало, пошкодивши бетонну огорожу біля адмінбудівлі. А інше від потужного вітру загрозливо нахилилося. Read more


Незабаром приймуть по-сучасному
Thursday, 12 December 2013 10:02
Здоров'я

Через приймальне відділення Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні щороку проходить 18-19 тисяч пацієнтів. Воно працює з часу існування закладу. Спочатку було розміщене у підвальному приміщенні. Недавно його перевели на перший поверх. Це полегшило доступ хворим до УЗД, ЕКГ, лабораторії. Read more


У "СОК" по здоров'я
Thursday, 12 December 2013 09:59
Здоров'я

Під гаслом  "Здоров'я понад усе!" в Калуші вже шість років успішно працює заклад дозвілля "СОК". У ньому городяни не тільки тренуються, а й відпочивають. Read more


Листя так і не вивезли
Thursday, 12 December 2013 09:57
Влада

IMG 5799Івано-Франківські комунальники ніяк не справляться з опалим листям. І не тому, що цього року його більше вродило. Скоріше навпаки. Вирубування вікових дерев робить листяний покрив на вулицях, у скверах і парках тоншим. Read more


Дитяча правда
Thursday, 12 December 2013 09:56
Культура

Роботу Івано-Франківської письменниці Марії Ткачівської номінували на "Дитячу книгу року ВВС - 2013". Твір неймовірно світлий і позитивний. Саме тому після виходу здобув велику популярність серед малечі та дорослих. Read moreThursday 05 December 2013

На вулицях буде більше міліції
Thursday, 05 December 2013 13:23
Мораль і право

IMG 5788Недавно призначений керівник прикарпатської міліції Василь Фелик вважає своїм завданням повернути довіру до правоохоронного органу. Думка населення про роботу конкретного сержанта чи офіцера - головний критерій їх оцінки. Про це Василь Іванович заявив на першій прес-конференції у статусі начальника УМВС України в області.

Read more

Пояснити можна все
Thursday, 05 December 2013 13:22
Влада

Рішення про відмову від підписання угоди з Євросоюзом уряд ухвалив для того, щоб не допустити соціально-економічного провалу і виторгувати кращі умови. Воно випливає з наших національних  інтересів. Не можемо жертвувати економічним суверенітетом та допустити, щоб підписана угода виявилася провальною. А ситуація в Україні визначала саме таку перспективу. Про це розповів прем'єр-міністр на засіданні уряду. Read more


Криваві "проводи"
Thursday, 05 December 2013 13:21
Політика

Замовники нічної розправи над учасниками мирного зібрання в столиці і студентським активістом в Івано-Франківську, якому розбитою пляшкою порізали ноги, переслідували єдину мету. Показати, що так буде з кожним, хто насмілиться організувати протестні акції в центрі й на місцях. Read more


Геморой на голову
Thursday, 05 December 2013 13:18
Здоров'я

IMG 5689Знання обивателя про проблеми, з якими мають справу лікарі-проктологи, зводяться здебільшого до геморою. Втім, вони рятують життя пацієнтам, допомагаючи позбутися ряду інших небезпечних недуг. Read more


Трильйони і зрадники
Thursday, 05 December 2013 13:18
Мораль і право

Наближаються чергові роковини загибелі Радянського Союзу. Нині вже по-іншому можемо оцінювати наслідки цієї події. Ніхто навіть у страшному сні не міг тоді передбачити, яким лихом відіб'ється розвал імперії на рядових громадянах. Read more


Сакральні жертви
Thursday, 05 December 2013 13:16
Політика

Ситуація, що склалася в Україні протягом останніх тижнів, дивує тим, наскільки влада почувається безпечно і наскільки Віктор Янукович забув про інстинкт самозбереження. Логіка подій підказує, що в ніч з 29 на 30 листопада мала місце точка неповернення для Віктора Януковича. Read more


Найбільш поінформовані
Thursday, 05 December 2013 13:14
Політика

IMG 5802До головного управління статистики в Івано-Франківській області стікається інформація з усіх підприємств, установ, закладів, організацій. І дати лад тому потоку не просто. Втім, хто володіє інформацією, кажуть, той володіє світом. Чи справді це так, напередодні професійного свята працівників облікової сфери ми попросили розповісти виконуючу обов'язки начальника головного управління статистики в області Олену Бліннікову. Read more


Мало назватися фермером
Thursday, 05 December 2013 13:13
Поради

Невдовзі вітчизняне фермерство може зазнати істотних змін. Дедалі частіше лунають пропозиції про необхідність розділити його на дві категорії господарств. Загалом в Україні їх зареєстровано понад 40 тисяч. Правда, багато вже тривалий час не займаються виробництвом продукції. Але чи всі фермерські господарства відповідають філософії цього визначення? Тому що є такі, котрі обробляють від кількох гектарів землі до десятків тисяч. Read more


Втрачений потенціал
Thursday, 05 December 2013 13:12
Економіка

На початку грудня відзначаємо День Збройних сил України. Як виглядає наша армія? Наскільки вона боєздатна? Військова доктрина не дає однозначної відповіді, хто наш потенційний противник. Зате преса рясніє скандальними публікаціями про різноманітні армійські оборудки. Read more


На "швидку" тут не чекають
Thursday, 05 December 2013 13:10
Поради

DSCF2868Майже годину доводиться їхати машиною тридцять кілометрів, які відділяють село Липовицю від райцентру - Рожнятова. Дорога настільки розбита, що після війни виглядала краще. Складається враження, ніби асфальту тут ніколи не було. Глибокі ями не згладжують гарні гірські краєвиди, подекуди вцілілі дерева і річка, яка часто перетинає битий шлях, несучи свої води подалі від села. Read more


Треба мати кому радити
Thursday, 05 December 2013 13:09
Поради

Дорадчі служби, про які мало дбають на державному рівні, відіграють значну роль. І не лише в розвитку малого й середнього бізнесу в аграрному секторі. Це особливо важливий напрям діяльності. Йому в так і не підписаній угоді про асоціацію з Євросоюзом приділено чимало уваги. Read more


Гривню підробити складно
Thursday, 05 December 2013 13:08
Мораль і право

У минулому році на один мільйон справжніх гривневих банкнот припадало приблизно 4,1 штуки підроблених. Аналогічний показник і в нинішньому. Кілька разів дизайн українських грошей змінювали. Це пов'язано з появою нових захисних елементів і осучасненням. Тепер в обігу банкноти третього покоління. Read more


Було порушено закон
Thursday, 05 December 2013 13:07
Мораль і право

У ніч із 29 на 30 листопада люди на Майдані знаходилися законно. Це їх конституційне право. І завдання міліції полягало в тому, щоб забезпечити його реалізацію, йдеться у заяві Генерального прокурора України Віктора Пшонки. Read more


Коли бракує йоду
Thursday, 05 December 2013 13:06
Здоров'я

Івано-Франківщина належить до регіонів зі зниженим вмістом йоду в навколишньому середовищі. Тому показники захворюваності щитоподібної залози тут досить високі. Read more


Рятівні хвилини
Thursday, 05 December 2013 13:05
Здоров'я

Хвороби серцево-судинної системи, зокрема розлади мозкового кровообігу, найпоширеніші в Україні. Одже часто люди потерпають саме від ішемічних інсультів. Це коли до окремої ділянки головного мозку перестає надходити кров і певна кількість його клітин гине протягом 5-8 хвилин. Read moreFriday 29 November 2013

Поставили умови
Friday, 29 November 2013 08:53
Влада

У нинішній надзвичайно складній ситуації повноцінне й інтенсивне використання режиму вільної торгівлі в рамках СНД має неабияке значення. Відповідну угоду уклали ще у 2011 році. Вона відкрила нову сторінку діяльності Співдружності. Read more


На майдані коло пошти
Friday, 29 November 2013 08:52
Політика

IMG 577426 листопада під відкритим небом на Вічевому майдані відбулася сесія обласної ради. Із 114 обраних депутатів зібралися 67. Так, з 11 членів фракції Партії регіонів на майдан прийшов тільки один. Це повідомлення присутні зустріли гучним: "Ганьба!".

Read more

Ексгумація покаже
Friday, 29 November 2013 08:49
Мораль і право

Минуло майже два роки, як не стало Миколи Поповича з села Ріпне Рожнятівського району. Йому було лише 25. Тільки жити й будувати плани на майбутнє. Не судилося. Хлопцеві вкоротила вік група п'яних місцевих молодиків. Унаслідок отриманих побоїв через декілька днів він помер. Read more


Не вір - не зрадять
Friday, 29 November 2013 08:48
Політика

Вірити українським політикам не можна. Навіть, коли дуже хочеться. Бо потім наступить гірке розчарування від того, що хтось потоптав вашу мрію. Новітня вітчизняна історія багата такими прикладами. Read more


Європейська пауза
Friday, 29 November 2013 08:48
Політика

Коли відходять емоції і люди залишаються насамоті з холодним розумом, вони починають дивитися на світ інакше. Так трапилося і з українською євроінтеграцією. На думку уряду, вона потребує паузи. Кабмін вважає, що в економічному плані Україна не настільки сильна, аби нехтувати, як Заходом, так і Сходом. Read more


Мільйони тонуть у зоні лиха
Friday, 29 November 2013 08:45
Мораль і право

IMG 5672Донедавна в Україні існувала практика так званих "каруселей", коли з однієї області вивозили хімічні отруйні речовини до іншої і скидали там у яр або лісосмугу. Так витрачали державні кошти. Про це під час прес-конференції розповіла голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко, яка в складі урядово-наукової комісії минулого тижня відвідала Прикарпаття.

Read more

СНІД не зважає на вік
Friday, 29 November 2013 08:42
Здоров'я

IMG 5692Ця хвороба не щадить ні старого, ні малого. Якщо раніше її вважали притаманною лише представникам секс-меншин, антисоціальним елементам, наркозалежним, то тепер вона захоплює все нові верстви. Про це наша розмова із завідуючою амбулаторно-поліклінічним відділенням Івано-Франківського обласного центру профілактики та боротьби  зі СНІДом Марією Федорів.

Read more

Коли поруч інвалід
Friday, 29 November 2013 08:42
Здоров'я

Що наші біди? Поруч - інвалід, прикутий до ліжка навіки! І очі незрячі, і тіло болить, і душа щохвилини потребує опіки... Read more


Паї в оренді
Friday, 29 November 2013 08:41
Поради

Майже 80 відсотків власників земельних паїв здають їх в оренду. Або понад 17 мільйонів гектарів. Половина з них належить пенсіонерам. Це говорить про соціальну роль орендних відносин. Read more


Темрява боїться світла
Friday, 29 November 2013 08:39
Культура

IMG 5642Із 28 листопада євреї відзначають Хануку. Це - свято свічок. Їх запалюють на честь чуда, що сталося у 164 році до нашої ери. Напередодні свята головний раввин Івано-Франківського регіону Моше-Лейб Колесник дав ексклюзивне інтерв'ю для "Прикарпатської правди". Read more


Картка замість готівки
Friday, 29 November 2013 08:38
Економіка

Розрахунки готівкою - дороге задоволення. Це витрати на виготовлення паперових грошей, їхнє зберігання, перевезення, здійснення платіжних операцій. Маса готівки з кожним роком збільшується. Національний банк не ставить за мету її вилучити. Він прагне залишити обсяги на нинішньому рівні, модернізувавши систему електронних платежів. Read more


Брудним на кухні не міс це
Friday, 29 November 2013 08:36
Здоров'я

Працівники закладів громадського харчування зобов'язані суворо виконувати правила особистої гігієни. Бо йдеться про безпеку людей. Ігнорування санітарних норм нерідко призводить до масового отруєння відвідувачів. Насамперед це стосується тих, хто забезпечує харчування хколярів, дітей у садках. Працівники мають бути санітарно освіченими, свідомо виконувати правила, щоб у процесі приготування їжі та її реалізації запобігти зараженню, виникненню інфекцій. Read more


Дурна слава
Friday, 29 November 2013 08:35
Мораль і право

Хто  твердить, що бути любимчиком шефа вигідно і престижно, нехай з'їсть свій черевик. Вам безсовісно брешуть. Про це авторитетно заявляю - Дмитро Поперечний - невинна жертва саме таких обставин. Read more


Пять дней в Санкт-Петербурге
Friday, 29 November 2013 08:33
Культура

puteshestvieПоезд "Киев - Санкт-Петербург" 28 октября медленно подошёл к перрону Витебского вокзала. Нас, группу в составе 30 человек из западных областей Украины, встречали здесь в рамках образовательно-культурологической программы "Петербург Серебряного века", подготовленной комитетом по внешним связям городского правительства специально для преподавателей литературы и истории из зарубежных стран. На автобусе доставили в четырехзвездочную гостиницу "Амбассадор" и по одному поселили в комфортабельных номерах. Read more


Министр обороны России отметил нашего земляка
Friday, 29 November 2013 08:30
Культура

nagradaРуководитель Национального военно-исторического музея В.Таранец вручил медаль министерства обороны Российской Федерации "За заслуги в увековечении памяти погибших защитников Отечества" заведующему Ивано-Франковским филиалом - музеем "Герои Днепра" Национального военно-исторического музея Украины Яреме Кваснюку. Произошло это 27 сентября 2013 года в Севастополе на международной научной конференции, посвящённой Крымской войне 1853-1856 годов, но приказ № 142 о награждении российский министр обороны Сергей Шойгу подписал ещё накануне Дня защитника Отечества. Read moreFriday 22 November 2013

Усе настільки погано?
Friday, 22 November 2013 08:45
Влада

В Україні загрозлива економічна ситуація. Вона складається наприкінці нинішнього року і може мати продовження в наступному, якщо негайно не знайти шляхів подолання негативних тенденцій. Це підтвердив Президент Віктор Янукович під час недавньої зустрічі з промисловцями і підприємцями, представниками федерації профспілок. Read more


Втрачені криниці
Friday, 22 November 2013 08:40
Поради

DSCN1264Першу нафтову свердловину в селі Ріпному Рожнятівського району пробурили у 1887 році. Пізніше спорудили ще з десяток. Населений пункт справедливо вважають колишнім нафтовидобувним центром Галичини. Цей промисел розвивають у Ріпному дотепер. Із ним пов'язали своє життя цілі родинні династії.     Read more


Сала замінив Фелик
Friday, 22 November 2013 08:39
Влада

У понеділок заступник міністра внутрішніх справ Сергій Лекарь представив нового керівника прикарпатської міліції Василя Фелика. Read more


Історію творять не лакеї
Friday, 22 November 2013 08:35
Мораль і право

Філософ В'ячеслав Липинський у "Листах до братів-хліборобів" писав, що проявів месіанізму маємо в історії людства стільки, скільки було і є на світі великих державних націй. Після скасування Гетьманщини в кінці вісімнадцятого століття український народ втратив самостійне політичне життя. Read more


Історію творять не лакеї
Friday, 22 November 2013 08:35
Мораль і право

Філософ В'ячеслав Липинський у "Листах до братів-хліборобів" писав, що проявів месіанізму маємо в історії людства стільки, скільки було і є на світі великих державних націй. Після скасування Гетьманщини в кінці вісімнадцятого століття український народ втратив самостійне політичне життя. Read more


Уникнути арифметичного підходу
Friday, 22 November 2013 08:34
Політика

Маємо реальний шанс позбутися пострадянського політичного й економічного спадку, історичного тягаря "союзної республіки" та вийти на визначений курс системних реформ і демократизації, вважає попередній президент Віктор Ющенко. Read more


Провалля на вулиці
Friday, 22 November 2013 08:28
Влада

IMG 5638Микола Саєвич знову очолив комунальне підприємство "Івано-Франківськводоекотехпром". Його на цій посаді відновили згідно з рішенням суду. Донедавна Микола Броніславович був заступником міського голови з питань житлово-комунального господарства. Тож проблеми обласного центру добре знає. Наскільки змінилося підприємство за час, коли Миколи Саєвича там не було? Про це наша розмова з ним. Read more


Який педагог без моралі?
Friday, 22 November 2013 08:27
Культура

IMG 5587Людство у своєму розвитку невпинно йде далі. Відбувається  постійне накопичення знань. Кожен прагне якомога ефективніше себе реалізувати, але готових формул тут нема, переконана завідувач кафедри філософії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, професор, доктор наук Вікторія Ларіонова. На її думку, допомогти людині віднайти себе, своє місце - світоглядне покликання філософії. Read more


Власник поїхав геть
Friday, 22 November 2013 08:19
Поради

На початку земельної реформи прагнули передати угіддя сільськогосподарського призначення тим, хто на них працює. Але ці наміри реалізували неповною мірою. Нині лише 12 відсотків власників паїв обробляють свою землю. Деякі з них взагалі мешкають у містах. Чому так сталося? Read more


Чому фонить новобудова
Friday, 22 November 2013 08:16
Здоров'я

Між виробниками будівельних матеріалів точиться напружена конкурентна боротьба. Одним із основних аргументів, який використовують у ній - рівень радіоактивного фону готової продукції. Між тим чомусь не беруть до уваги факт, що під час  будівництва здійснюють вхідний контроль самих матеріалів. А це інколи негативно відбивається на екологічному стані споруджуваного об'єкта. Економія в такій ситуації не виправдана. Read more


Кілька секунд і танка не видно
Friday, 22 November 2013 08:15
Економіка

Арціховський копияНеправда, що наукова думка у нас занепала. Вона живе, розвивається всупереч усім скептикам. Поспілкувавшись із директором приватного науково-виробничого підприємства "ВАЛАР" Валерієм Арциховським, переконуєшся в цьому.  Вражає широта діапазону  досліджень у різних галузях техніки - понад 60. У портфелі підприємства близько 130 винаходів.

Read more

Канали без ідеології
Friday, 22 November 2013 08:13
Культура

У найближчі роки на телебачення чекають кардинальні зміни. Що вони принесуть? Адже нині не все задовольняє вимогливого глядача. Про це спілкуємося з генеральним директором телерадіокомпанії "РАІ" Андрієм Русиняком.   Read more


Кохання й розлука
Friday, 22 November 2013 08:11
Мораль і право

"Дві вічні подруги - любов і розлука проходять крізь серце моє". Магічна сила цього романсу, мабуть, відома кожному. Слова і мелодія не лише чарують слух, але й будять свідомість, бентежать душу. Бо йдеться про найсвітліше почуття, яке підіймає, окрилює, облагороджує. Єдина противага цьому злету людського духу - розлука… Read more


Чиновники ігнорують інвалідів
Friday, 22 November 2013 08:10
Влада

Уряд підписав меморандум про співпрацю із всеукраїнськими громадськими об'єднаннями інвалідів. Він визначає напрями роботи щодо запровадження сучасних стандартів забезпечення потреб людей з обмеженими можливостями. Read moreFriday 15 November 2013

Нема часу на експерименти
Friday, 15 November 2013 09:41
Влада

Країна урочисто відзначила сімдесяту річницю визволення Києва. В результаті блискавично проведеної наступальної операції столицю вдалося звільнити від німецько-фашистських загарбників. Вона по праву увійшла не тільки у вітчизняну, а й світову історію як зразок стратегічного мистецтва, символ мужності і героїзму. Read more


Голова зрікся мами?
Friday, 15 November 2013 09:40
Мораль і право

Чергова сесія Болехівської міської ради, яка проходила восьмого листопада, більше нагадувала не засідання органу місцевого самоврядування, а сцени з повісті "Кайдашева сім'я". Коронний номер дійства - відверте з'ясовування родинних стосунків градоначальника Зенона Макоти на очах депутатського корпусу та представників засобів масової інформації. Read more


Крісло не вічне
Friday, 15 November 2013 09:37
Влада

IMG 6028Із 8 листопада Михайло Вишиванюк уже не голова облдержадміністрації. На це місце Президент України Віктор Янукович призначив Василя Чуднова. Read more


У любові важко, але комфортно
Friday, 15 November 2013 09:34
Культура

IMG 5484Можна кричати на мітингах про любов до української мови і літератури, битися в груди. Але якби кожен громадянин купив по книжці, від цього була би більша користь, вважає письменниця, доцент Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ольга Деркачова.

З нагоди дня писемності та мови вона висловила свій погляд на проблеми, з яких чомусь не може виплутатися сучасна вітчизняна література. Торкнулася питань, пов'язаних із навчальним процесом і власною творчістю.

Read more

Давос в Україні
Friday, 15 November 2013 09:33
Політика

5-6 листопада у Києві пройшло Регіональне засідання Всесвітнього економічного форуму, більш знаного як Давоський. На думку аналітиків, важливість проведення такого заходу саме в нас полягає у тому, що його висновки будуть взяті до уваги під час підготовки сценаріїв глобального економічного розвитку, які слід озвучити у Давосі наступного року. Read more


Скористався шансом
Friday, 15 November 2013 09:32
Влада

Відбулася перша прес-конференція Василя Чуднова як голови облдержадміністрації. Він заявив, що буде найбільш відкритим керівником, завжди щирим, відвертим і порядним. У той же час сподівається на об'єктивність з боку журналістського корпусу. Read more


Без державної підтримки буде туго
Friday, 15 November 2013 09:30
Економіка

Якщо в 1986-1990 роках у Карпатському регіоні, куди входять наша, Львівська, Чернівецька, Закарпатська області, виробляли 2,5 мільйона тонн молока, то нині лише 1,8. Такі цифри озвучив головуючий під час наради-семінару, яка минулого тижня відбулася в Івано-Франківську, директор департаменту тваринництва Міністерства аграрної політики та продовольства України Андрій Гетя. Це, на його думку, свідчить про потенціал регіону, практичні можливості.

Read more

Нічийні гектари
Friday, 15 November 2013 09:29
Поради

Понад два мільйони гектарів землі в Україні офіційно нічийні. Колишні власники паїв померли. Спадкоємців нема або вони не заявляють свої права на ділянки, бо здебільшого мешкають у містах і не мають наміру займатися сільським господарством. Тож "осиротілі" угіддя заростають бур'яном чи стають об'єктом наживи спритних ділків. Read more


Не завжди вгадаєш
Friday, 15 November 2013 09:27
Влада

IMG 5494Яка погода очікує нас узимку. Це, напевно, цікавить багатьох не менше, ніж фінансові перспективи країни. Начальник Івано-Франківського обласного центру з гідрометеорології державної гідрометеорологічної служби МНС України Володимир Фригович на підставі власного життєвого досвіду переконаний: зима буде теплішою за минулу, проте снігу випаде багато. Read more


Заснула, бур'яном укрилась
Friday, 15 November 2013 09:26
Мораль і право

Двадцять два роки живемо в незалежній державі. Маємо всі атрибути - герб, прапор, гімн. Територію, яку предки відгородили нам мечем і плугом, клали голови, захищаючи її від ворогів. Нас визнав світ. Україна - член ООН. Живемо в одній із багатих держав світу. Володіючи наймаснішими чорноземами, великим запасом корисних копалин, пасемо задніх за рівнем соціальної захищеності громадян. Read more


Гостювали у ветеранів
Friday, 15 November 2013 09:24
Політика

DSCN3035Сьомого листопада 90-літній ювілей відзначив ветеран Великої Вітчизняної війни Іван Жуков. Із 1941 по 1945 роки він воював на різних фронтах, зокрема Південно-Західному, Воронезькому, І та ІV Українських. Отримав п'ять поранень. Read more


По той бік прогресу
Friday, 15 November 2013 09:23
Здоров'я

Туристичне Яремче, котре по праву називають перлиною Карпат, майже тиждень жило "поза зоною досяжності" мережі стільникового зв'язку. Перед тим у міську раду надійшли звернення про нібито шкідливе випромінювання, джерелом якого могло бути ретрансляційне обладнання, встановлене на території медичного закладу. Read more


Діти чекають на свято
Friday, 15 November 2013 09:22
Культура

Майже 1800 листів до святого Миколая чекають на вашу підтримку. Будьте його помічником, заставте дитяче серце битися швидше від омріяного подарунка. Read more


Електронний запит узаконять
Friday, 15 November 2013 09:20
Мораль і право

Закріпити право звертатися в різні інстанції через Інтернет хочуть на законодавчому рівні. Навіть підготували проект документа, який повинен ухвалити парламент. Read moreFriday 08 November 2013

Щоб було небезпечно, як стрибати без парашута
Friday, 08 November 2013 09:14
Мораль і право

Минулого тижня уряд схвалив проект угоди про розподіл вуглеводнів, що видобуватимуть у межах ділянки "Олеська". Відповідно до неї транснаціональна нафтогазова компанія "Шеврон" проінвестує 350 мільйонів доларів США у розвідку сланцевого газу на Львівщині та Івано-Франківщині.   Read more


Чи зуміють подати?
Friday, 08 November 2013 09:13
Влада

Івано-Франківщина складає компанію Донецькій, Тернопільській та Черкаській областям, де не ухвалили регіональні цільові програми розвитку громадянського суспільства. Скрізь в Україні це вже зробили. Під час засідання "круглого столу", який днями провели на Прикарпатті, його учасники спробували з'ясувати причини відставання, намітити шляхи розв'язання проблеми. Read more


Тягнуть з усіх сил
Friday, 08 November 2013 09:10
Поради

DSCF2841Село Шевченкове Долинського району не має жодного стосунку до постаті великого поета. Він у цих краях ніколи не бував. Але комусь із певних причин закортіло у 1946 році  перейменувати населений пункт. Раніше його величали Велдіж. Read more


Ми не рвачі
Friday, 08 November 2013 09:07
Влада

IMG 5492Найголосніше про проблему нефінансування заявив недавно міський голова Калуша Ігор Насалик, відправивши у вимушені відпустки працівників бюджетних установ. Цим привернув увагу не тільки ЗМІ, а й керівництва держави. Одні підтримували Ігоря Степановича, інші дорікали, що піариться на тимчасових труднощах. Як би не було - проблема є, її необхідно розв'язувати.

Своєю точкою зору щодо неї та екологічної ситуації в Калуші Ігор Насалик поділився з читачами нашої газети в ексклюзивному інтерв'ю.

Read more

Бюджет хочуть поповнити грішми Лазаренка - Тимошенко
Friday, 08 November 2013 09:06
Мораль і право

PhotoВлада придумала новий, нетрадиційний спосіб наповнення бюджету. Зокрема Кабмін розпочав процедуру повернення в Україну грошей, які, на його думку, незаконно відібрали в народу Павло Лазаренко та Юлія Тимошенко. Якщо це вдасться здійснити, бюджет поповниться на 4,1 мільярда гривень. Read more


Найгірше позаду
Friday, 08 November 2013 09:03
Економіка

IMG 5480Першого вересня 1866 року зі станції Львів через  Ходорів і  Станіславів до Чернівців вирушив перший потяг. Тоді пасажири були в дорозі понад 12 годин. Таку поважну історію має залізничний транспорт у нашому краї. Нині для нього не найкращі часи. Проте й  гірші з них уже минули, впевнений начальник відокремленого підрозділу "Івано-Франківська дирекція залізничних перевезень" державного територіально-галузевого об'єднання "Львівська залізниця" Сергій Пугач. Напередодні професійного свята він розказав, чим живе колійове господарство Прикарпаття. Read more


Прокурорська "малина" закінчиться
Friday, 08 November 2013 09:02
Мораль і право

Президентський проект закону "Про прокуратуру" вже у Верховній Раді. Віктор Янукович хоче повністю скасувати функції загального нагляду та попереднього слідства, які виконував цей правоохоронний орган. Тепер вони перейдуть до інших структур. Read more


"Автомат" не для всіх
Friday, 08 November 2013 09:01
Економіка

Представникам бізнесу Долинського і Калуського районів під час недавньої зустрічі начальник головного управління Міндоходів в області Віктор Рахміль розповів, хто має право на автоматичне відшкодування ПДВ. У заході також взяли участь керівники підприємств, на які поширюються норми законодавства про трансфертне ціноутворення. Read more


"Тіпа" "капиц"
Friday, 08 November 2013 08:57
Здоров'я

IMG 5490Сцена з радянського фільму "За сімейними обставинами" про логопеда, який не вимовляв півалфавіту і в той же час брався виправляти "фефекти фікції" дитини, викликає сміх. Але в реальному житті все значно серйозніше. Проблема неправильного мовлення особливо загострилася тепер.

 

Про це розмірковує логопед сурдологічної служби консультативної поліклініки Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні, спеціаліст вищої категорії Оксана Середяк. Read more


Тривожні симптоми
Friday, 08 November 2013 08:56
Здоров'я

Із 1995 року в Україні проголошена епідемія туберкульозу. Незважаючи на тенденцію до  зниження захворюваності та смертності від цієї недуги,  ситуація залишається складною. Щорічно туберкульоз діагностують у 32 тисяч людей, понад 6 тисяч від нього помирає. Read more


Одноосібнику важко конкурувати
Friday, 08 November 2013 08:55
Економіка

Із 953 зареєстрованих сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів в Україні реально працюють усього 618. Решта досі не можуть розгорнути свою роботу через ряд перешкод, які гальмують цей рух. Read more


Не ховайте зразу у підвал
Friday, 08 November 2013 08:54
Поради

Як узимку зберігати яблука? Дуже важливо утримувати низьку плюсову температуру на початку. Цей захід подовжить період зберігання на 1-2 місяці. Read more


Краще почистити
Friday, 08 November 2013 08:54
Поради

Як знизити вміст нітратів у стравах із картоплі? Пам'ятайте, загроза - у верхньому шарі.

Read more

Вітаміни на підвіконні
Friday, 08 November 2013 08:53
Поради

Коли надворі тріщить мороз, приємно зрізати до обіду зі свого домашнього "городу" пучечок кропу чи гілочку селери. І корисно, бо вони дуже багаті на вітамін С, каротин, солі калію, натрію, кальцію, магнію, заліза. Read more


Мишей можна викурити
Friday, 08 November 2013 08:52
Поради

Чого бояться гризуни? Неприємного запаху. У старе відро покладіть відходи з паперу і шматок кролячої, заячої чи овечої шкіри з шерстю. Потім у безпечному від вогню місці в льоху або коморі підпаліть те, що приготували. Щури й миші надовго пропадуть, бо не витримають запаху. Read moreFriday 01 November 2013

Прем'єр просить вибачення
Friday, 01 November 2013 08:42
Влада

Погана кон'юнктура для вітчизняних товарів та ускладнення в торгівлі з країнами Митного союзу, зупинка нафтохімічної галузі, негативний вплив несприятливих погодних умов - усе це позначилося на роботі економіки, вважає глава уряду Микола Азаров. Read more


Згвалтування між уроками
Friday, 01 November 2013 08:41
Мораль і право

Дві погані звістки надійшли днями із села Зелена Надвірнянського району. Один мешканець вистрілив у голову з мисливської рушниці своєму 22-річному сусіду, який заготовляв дрова. Потерпілий у комі, його доля у Божих руках. Винуватець біди пояснює, що прийняв парубка за козулю. Стріляв навмання в напрямку лісу. Як на зло - там сусід. Read more


Рибінспекцію замовили?
Friday, 01 November 2013 08:37
Мораль і право

IMG 5462Послухати звіт начальника управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в області Володимира Викалюка вирішили тоді, коли той перебував у відпустці. За керівника готовий був "відстрілятися" заступник. Василь Жовнірович, певно, мав що сказати, судячи з наполегливих неодноразових спроб прорватися до трибуни. Та головуючий на засіданні колегії облдержадміністрації Михайло Вишиванюк не захотів його слухати. Натомість зі звинувачувальною промовою виступив директор департаменту агропромислового розвитку Василь Брус. Read more


Нав'язлива турбота
Friday, 01 November 2013 08:35
Мораль і право

Рівень цивілізованості суспільства визначається ставленням до найбільш вразливих його представників. Ті, хто не в змозі себе забезпечити, потребують спеціальної опіки. Однак через недолуге трактування законодавства зі сторони чиновників трапляються випадки, котрі інакше, ніж "перегинанням палиці", не назвеш. Read more


Папери під сукном
Friday, 01 November 2013 08:33
Влада

Чиновники зволікають із розглядом звернень громадян. Тож не дивно, чому до органів влади та місцевого самоврядування низький рівень довіри. Чи може він бути іншим, якщо до заявників тут ставляться зневажливо? Порушують також терміни виконання актів і доручень Президента України, уряду.

Read more

Солодка біда
Friday, 01 November 2013 08:30
Здоров'я

IMG 5349Цукровий діабет набув у світі загрозливого масштабу. "Солодка недуга" робить із людей  інвалідів, вкорочує їм життя. Як зменшити вплив цієї хвороби, ми попросили розповісти завідуючого ендокриноголічним відділення Івано-Франківської обласної клінічної лікарні, кандидата медичних наук Володимира Гаврилюка. Read more


Листя жовте місто вкрило
Friday, 01 November 2013 08:29
Влада

В Івано-Франківську нікому прибирати і вивозити опале листя. Комунальні служби кивають одне на одного, а тим часом вулиці, двори і парки набирають усе виразнішого жовто-коричневого забарвлення.

Read more

Тріски летять, а деревини нема
Friday, 01 November 2013 08:28
Мораль і право

Попит на деревину зростає. Тому все нові квартали зелених насаджень ідуть під ніж. Лісоруби долають чималі труднощі, піднімаючись далі в гори до незайманих масивів. Для цього будують дороги, використовують нові потужні  механізми, залучають додаткові бригади. Плани держлісгоспів із заготівлі щороку збільшують. І ті їх виконують, отримуючи за ударну працю матеріальну й моральну винагороду. Read more


Навчать бути ощадливими
Friday, 01 November 2013 08:27
Економіка

Економити гроші, дбайливо ставитися до часу, речей, природних ресурсів тощо навчатимуть протягом тижня  фінансової грамотності, який розпочнеться 4 листопада. А 31 жовтня Україна вдруге відзначає Всесвітній день заощаджень. Read more


Світлини єднання
Friday, 01 November 2013 08:25
Культура

IMG 3592Із нагоди 16-ої річниці Партії регіонів у Донецьку та Івано-Франківську днями відкрили фотовиставку "Схід і Захід разом". Read more


Як розпорядитися спільним
Friday, 01 November 2013 08:24
Мораль і право

Відповідно до Сімейного кодексу України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить йому на праві спільної сумісної власності. Read more


Банки на службі у спекулянтів
Friday, 01 November 2013 08:23
Економіка

Вітчизняна банківська система не взяла на себе частку відповідальності за економічний розвиток країни. Так, комерційні фінустанови на 1 жовтня нинішнього року залучили понад 425 мільярдів гривень депозитів фізичних осіб. Read more


Ні на кого не чхайте
Friday, 01 November 2013 08:22
Здоров'я

Грип і гострі респіраторні вірусні захворювання викликає велика група збудників. Їх понад 100. Переохолодження знижує захисні властивості організму людини. У той же час вірус не боїться низьких температур. Першу хвилю підвищеної захворюваності на грип очікують у листопаді. Read moreFriday 25 October 2013

Наступний рік буде переломним?
Friday, 25 October 2013 08:19
Влада

Цьогорічне скорочення товарообігу між Україною та Росією на 25 відсотків не може влаштувати сторони. Це не просто "зовнішньоторговельна бухгалтерія", а питання зарплат сотень тисяч працівників, які виготовляють продукцію; доходів державних та місцевих бюджетів; соціального і людського розвитку. Сподіватися, що колись можна буде звести "кредит із дебітом", не маємо права, переконаний прем'єр Микола Азаров. Про це він заявив під час недавнього засідання українсько-російського міжурядового комітету з питань економічного співробітництва. Read more


Заженуть Черемош у трубу?
Friday, 25 October 2013 08:17
Мораль і право

5c5ae26-18Чи потрібна Прикарпаттю гідроенергетика? Однозначної відповіді на це нема. Підприємці, заохочені вигідним "зеленим тарифом", готові чи не на кожному кілометрі гірських рік встановити турбіни, особливо не переймаючись екологічними наслідками. Натомість захисники довкілля виступають категорично проти спотворення мальовничих Карпат гідроенергоспорудами, які негативно позначаться на туристичній привабливості регіону.

Read more

Довгоочікуваний статус
Friday, 25 October 2013 08:15
Поради

86630889Минулого тижня уряд виконав доручення Президента Віктора Януковича. Чотирьом населеним пунктам Рожнятівського району надали статус гірських. Це питання не вирішували роками. Змінювалися президенти, прем'єри, які обіцяли горянам полегшити життя, але так нічого й не зробили. І тільки днями в Рожнятів, Креховичі, Черепину, Підлісся прийшла добра звістка. Збулася довгоочікувана мрія їхніх жителів.

Read more

Аграрний вектор євроінтеграції
Friday, 25 October 2013 08:14
Політика

За підсумками тижня експерти зробили якісно нові висновки щодо процесу євроінтеграції України. Нині вони схиляються до думки, що в державі йде процес побудови  політики модернізації з урахуванням фактору підписання угоди про асоціацію з Європейським союзом. Не гаючи часу, влада отримала чітке завдання від українського Президента розпочати підготовку до ухвалення доленосного рішення вже сьогодні. Така робота на випередження обіцяє Україні гарні результати. Read more


Усвідомлюємо свою мету
Friday, 25 October 2013 08:13
Політика

Шановні однодумці, друзі! Дозвольте привітати усіх вас із нагоди 16-ої річниці створення Партії регіонів. Наша політична сила від народження наполегливо і послідовно відстоює право народу на гідне життя в незалежній демократичній державі.

Read more

Перевірена часом
Friday, 25 October 2013 08:12
Політика

26 жовтня Партії регіонів - 16 років. Це провідна політична сила країни, яка незважаючи на досить тривале перебування у владі, зуміла зберегти лідерські позиції. Її рейтинг - 17-20 відсотків. Read more


Назрівають кардинальні зміни
Friday, 25 October 2013 08:11
Економіка

Система теплопостачання обласного центру давно вимагає докорінних змін. Міські чиновники це розуміють, але щось змінювати не хочуть. Теплопостачальне господарство застаріло й енергонеефективне. Read more


Вони рятують від болю
Friday, 25 October 2013 08:08
Здоров'я

IMG 5351Хірургічне втручання вимагає знеболення: місцевого, загального чи спинномозкового. Майже кожен стикався з анестезією, відвідуючи стоматолога, лягаючи в стаціонар на операцію. Є багато страшилок про алергічну реакцію, викликану знеболюючими препаратами. Вони небезпідставні. І справді трапляються випадки, коли застосування наркозу призводить до летальних наслідків. Про це розмовляємо із завідуючим відділенням анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківської обласної клінічної лікарні Ігорем Пуликом. Read more


Як церква втратила майно
Friday, 25 October 2013 08:06
Мораль і право

Адміністрація Коломийсько-Чернівецької єпархії Української греко-католицької церкви намагається врегулювати питання щодо спадщини спочилого в Бозі владики Кир Миколая (Сімкайла). На запрошення духовенства мені довелося брати участь у засіданні відповідної комісії. Вона діє при церковному трибуналові. Підставою для її створення послужило те, що особа, яка виступає спадкоємцем - Василь Сімкайло, претендує на майно громади. Зокрема, в Надвірні на вулиці Б. Хмельницького знаходиться парафіяльна резиденція, а також на Гвоздецькій горі - земельна ділянка площею 0,8 гектара. Read more


Хто саботує рішення?
Friday, 25 October 2013 08:05
Економіка

В івано-франківських магазинах не побачиш консервованої продукції, вирощеної на полях області. Ринок заповнений переважно імпортом. Є також вітчизняні вироби, виготовлені в центральних і південних регіонах. Read more


Паперову готовність перевірять на практиці
Friday, 25 October 2013 08:05
Влада

Відсутність тепла навіть в окремій квартирі нині треба розглядати як надзвичайну ситуацію, зазначив Микола Азаров. І відповідно працювати. Тож глава уряду вимагає негайно розпочати перевірку готовності регіонів до сталого життєзабезпечення всіх об'єктів в умовах холодів і снігопадів. Read more


Ситуація тривожить
Friday, 25 October 2013 08:04
Мораль і право

Досі міліція не може знайти того, хто збив електроопору на вулиці Вовчинецькій в Івано-Франківську. А часу відтоді минуло чимало. Це ж не танк зробив, щоб не залишити слідів на капоті і зникнути з місця події не поміченим, зауважив під час оперативної наради міський голова Віктор Анушкевичус.

Read more

Практику віршування хорей не потрібен
Friday, 25 October 2013 08:02
Культура

IMG 5380Біолог за фахом Мар'яна Рудейчук днями презентувала свою першу книгу віршів "Із надлишкових правд". Торік вона закінчила Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника і тепер викладає анатомію людини в коледжі. Однак муза надихнула дівчину на створення збірки з 50 віршів у стилі верлібру.

Read more

Подарок из России
Friday, 25 October 2013 08:01
Культура

В декабре 2011 года во время визита на Прикарпатье Генерального консула Российской Федерации в городе Львове Олега Астахова была достигнута договорённость о передаче в дар Прикарпатскому национальному университету имени В.Стефаника большой партии книг. Для торжественного мероприятия 4 октября в Ивано-Франковск прибыла представительная делегация: атташе Генконсульства России во Львове Михаил Аверьянов, заместитель руководителя представительства Россотрудничества в Украине Елена Москокова и начальник его отдела Ирина Царёва, руководитель временной группы Федеральной миграционной службы Российской Федерации во Львове Александр Цимбал, сотрудница Дома русского зарубежья имени А.Солженицына Светлана Романова, главный редактор журнала "Юность" Валерий Дударев.

Read more

Помним и любим
Friday, 25 October 2013 08:00
Культура

novikovВпервые Юрий Новиков принял участие в мероприятии общества "Русский культурный центр" в сентябре 1993 года. Тогда в помещении Ивано-Франковского дома учителя состоялся музыкально-поэтический вечер, посвящённый 98-й годовщине со дня рождения Сергея Есенина.

Read more


Friday 18 October 2013

Вразливі груди
Friday, 18 October 2013 07:54
Здоров'я

IMG 5308Кожного року на Прикарпатті виявляють майже 350 нових випадків раку молочної залози. В Україні це найбільш поширене онкологічне захворювання у жінок. Правда, США та Європа нас випереджають, однак смертність там нижча. Медики не перестають повторювати: ефективність лікування більша на ранніх стадіях. Тому своєчасна діагностика може значно знизити кількість летальних наслідків. Read more


Сусіди починають нас розуміти
Friday, 18 October 2013 07:53
Влада

На відміну від керівництва Росії президент Білорусі Олександр Лукашенко доброзичливо сприйняв намір України підписати угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі з Євросоюзом. Він вважає це нашим суверенним правом, не бачить перешкод для подальшої плідної співпраці. В Білорусі поважають і приймають наш вибір, підкрилив прем'єр-міністр Микола Азаров на засіданні уряду. Недавній візит до Мінська в нього залишив дуже приємні враження. Read more


Міжусобиці в заповідній зоні
Friday, 18 October 2013 07:50
Мораль і право

photoДругий рік триває конфлікт між працівниками Національного заповідника "Давній Галич" і генеральним директором Олександром Береговським. То співробітників закладу звільняють, масово виписують їм догани, то забувають про протистояння і тут же розпочинають нове. Не може зарадити навіть суд. Ситуація набула хронічних форм. Read more


На Франковій горі
Friday, 18 October 2013 07:47
Поради

DSCF2700У селі Лолин Долинського району жила Ольга Рошкевич, яку палко кохав Іван Франко. Шанувальники таланту Каменяра приїжджають сюди, щоб подивитися на цю місцину. Вона одна з тих, якими мандрував молодий поет. Побачене надихало його на створення багатьох літературних шедеврів. Тут напрочуд красива природа, благодатний край. Read more


Самі себе висміяли
Friday, 18 October 2013 07:47
Мораль і право

Івано-Франківське комунальне підприємство "Єдиний розрахунковий центр" вирішило нагородити керівників територіальних підрозділів контролюючих органів "почесними грамотами" за пильну увагу до його роботи. Про цю "прикольну" акцію сповістили на спеціально скликаній прес-конференції. Read more


Кому милі партійні мантії
Friday, 18 October 2013 07:46
Мораль і право

Законопроект про внесення змін до Конституції про посилення гарантій незалежності суду, який належить до так званих євроінтеграційний, Верховна Рада таки ухвалила. Незважаючи на те, що документ пройшов чистилище Венеціанської комісії, опозиція не голосувала за нього. Проект підтримали тільки 244 представники парламентської більшості. Read more


Як уникнути повені
Friday, 18 October 2013 07:45
Економіка

Івано-Франківщина та Малопольське воєводство спільно шукають шляхи запобігання паводкам. Днями в Івано-Франківську пройшла конференція, де обговорили аспекти захисту населення і території від повеней, регулювання русел транскордонних річок тощо. Read more


"Диверсант" із ОСББ
Friday, 18 October 2013 07:44
Мораль і право

IMG 5335Мешканці двох будинків на вулиці Петлюри в Івано-Франківську не знають, коли для них почнеться опалювальний сезон. Так їх "ощасливив" голова ОСББ М.Яворський, зрізавши труби підвальних розгалужень. Постраждалі просять міську владу допомогти відновити теплопостачання. Read more


"Копії не роблю"
Friday, 18 October 2013 07:41
Культура

IMG 5305Захоплення живописом до Ігоря Роп'яника прийшло в студентські роки. Вчився малювати самотужки. Природа щедро обдарувала його талантом. Закінчив факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Тривалий час працював у різних виданнях. Зокрема був кореспондентом газети "Прикарпатська правда". Проте любов до живопису перемогла.  

За тридцять років Ігор Роп'яник створив кілька тисяч полотен. Його знають у США, Канаді, Японії, країнах Європи.

Під час недавнього форуму видавців у Львові презентували новий "Кобзар" Тараса Шевченка до 200-ліття з дня народження поета. Ця унікальна подарункова книга  ілюстрована творами відомих українських художників: Миколи Пимоненка, Івана Труша, Катерини Білокур, Адальберта Ерделі… Є тут картини сучасних митців Віктора Стогнута зі Львова та Ігоря Роп'яника з Івано-Франківська. Read more


Не всі небезпечні об'єкти безпечні
Friday, 18 October 2013 07:39
Влада

DSC 0080На території області знаходиться 528 потенційно небезпечних об'єктів, із них 18 - хімічних. Як засвідчили результати перевірок, не всі керівники виконують  належною мірою заходи з питань пожежної і техногенної безпеки. Тож на засіданні відповідної обласної комісії їх зобов'язали усунути недоліки. Read more


Добігти до дерматолога
Friday, 18 October 2013 07:37
Здоров'я

IMG 5280Із 10 до 31 жовтня майже всі медичні заклади області беруть участь у марафоні з виявлення і протидії псоріазу. Акція покликана розширити обізнаність населення про цю проблему та шляхи її подолання. Read more


Майстри показали клас
Friday, 18 October 2013 07:36
Спорт

DSCN2554Зал фізкультурно-спортивного комплексу "Олімп" Прикарпатського національного універверситету імені Василя Стефаника минулими вихідними перетворився на справжню арену для поєдинків. Read more


Контролерів об'єднають
Friday, 18 October 2013 07:35
Мораль і право

Систему державного контролю безпеки харчових продуктів реформують. Уряд уже приступив до цієї роботи. Так, Міністерство аграрної політики і продовольства підготувало відповідний законопроект. Він покликаний усунути недоліки, які існують у системі державного контролю за якістю. Read more


Атомна бомба як гарант миру
Friday, 18 October 2013 07:34
Економіка

Випробувавши атомну бомбу на жителях японських міст Хіросіми і Нагасакі, Америка відчула свою неперевершену могутність і здатність вирішувати долю світу. Із розсекречених документів стало відомо, що в стінах Пентагону один за одним народжувалися плани з ядерного знищення Радянського Союзу. Read more


Із лесбійським присмаком
Friday, 18 October 2013 07:32
Культура

IMG 5321Івано-Франківського письменника Володимира Єшкілєва вважають чи не єдиним в Україні, який розвиває жанр наукової фантастики. Днями він презентував другий роман трилогії "Гніздо". Перша книга має назву "Тінь попередника".

Read more

Прожила в любові
Friday, 18 October 2013 07:31
Мораль і право

9 жовтня раптово зупинилося чуйне серце Тамари Новицької . Read moreFriday 11 October 2013

Школу чекає омолодження
Friday, 11 October 2013 08:30
Влада

Україна відзначила День учителя. Якби всі теплі слова, які з цієї нагоди прозвучали на адресу педагогів, підкріпили реальною підтримкою, то наша освіта пішла б далеко вперед. І не довелося б прем'єр-міністру Миколі Азарову на засіданні уряду видавати за велике досягнення на двадцять третьому році незалежності часткове облаштування теплих туалетів у школах. Read more


"Свято" на вулиці Сахарова
Friday, 11 October 2013 08:28
Мораль і право

Звільнення прокурора області Олександра Каліфіцького - "свято" на вулиці Сахарова. Та навряд чи воно триватиме довго. Із призначенням на посаду керівника прикарпатської міліції Олега Сала взаємини між цими двома правоохоронними органами краю поступово переросли в підкилимний антагонізм, який періодично виривався на поверхню. Read more


Платили всі
Friday, 11 October 2013 08:27
Мораль і право

Інспекцію Держархбудконтролю закон наділяє неабиякими повноваженнями. Водночас на роботу цього органу злива нарікань. Головні претензії - незрозумілість процедури заповнення документів, зміна даних, які необхідно подавати на всіх стадіях  виконання робіт. Read more


Щастя бачити
Friday, 11 October 2013 08:24
Здоров'я

IMG 5265Тільки зір дає можливість усвідомити, наскільки прекрасний світ. Той, хто втратив його, розуміє масштаб трагедії. Наука доводить: природа заклала в людині на 150 років життя властивість повноцінно бачити. І лише недбале ставлення до очей скорочує можливості цього важливого органу. Read more


Розбиті надії
Friday, 11 October 2013 08:22
Мораль і право

До редакції нашої газети звернувся мешканець села Міжріччя Болехівської міської ради Михайло Цюцюра з проханням про допомогу. Упродовж багатьох років він трудився водієм у Долинській автобазі Мінбуду СРСР. Із здобуттям Україною незалежності підприємство акціонували. Read more


Європейські вигоди для України
Friday, 11 October 2013 08:21
Політика

Події останніх тижнів свідчать про підтримку міжнародною спільнотою намірів України підписати угоду про асоціацію з Європейським союзом. Принципова позиція Віктора Януковича поступово починає викликати повагу навіть у його критиків та опонентів. Воно й зрозуміло, адже Віктору Федоровичу вдається робити те, на що не спромігся жоден політик за всю історію незалежної України. Read more


Три дні на розкачування
Friday, 11 October 2013 08:20
Влада

Зима для комунальників, як завжди, настає неочікувано. Проте цього року віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул, перебуваючи на Прикарпатті наприкінці вересня, попередив керівників регіону про можливе різке похолодання. Закликав заповнити мережі і бути готовими 5 жовтня забезпечити теплом соціальні заклади: школи, лікарні, дитячі садки, а з 15 - всі інші об'єкти. Він також наголосив, що в разі необхідності терміни слід змістити. Read more


Не почуватися сиротою
Friday, 11 October 2013 08:20
Влада

Понад 83 відсотки сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, охоплено сімейними формами виховання. Це означає, що 76 тисяч малюків цієї категорії, не зазнають суворого інтернатівського життя. Заклади поневірянь і розпусти їм замінять родини або будинки сімейного типу. Таке доручення Президента Віктора Януковича, що випливає з його соціальних ініціатив. Read more


Трудотерапія замість колонії
Friday, 11 October 2013 08:19
Мораль і право

На вулицях Івано-Франківська поменшало безпритульних і жебракуючих дітей. Утім, проблемною залишається робота з кризовими сім'ями. Їх в обласному центрі, на думку начальника служби у справах дітей виконкому міськради Зої Сливки, близько 20-30 відсотків. Read more


Труднощі - не привід опускати руки
Friday, 11 October 2013 08:16
Поради

DSCF2459Центральна вулиця в селищі Брошнів-Осада Рожнятівського району добре впорядкована. Рівний асфальт, тротуари вимощені плиткою. Доглянуті фасади будівель. Серед них окраса населеного пункту - нова церква Вознесіння. Все говорить про більш-менш стабільний фінансовий стан громади, яка за нинішніх загалом складних економічних обставин винайшла можливість причепурити селище. Більшість його вулиць заасфальтували. Майже скрізь влаштували зовнішнє освітлення. Read more


Пошту списувати рано
Friday, 11 October 2013 08:13
Економіка

IMG 5263Інтернет і мобільний зв'язок безжально витісняють конкурентів. Проте керівник Івано-Франківської дирекції УДППЗ "Укрпошта" Михайло Саковський не втрачає оптимізм. Адже ця установа надає населенню понад 50 видів послуг. Read more


Дорого або дуже дорого
Friday, 11 October 2013 08:12
Економіка

Особливо гостро грошове питання стоїть перед дрібними та середніми сільгоспвиробниками. Йдеться про особисті господарства і ті фермерські, які обробляють до 400 гектарів землі. Через постійний брак коштів їм особливо важко виживати за нинішніх економічних умов. Банки й раніше не балували ці господарства своєю увагою. А тепер, коли вимоги до заставного майна суттєво зросли, й зовсім їх не помічають. Read more


Не нарікав на долю
Friday, 11 October 2013 08:11
Мораль і право

Здається, ще вчора ми разом блукали крилоськими стежками, пишалися славними сторінками історії стародавнього Галича, милувалися заповідником. А вже минає 40 днів, як нема Ростислава Лотоцького. Його душа відлітає у вічність. Read more


Усунути дискомфорт
Friday, 11 October 2013 08:11
Політика

Поглиблене співробітництво з об'єднаною Європою, яке має піднятися на вищий рівень із підписанням угоди про асоціацію, ставить нові питання. Це шлях із двостороннім рухом. Україна і Євросоюз повинні здійснювати кроки, що усувають дискомфорт у сфері зовнішньої торгівлі. Read more


Мільярди від населення
Friday, 11 October 2013 08:10
Економіка

За вісім місяців нинішнього року загальний обсяг депозитів у банках зріс на 10,8 відсотка, або на 61 мільярд гривень. Це майже вдвічі більше, ніж протягом аналогічного періоду минулого. Read more


Суглобовий синдром
Friday, 11 October 2013 08:09
Здоров'я

Похолодання провокує давні болячки. Найчастіше - ревматологічні. Сигналізує про загострення суглобовий синдром. Read moreFriday 04 October 2013

Повинно бути тепло
Friday, 04 October 2013 08:52
Влада

Цьогорічний рекордний урожай виводить Україну на друге місце у світі за рівнем експорту кукурудзи. Держава планує розширити ринок збуту в Азії та Африці. Експортний потенціал нинішнього року складає 18 мільйонів тонн. Мінагрополітики визначило приблизно 30 перспективних країн для посилення присутності на їх ринках. Read more


Вдячність учнів - найвища оцінка
Friday, 04 October 2013 08:51
Культура

Фізику, математику і креслення її учні знали майже ідеально. А це тому, що вміла доступно донести іншим ці складні предмети. Про Ганну Бойко кажуть, що саме таким повинен бути вчитель. Read more


Не всі лісники злодії
Friday, 04 October 2013 08:48
Економіка

IMG 5222Казати про катастрофічне, безсистемне вирубування карпатських лісів нема підстав. Навпаки, впродовж останніх п'яти років заходи протидії незаконній діяльності в зелених масивах дещо поліпшили ситуацію. Чимала заслуга в цьому керівництва національних парків і заповідних територій, яке намагається спільно з іншими органами вберегти угіддя від злодіїв.

За правильністю ведення лісового господарства слідкує Державна екологічна інспекція в області. Зрештою, це лише одна з її функцій. А ще потрібно оберігати водні та земельні ресурси, надра, повітря… Словом, усе, що має стосунок до екології.

Про те, які є порушення, хто найбільше знищує ліси, розмовляємо з першим заступником начальника інспекції Ігорем Яківчуком. Read more


Пам'ятник недолугості
Friday, 04 October 2013 08:46
Економіка

DSCF2452Тривалий час у Болехові не можуть вирішити, де бути пам'ятнику Тарасові Шевченку. З цього приводу точаться постійні суперечки. Зокрема пропонують розмістити монумент біля каштанів, повернувши поета обличчям до міської ради. Та біда, що дорожники вже випередили прогресивних болехівчан і встановили там допотопний радянський асфальтоукладач. Read more


Діа лог народжує позитивні рішення
Friday, 04 October 2013 08:44
Політика

Ініційована Президентом Віктором Януковичем формула відносин України і Митного союзу "3+1" почала реально працювати. Так вважає прем'єр Микола Азаров, який на запрошення уряду Республіки Казахстан взяв участь у першому засіданні вищої Євразійської економічної ради. Read more


Село чекає на головний закон
Friday, 04 October 2013 08:43
Мораль і право

Якщо нинішній законопроект "Про обіг земель сільськогосподарського призначення" ухвалять, то фермери погрожують прийти до Верховної Ради і розхитувати її. Аж надто багато доповнень та змін останнім часом пропонують внести у цей документ. Read more


Село чекає на головний закон
Friday, 04 October 2013 08:43
Мораль і право

Якщо нинішній законопроект "Про обіг земель сільськогосподарського призначення" ухвалять, то фермери погрожують прийти до Верховної Ради і розхитувати її. Аж надто багато доповнень та змін останнім часом пропонують внести у цей документ. Read more


У полоні сміття
Friday, 04 October 2013 08:42
Економіка

Як визволити Івано-Франківськ від хламу? Що з ним робити? Адже місто, котре вважає себе європейським, мало б виглядати чистішим. Про це йшлося на засіданні круглого столу, проведеного минулого тижня за підтримки Міжнародного республіканського інституту. Read more


Де гроші?
Friday, 04 October 2013 08:41
Економіка

Не перестають сипатися прокльони на адресу управління Держказначейства в Івано-Франківську. Претензії одні й ті ж - блокування платежів. Read more


Високопродуктивна, але не трансгенна
Friday, 04 October 2013 08:38
Поради

IMG 0353На відміну від звичних зернових, які виснажують грунти, соя оздоровлює їх, підвищує родючість. Останнім часом під цю бобову культуру на Прикарпатті відводять усе більше площ. Якщо у 2000 році засівали близько 50 гектарів, то тепер до п'яти тисяч.

Read more

Бути уважними
Friday, 04 October 2013 08:30
Здоров'я

DSCN1957Багато людей не володіють повною інформацією про можливість придбати зі знижкою медичні препарати від гіпертонічної хвороби. Тож приймаючи пацієнтів, лікарі повинні роз'яснювати їм нововведення. Адже не всі знають про нього.

Read more

Кабінет телепідказок
Friday, 04 October 2013 08:29
Здоров'я

Кабінет телемедичних консультацій відкрили в Івано-Франківській обласній дитячій клінічній лікарні. Тепер тут отримали змогу порадитися зі столичними фахівцями найвищого рівня для ухвалення важливих рішень. Обзавестися необхідною технікою закладу допомогла благодійна фундація "Відкриті серця". Read more


Живе партизанська слава
Friday, 04 October 2013 08:28
Мораль і право

Із нагоди Дня партизанської слави ветерани, представники місцевої влади відвідали місця, де лежать останки тих, хто в грізні роки Великої Вітчизняної війни віддав своє життя за мирне сьогодення. Вклонилися монументам у місті Яремче та селі Заріччя Надвірнянського району. Тут поховані славні сини нашого народу, які вели героїчну боротьбу з ворогом. Важко навіть уявити, як у непростих умовах гірського краю вони наближали Перемогу. Read more


Якщо синіють губи
Friday, 04 October 2013 08:27
Спорт

Підтоплення населених пунктів, викликане затяжними дощами, може спричинити погіршення якості води. Особливо це стосується грунтової, яку піднімають на поверхню за допомогою шахтних і трубчастих колодязів. Read more


Дарувати знання
Friday, 04 October 2013 08:25
Культура

IMG 5251Обласна універсальна наукова бібліотека імені Івана Франка не лише велика книгозбірня, а й центр знань. Не минає дня, щоб у її залах не відбувалися конференції, презентації. Тут проводять зустрічі з громадськістю міста відомі люди, які відвідують Прикарпаття. Серед них письменники, художники, політики. Днями свою творчість презентувала польська поетеса Божена Боба-Дига.

Read more

Гуманітарні штани
Friday, 04 October 2013 08:24
Економіка

Майже 113 тонн гуманітарного вантажу вартістю 1,6 мільйона гривень ввезли з початку року на територію Івано-Франківської області. Здебільшого це вживаний одяг, засоби гігієни, медичне обладнання, меблі тощо. Read more


Історичний рекорд побили
Friday, 04 October 2013 08:21
Культура

IMG 5229За два роки "напруженої" роботи з написання "Історії незалежності України" брати Капранови спромоглися видати на-гора аж 80 сторінок ілюстрованого тексту. Така собі "шпаргалка" для тих, хто готується складати тести зовнішнього незалежного оцінювання. Read moreFriday 27 September 2013

Угода - не догма
Friday, 27 September 2013 08:11
Влада

Уряд одноголосно ухвалив угоду про асоціацію з Європейським союзом. Відкриваючи засідання, прем'єр-міністр Микола Азаров нагадав, що закон "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики" визначає інтеграцію України в західне співтовариство. Йдеться про політичний економічний і правовий простори. А програма економічних реформ Президента Віктора Януковича чітко ставить кінцеву мету - євроінтеграція. Read more


Прозріли
Friday, 27 September 2013 08:09
Влада

Із другої спроби Івано-Франківська обласна рада схвалила проект угоди про розподіл вуглеводнів, які американська компанія "Шеврон" планує видобувати на Прикарпатті зі сланцевих покладів. До позачергової сесії, де стояло тільки одне питання, ряд депутатів дозріли. Read more


Поіменно, будь ласка!
Friday, 27 September 2013 08:08
Влада

IMG 9260Сума розкрадання бюджетних коштів на Івано-Франківщині сягнула семи мільйонів гривень. Про це на засіданні колегії облдержадміністрації повідомив керівник прикарпатської міліції Олег Сало. Read more


Каток наприв'язі
Friday, 27 September 2013 08:06
Економіка

Із десять років тому ДП "Івано-Франківський облавтодор" було на піку своєї слави. Його представників радо вітали в кожному населеному пункті Прикарпаття. Нині ситуація кардинально інша. В області уражено вибоїнами 70 відсотків доріг державного значення і 80 місцевого. Read more


Останній козир опозиції
Friday, 27 September 2013 08:05
Політика

Недавнє інтерв'ю Юлії Тимошенко викликало резонанс у засобах масової інформації. Громадська думка була неоднозначною. Чим більше проходить часу, тим менше люди вірять у щирість екс-прем'єра. В цьому, напевно, і полягає трагедія сильної жінки, яка так і не змогла приборкати власний авантюризм. Read more


Про загрозу повідомлять, а де сховатися?
Friday, 27 September 2013 08:02
Влада

IMG 5152Глобальні зміни клімату несуть потужні циклони. Жителі прибережних населених пунктів з острахом чекають повеней. Узимку дороги замітає хурделиця, перекриваючи сполучення між містами. Як завчасно довідатися про наближення стихії, аби не опинитися в пастці?

Read more

Переміг "Індіго"
Friday, 27 September 2013 08:00
Економіка

IMG 5153Блок нагрівальний інфрачервоного елемента нового покоління "Індіго" та сушильні камери барабанного типу й шафового зразка, які розробив генеральний директор ПАТ "Індуктор" Ігор Волошинюк, принесли автору перемогу в цьогорічному конкурсі на здобуття премії імені Г.Терсенова. Read more


Найвагоміше надбання
Friday, 27 September 2013 08:00
Культура

П'ять наукових тем, розроблених в Івано-Франківському національному медичному університеті фінансують із державного бюджету. Це, на думку його ректора Миколи Рожка, також свідчить про потенціал вузу, якому днями виповнилося 68 років. Read more


Землю продати, туалет закрити
Friday, 27 September 2013 07:56
Мораль і право

2013-09-24-1764Директор виробничо-комерційної фірми "Форум" Степан Барабаш із Болехова до наближених міського голови не належить. Від цього його справа потерпає. Особливо ситуацію ускладнив продаж у 2011 році аварійного корпусу міської лікарні, пошкодженого вибухом газу. Read more


Чим "Альберта" допоможе?
Friday, 27 September 2013 07:56
Економіка

Прикарпаття продовжує співпрацю з канадською провінцією Альберта, де одна з найбільших українських діаспор. Цього разу на запрошення голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка до нашого краю завітав директор з торгівлі та інвестицій міністерства з міжнародних і міжурядових відносин Лоран Оже. Read more


Писк стерилізаційної моди
Friday, 27 September 2013 07:55
Здоров'я

Таких стерилізаційних відділень, як днями презентували в Івано-Франківській міській центральній клінічній лікарні, в Україні шість-сім. В області воно перше. Тут знезаражуватимуть усі інструменти і матеріали для потреб медзакладу.

Read more

Його слово возвеличує
Friday, 27 September 2013 07:53
Культура

Душа митця глибока й таємнича,

Така проста водночас і складна,

Вона літає десь не тут, а вище.

Read more

"Полум'яні соколи" не підвели
Friday, 27 September 2013 07:51
Спорт

DSC 0522 filtered2Команда "Полум'яні соколи" Комарівської загальноосвітньої школи Галицького району представляла цього року Івано-Франківщину на ХІХ Всеукраїнському фестивалі дружин юних пожежних у Євпаторії. Read more


Рада не уважает Конституцию
Friday, 27 September 2013 07:50
Мораль і право

В августе 2012 года Ивано-Франковская областная рада приняла решение "О соблюдении требований Конституции Украины относительно функционирования государственного украинского языка в Ивано-Франковской области" Пункт первый гласил: "Считать Закон Украины "Об основах государственной языковой политики" таким, что не подлежит исполнению на территории Ивано-Франковской области". Read more


"Ничей не нужен мне совет"
Friday, 27 September 2013 07:45
Культура

poeziaУроженка Ивано-Франковска Данута Семянив начала писать стихи уже в предпенсионном возрасте, проживая и работая в Болгарии. Их печатали в альманахах "Lira" (Хмельницкий), "Новая Воля" (Надворная), антологии "Сонячні обрії слова". В 2011году вышел первий сборник "Душа жизнь моя", а также готовится второй на четырёх языках "Гербарий воспоминаний".

Read more


Friday 20 September 2013

Простій обійшовся дорого
Friday, 20 September 2013 07:33
Влада

nyJYvPG8gssПід час засідання уряду прем'єр-міністр відзначив, що з великим задоволенням взяв участь у відновленні виробництва на одному з найбільших підприємств України - ТОВ"Карпатнафтохім". Воно виходить на свої потужності після тривалої перерви. Це дійсно важлива подія для колективу, Калуша і держави. Read more


Верстат обіцяють не вмикати
Friday, 20 September 2013 07:32
Економіка

Друкування грошей в умовах економічного застою може призвести тільки до некерованої інфляції і падіння рівня життя громадян. Такі популістські заходи уряд відкидає. У проекті Держбюджету на 2014 рік він заклав зростання ВВП на три відсотки. Read more


Попливемо?
Friday, 20 September 2013 07:31
Влада

Щоб у дощову погоду вулиці Івано-Франківська не перетворилися на ріки, необхідно вчасно прочищати системи стоку. Ці роботи в обласному центрі здійснює київське ТОВ "Енергозберігаючі технології 2010", яке перемогло на конкурсі, запропонувавши найнижчу ціну. Read more


Вузи поповнюють біржу
Friday, 20 September 2013 07:30
Економіка

PM405image001Хоч рівень безробіття в Івано-Франківську дещо знизився, та все ж залишається високим. На 1 вересня на обліку в міському центрі зайнятості перебувало 2572 осіб. Найбільше їх серед колишніх службовців. Read more


Програмно чиновники недопрацьовують
Friday, 20 September 2013 07:29
Влада

Ефективність діяльності владних структур напряму залежить від потреб, очікувань і настроїв населення. Зрозуміло, в чиновників достатньо засобів впливу на громадську думку. Торкаючи важелі пропагандистської машини, вони намагаються формувати власний позитивний імідж. Read more


На шляху до мети
Friday, 20 September 2013 07:27
Політика

Із кожним новим днем Україна стає на крок ближчою до підписання угоди про асоціацію з Європейським союзом. Попри цинічний шантаж із боку Кремля владі вдається стримувати "корабель", що прямує чітко на Захід. Приємно  дивує Віктор Янукович, який демонструє незалежну від Росії лінію поведінки з багатьох питань. На думку політичних експертів, така позиція має усі шанси на життя та реалізацію. Read more


200 тисяч віддадуть гарантовано
Friday, 20 September 2013 07:27
Економіка

Цього місяця Фонду гарантування вкладів фізичних осіб виповнюється 15 років. Нині в разі визнання банку неплатоспроможним клієнту зобов'язані повернути кошти, включаючи відсотки на депозит, в сумі не більше 200 тисяч гривень. Із 2001 року вкладникам проблемних банків фонд виплатив близько семи мільярдів. Read more


Повернення до трав
Friday, 20 September 2013 07:25
Здоров'я

IMG 5147Пошук засобів для подолання недуг штовхає дослідника експериментувати з отрутами,  хімічними препаратами, рослинами, властивості яких небезпечні для життя. Коли з різних сполук провізор отримує цілющу субстанцію, це дещо схоже на чаклунство. Так було здавна. Read more


Так у кого сухоти?
Friday, 20 September 2013 07:24
Політика

IMG 5133Ситуація в нинішній українській опозиції народному депутату Ірині Фаріон нагадує спільне життя хворого на туберкульоз зі здоровим. Проте, в кого сухоти, близько сотні іванофранківців, які минулого тижня прийшли в народний дім "Просвіта" послухати одіозну націоналістку, так і не довідалися. Read more


Коли згасає вогник
Friday, 20 September 2013 07:21
Поради

000002Село Ясень Рожнятівського району широко відоме тим, що в ньому народився просвітитель, етнограф Іван Вагилевич. Члену галицького ідейно-політичного, мовно-мистецького, літературного угруповання "Руська трійця", співавтору альманаху "Русалка Дністрова" на батьківщині встановили пам'ятник. Є тут музей письменника. Позаторік на честь ювілею видатного земляка заклад капітально відремонтували, поповнили новими експонатами. Правда, чомусь сільський голова, тезка просвітителя-бунтаря, Володимир Вагилевич бокує від цього культурного осередку.   Read more


Вода в рибі, чи риба у воді
Friday, 20 September 2013 07:20
Мораль і право

Чи настільки добра риба, як виглядає в супермаркетах? На одних тушках пише, що вони піддані сухому замороженню, на інших - водяному. З першими все зрозуміло, там вологи обмаль. А ось цікаво, чому за льодяну кору на рибі покупець повинен платити за ціною морепродукту? Read more


Із соколиною спритністю
Friday, 20 September 2013 07:18
Спорт

2013-09-11-1701Сім команд загальноосвітніх навчальних закладів Болехівської міськради минулого тижня мірялися силами на Пластовій землі в урочищі "Рогачка". Змагання пройшли в рамках патріотичної гри "Сокіл" ("Джура") відповідно до Програми розвитку освіти Івано-Франківщини на 2008 - 2015 роки.

Read more

Експорт деревини росте
Friday, 20 September 2013 07:18
Економіка

Загальна площа земель лісового фонду в Івано-Франківській області 635,4 тисячі гектарів. Це майже половина її території. Україна ж загалом заліснена на 17,6 відсотка. Read more


Манить журналістика
Friday, 20 September 2013 07:16
Культура

IMG 6140Прикарпатська школа журналістики минулої суботи відкрила двері для двох десятків нових учнів. Цей набір значно серйозніший за попередній, кажуть наставники. Контингент активний і допитливий. Read more


Цінності треба зберегти
Friday, 20 September 2013 07:13
Мораль і право

05 20 В Україні більше 140 тисяч пам'яток та об'єктів культурної спадщини. П'ять із них включені до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Зокрема "Собор Святої Софії та Києво-Печерська лавра", "Архітектурний ансамбль історичного центру м. Львів", "Архітектурний ансамбль резиденції Буковинських та Далматинських митрополитів" у Чернівцях, "Дерев'яні церкви Карпатського регіону України та Польщі" (транскордонний об'єкт), "Стародавнє місто Херсонес Таврійський і його хора (V ст. до н.е. - XIV ст. н.е)". Потрапити туди мають шанс ще кілька об'єктів.

Чи достатні зусилля держави, щоб зберегти нашу культурно-історичну спадщину для нащадків? На думку прем'єр-міністра Миколи Азарова, дуже багато пам'яток ще чекають на сучасні наукові дослідження, консервацію або реставрацію і взагалі на надійний захист.

Недавно він побував у знаменитому храмі Спаса на Берестові. Це перлина давньоруської архітектури й мистецтва та українського бароко. Тут усипальниця київського князя Юрія Долгорукого - засновника Москви. Сімнадцять років на об'єкті нібито ведуть реставраційні роботи. А кінця-краю не видно. Двері, каже Микола Янович, відмикали лише, коли він приїхав.

Днями виповнилося сто років відтоді, як засновник вищого пілотажу Петро Нестеров виконав у небі на висоті 600 метрів над Києвом "мертву петлю".  Він загинув у Жовкві на Львівщині в 1914 році під час першого в історії авіації тарану - австрійського літака "Альбатрос". Тут спорудили пам'ятник герою і музей, які нині в занедбаному стані.

- Такі приклади можна, на жаль, продовжувати. І справа не тільки в тому, що за бажання навіть кількох річних бюджетів держави не вистачить, аби відродити й захистити всі наші пам'ятки, - каже прем'єр.

01 23 На його переконання, необхідно дуже відповідально визначитися з концепцією і пріоритетами збереження культурно-історичної спадщини. Передбачити спеціальну ресурсну базу для послідовного, безперервного ведення цієї справи. Практично об'єднати зусилля держави і громадськості, залучити ресурси меценатства, благодійності, добровільної ініціативи.

Абсолютно все, що сприяє збереженню пам'яток, потрібно вітати і приймати. Є позитивний приклад цього. Протягом 2010 - 2012 років спільними зусиллями органів влади й духовенства Успенської Києво-Печерської лаври проведено значний комплекс робіт із реставрації, консервації, реабілітації пам'яток, реконструкції інженерних мереж та благоустрою території.

На думку Миколи Азарова, важливо, аби до розгляду науково-проектної документації щодо збереження визначних пам'яток була залучена громадськість. Він пропонує створити відповідні наглядові ради, запровадити постійний незалежний моніторинг стану об'єктів культурно-історичної спадщини.

Необхідно в найкоротші терміни активізувати роботу з виготовлення й коригування генеральних планів населених пунктів України, на території яких розташовані ті з них, що потрапили у список ЮНЕСКО. Мають бути визначені охоронні зони та режими використання об'єктів всесвітньої спадщини в контексті містобудівного середовища.

Участь громадськості й експертної спільноти тут обов'язкова.

На знімках: занедбаний пам'ятник П.Нестерову, напівзруйнований музей П.Нестерова.

Наш кор.

Read more

"Швидка" стане мобільнішою
Friday, 20 September 2013 07:12
Здоров'я

На реформування медичної сфери з держбюджету спрямовано 4,7 мільярда гривень. У рамках нацпроекту "Нове життя" в 11 регіонах створено високотехнологічні перинатальні центри, де народилися понад 35 тисяч дітей. Read more


Заручники безголовості влади
Friday, 20 September 2013 07:11
Влада

Мешканці будинку номер 4А, що на вулиці Набережній імені В.Стефаника в Івано-Франківську, тиждень перебувають без газопостачання. Директор комунального підприємства "Єдиний розрахунковий центр" Вадим Войтик каже, що під час перевірки вентиляційних каналів зафіксували конструктивні проблеми. А виною всьому, на його думку, бездіяльність міських служб упродовж десятиріч. Read moreFriday 13 September 2013

Без зайвих урочистостей
Friday, 13 September 2013 09:49
Влада

IMG 5110Цього тижня прем'єр-міністр України Микола Азаров відвідав Івано-Франківщину. Головна мета візиту, зазначив керівник уряду, подивитися, якою мірою центральна влада може надати допомогу й підтримку регіону.- Ті проблеми, що ми обговорювали з керівництвом облдержадміністрації, найближчим часом розгляне Кабінет міністрів і ухвалить відповідні рішення, - повідомив Микола Янович. Read more


Завдання на осінь
Friday, 13 September 2013 09:39
Влада

Після літніх канікул запрацювала Верховна Рада України. Виступаючи під час відкриття сесії, Президент Віктор Янукович висловив переконання: парламент зможе об'єднатися для конструктивної роботи в інтересах розвитку держави. Read more


А гріх самі собі відпустять
Friday, 13 September 2013 09:33
Мораль і право

IMG 5005Ущільнивши вкрай багатоповерхівками центральну частину Івано-Франківська, ненаситні забудовники розпочали експансію на відпочинкову зону. При цьому нищать усе, що трапляється на шляху - спортивні майданчики, стадіони, корти, гідроспоруди, зелені насадження. Read more


Хоч кіл на голові теши
Friday, 13 September 2013 09:32
Мораль і право

9 серпня газета "Прикарпатська правда" опублікувала статтю "Як покривають злочинців". У ній ішлося про бездіяльність місцевої міліції і прокуратури під час реєстрації та розслідування жорстокого побиття мешканця Івано-Франківська, вчинененого 11 травня цього року. Read more


Бійтеся холодного поту
Friday, 13 September 2013 09:29
Здоров'я

ftizio8Один хворий на туберкульоз може інфікувати в середньому 10-15 здорових, якщо перебуває у громадських місцях. В Івано-Франківській області на 100 тисяч населення припадає майже 37 випадків сухот. Read more


Тут скажуть, як уникнути неприємностей
Friday, 13 September 2013 09:28
Влада

MVSНедавнє відкриття консультаційного центру управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в області ще один крок до розширення системи заходів із комплексного обслуговування населення. Read more


Забезпечити світлом та інформацією
Friday, 13 September 2013 09:27
Економіка

Обленерго, які мають більше 100 тисяч споживачів, повинні створити кол-центр. У них надаватимуть відповіді на звернення клієнтів. Така вимога Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, передбачена постановою від 8 серпня. Read more


Роз'єднав міст голів
Friday, 13 September 2013 09:25
Поради

000003Коли Надія Романів уперше балотувалася на посаду голови села Підбереж Болехівської міськради, вона твердо пообіцяла землякам збудувати міст через річку Свічу і школу. Слово дотримала. Read more


Смерека покидає Карпати
Friday, 13 September 2013 09:23
Економіка

IMG 5072Майже 55 відсотків карпатських смерекових лісів під загрозою всихання. В нашій області 35 тисяч гектарів хвойних насаджень змінили зелене забарвлення на руде. А це 14 мільйонів кубометрів цінної деревини. Read more


Торгівля з поля на руку перекупникам
Friday, 13 September 2013 09:22
Економіка

Про будівництво на Прикарпатті оптового сільськогосподарського ринку вже не згадують. А скільки було гучних обіцянок. Тьму часу витратили на безплідні наради. Драгомирчанська сільська рада Тисменицького району вже підрахувала вигоду від розміщення на її території великого торговельного об'єкта. Але далі балачок процес не пішов. Read more


Кращих визначив конкурс
Friday, 13 September 2013 09:21
Політика

DSCN1910Рада Івано-Франківської міської організації Партії регіонів затвердила звіт конкурсної комісії, яка визначила три передові первинні осередки. Із понад сотні інших вони найбільш активні. Read more


Кому заважає щогла
Friday, 13 September 2013 09:20
Економіка

Ряд населених пунктів Надвірнянського району знаходяться у гірській зоні. Специфіка рельєфу перешкоджає поширенню радіохвиль. А це впливає на якість отримання телевізійного сигналу, покриття території стільниковим зв'язком. Не всюди можна підключитися  до інтернету. Read more


Життя без фальші
Friday, 13 September 2013 09:18
Культура

Kolega"Землі чуття небесне". Так назвала виставку своїх фоторобіт журналістка із Долини Тетяна Матвєєва, приурочивши її до Дня незалежності та 1025-річчя хрещення Київської Русі. Демонстрація кількарічного творчого доробку автора - неординарна подія в культурному житті райцентру. Відгуки перших глядачів цьому підтвердження. Read more


У рік одне авто
Friday, 13 September 2013 09:18
Економіка

За продаж більше одного автомобіля протягом року доведеться платити податок із доходу. Він складає п'ять відсотків. Read more


Куди віддати дитину
Friday, 13 September 2013 09:17
Культура

Про гурток чи спортивну секцію, куди можна віддати дитину, батькам розкажуть під час фестивалю, який відбудеться 22 вересня на Вічевому майдані в Івано-Франківську. Ініціатором проведення виступило комунальне підприємство "Міський рекламно-інформаційний центр". Read moreFriday 06 September 2013

Розмежувальні лінії безперспективні
Friday, 06 September 2013 08:58
Влада

Потреба обговорити торгово-економічні відносини між Україною та Росією назріла не тільки тому, що виникають ускладнення під час митного оформлення товарів. На певному етапі різних інтеграційних процесів стратегічним партнерам необхідно уточнити позиції, виробити проекцію взаємодії в умовах, які змінюються. Абсолютно зрозуміло, що кожна сторона має побачити свої вигоди і ризики. Read more


Холодні вбиральні науці не завада
Friday, 06 September 2013 08:57
Влада

Цього року на Прикарпатті в школу пішло на дві тисячі дітей більше, ніж минулого. Всіх їх прийняв 781 загальноосвітній заклад. Навчання у другу зміну ще не відмінили. І хоча шкіл вистачає, одні з них переповнені, в інших - недобір. Read more


Броне танковий гарт
Friday, 06 September 2013 08:53
Мораль і право

IMG 4967Друга неділя вересня - День танкістів. Його в нас відзначають із 1946 року. Донині цей рід військ - вагома складова потужності держави, аргумент, що в потрібний момент спроможний захистити мирну працю громадян, дати відсіч зазіханням ззовні. На Прикарпатті не залишилося частин із обслуговування важкої бойової техніки. Стає все важче знайти справжнього ветерана-танкіста. Read more


Життя у прірві
Friday, 06 September 2013 08:51
Мораль і право

IMG 6053Багато хто, втрачаючи все, стає безхатченком. До таких ставляться з огидою, їх оминають, зневажають. І нікого не цікавить, чому саме людина опиняється на дні. Read more


Професор і фактор ризику
Friday, 06 September 2013 08:49
Здоров'я

IMG 4879На долю Галини Римар із села Чукалівка Тисменицького району випало багато випробувань. Вона перенесла 14 операцій. Потрібно робити ще одну. Read more


Безплатний "сир" для гіпертоніків
Friday, 06 September 2013 08:48
Здоров'я

Останнім часом департамент охорони здоров'я облдержадміністрації зайнятий тим, щоб довести територіальним медичним одиницям план збуту "безплатних ліків", які підпадають під певну програму. З усією суворістю вимагають звітів, погрожують дисциплінарною відповідальністю за зволікання. Read more


Захламлена совість
Friday, 06 September 2013 08:46
Мораль і право

Після кожного гучного святкування Івано-Франківськ потопає у смітті. На вулицях та майданах купи з пляшок, упаковок, недоїдків і недопалків. Біда не в тому, що комунальні служби не справляються. Просто мешканці міста не поважають ні чужу працю, ні себе. Read more


Утилізаційний тягар
Friday, 06 September 2013 08:46
Економіка

Для автовласників із першого вересня настало "веселе" життя. Доведеться платити утилізаційний податок. Його ставка для легковиків - 5500 гривень. Удвічі дорожче обійдуться вантажівки, спецтехніка, засоби з перевезення пасажирів. Read more


Візит у відповідь
Friday, 06 September 2013 08:44
Політика

1239614Продовженням тісної співпраці між міськими організаціями Партії регіонів Донецька й Івано-Франківська став недавній візит прикарпатської делегації у шахтарський край.

Read more

Випадковість чи постріл у ціль
Friday, 06 September 2013 08:43
Мораль і право

IMG 6118Пізній суботній вечір 24 серпня. Марія Кондрат спокійно дивилася телевізор, нічого не підозрюючи. Син підійшов до вікна. І раптом - різкий звук, після якого посипались уламки скла. Круглий предмет, що ледве не зачепив чоловіка, стримала фіранка. Read more


Послав Шайтан сусідів
Friday, 06 September 2013 08:41
Мораль і право

IMG 0189Студентка Івано-Франківського національного медичного університету, донька міського голови Наталія Макота у 2009 році купила однокімнатну квартиру в Болехові на вулиці Січових стрільців, 11. За чиї гроші - не важко здогадатися. Таким чином батько-чиновник підготував майбутній посаг дівчині. Хоч на себе майно не оформив, аби не привертати зайву увагу, втім разом із дружиною Оксаною градоначальник активно опікувався ремонтом у родинному помешканні. Read more


Подарунок до першовересня
Friday, 06 September 2013 08:38
Культура

IMG 0030Болехівська міська та Долинська районна організації Партії регіонів провели спільний захід "Діти - майбутнє України". Перед початком нового навчального року вони підняли настрій подарунками і захоплюючою мандрівкою карпатським потягом 45 сиротам та вихідцям із малозабезпечених сімей. Read more


Спогад терзає душу
Friday, 06 September 2013 08:35
Мораль і право

DSCF8896Діна Орленко в Івано-Франківську з 1969 року. Тут виросли її діти Галя й Володя. Дочекалася внуків. Трудове життя віддала дитсадку "Дюймовочка", де працювала старшою медичною сестрою. Вийшовши на пенсію, Діна Марківна веде активну громадську діяльність. Співає у хорі ветеранів "Фронтові друзі", допомагає одиноким непрацездатним людям. Read more


Порахують усе
Friday, 06 September 2013 08:34
Економіка

Незабаром  "Обленерго" нещадно штрафуватиме за перевищення споживчої потужності в квартирах, вказаної у відповідній угоді. Переважно в багатоповерхових будинках ця величина не більше 1,5 Квт. Тож, якщо одночасно ввімкнути холодильник, пилосос, мікрохвильову піч, налаштований на граничну потужність електронний лічильник припинить подачу струму. За підключення - 120 гривень штрафу. Перспектива сумна. Read more


Освіту підтримують ділом
Friday, 06 September 2013 08:29
Культура

IMG 3499Депутати Івано-Франківської міської ради із фракції Партії регіонів та голови первинних осередків відвідали урочисті лінійки з нагоди першого дзвоника. Вони привітали вчителів, учнів і батьків із Днем знань. Read more


Одесити поділилися досвідом
Friday, 06 September 2013 08:26
Здоров'я

Івано-Франківські  медики відвідали в Одесі обласну клінічну лікарню, інститут імені В. Філатова та деякі інші заклади. Зокрема ознайомилися з роботою підрозділів екстреної медицини. Read moreThursday 29 August 2013

Одна облрада шкодить усім
Thursday, 29 August 2013 09:48
Влада

Незалежність - щоденна напружена робота з розвитку і вдосконалення всіх складових сучасної держави. Розв'язуючи насамперед масштабні проблеми економічного розвитку, зміцнюємо її основи, наголосив прем'єр-міністр Микола Азаров на засіданні уряду. Він висловив упевненість, що до кінця року вийдемо на кращі показники, ніж можна було прогнозувати через нестабільність наших традиційних ринків. Read more


Крайнього нема
Thursday, 29 August 2013 09:43
Економіка

IMG 4866Останнім часом почастішали протестні акції мешканців із приводу забудови Івано-Франківська. Нардеп кувалдою трощить паркани, щоб сподобатися публіці. Громадські активісти виступають на сесіях міськради проти ущемлення їхніх прав недобросовісними забудовниками та чиновниками.

Про це та інше розмовляємо із представниками різних гілок процесу. Read more


Бендер відпочиває
Thursday, 29 August 2013 09:42
Мораль і право

Потрапити на роботу в міліцію можна лише за специфічними процедурами, які виключають випадковість. Попри це нездатність керівництва МВС України навести елементарний порядок у правоохоронному органі очевидна та незрозуміла.  Деякі причини лежать на поверхні. Їх неможливо не помітити. Read more


Від нас чекають передбачуваності
Thursday, 29 August 2013 09:41
Політика

Нинішнього року Євросоюз та Україна мають безпрецедентну можливість здійснити великий стрибок у своїх відносинах, підписавши угоду про асоціацію, яка також передбачатиме створення глибокої, всеосяжної зони вільної торгівлі. Це принесе вигоду обом сторонам, партнерство пропонує конкретний набір інструментів. Воно зможе поліпшити щоденне життя народу України, якщо її інституції здійснять додаткові зусилля з наближення до стандартів Євросоюзу, зазначає високий його представник із закордонних справ та безпекової політики Кетрін Ештон. Про це йдеться у її привітанні з нагоди Дня незалежності України. Read more


Ринок для дрібноти
Thursday, 29 August 2013 09:40
Економіка

В Україні збираються запровадити принципово нову систему реалізації сільськогосподарської продукції, яка максимально врахує інтереси виробників та споживачів. Read more


Під опікою Всевишнього
Thursday, 29 August 2013 09:39
Культура

IMG 4926Івано-Франківська приватна загальноосвітня католицька школа святого Василія Великого докорінно відрізняється від традиційних закладів. Біля входу учнів зустрічає образ Спасителя. Це налаштовує на особливий стиль поведінки, притаманний культовим спорудам. Діти чемно вітаються, славлячи Господа, а в очах радість від передчуття нового життя, яке ось-ось розпочнеться. Read more


Посивілі смереки
Thursday, 29 August 2013 09:36
Поради

DSCF8135Усі п'ять кілометрів до села Сенечів Долинського району супроводжує густа курява. Пил проникає в салон автомобіля крізь найменшу щілину. Перехожі затуляють рот і прижмурюються, бо інакше не можна. Смереки на узбіччі посивіли від дорожнього бруду, який у суху погоду високо здіймає транспорт, що прямує в село. Read more


Без істерик, але з люфтом для "маневру"
Thursday, 29 August 2013 09:35
Культура

Приймальні комісії прикарпатських вузів цього року отримали на свою адресу менше нарікань, ніж зазвичай. Не було черг і нічної реєстрації абітурієнтів через перевантаженість системи. Вступна кампанія пройшла більш дисципліновано. Порушень уникнути не вдалося, але вони не мали масового характеру. Read more


Не можна, а хочеться
Thursday, 29 August 2013 09:35
Влада

Перша спроба провести громадські слухання щодо наміру івано-франківської міської влади запровадити плату за проведення періодичної повірки, обслуговування і ремонт засобів обліку води в будинках, була невдалою. Доповідачі належним чином не підготувалися. Не надали жодних документів для ознайомлення, оскільки вважають це зайвим. Read more


Рекламне засилля
Thursday, 29 August 2013 09:34
Культура

В Івано-Франківську пробують навести лад із розміщенням зовнішньої реклами. Днями комунальники показово зняли кілька вивісок. Read more


Бджола в металі
Thursday, 29 August 2013 09:33
Культура

IMG 6070У Долині бджолу-трудівницю увічнили в металі. Урочисте відкриття пам'ятника відбулося минулої неділі під час святкування Дня міста. Read more


Дань освободителям
Thursday, 29 August 2013 09:24
Мораль і право

pamiat копияАктивисты Русской общины Ивано-Франковской области и ветераны 38-й общевойсковой армии 27 июля на старом городском кладбище по улице Киевской возложили венки к братским могилам красноармейцев и командиров, павших в боях за освобождение Станислава. Read more


На пушкинской земле
Thursday, 29 August 2013 09:22
Культура

ekspedicia копияПосле двухнедельной поездки в Россию домой вернулась экспедиция русского отделения Института филологии Прикарпатского национального университета имени Василя Стефаника. Знаменитый Государственный историко-ландшафтный музей-заповедник Александра Пушкина "Михайловское" Псковской области в 26-й раз принял наших студентов на летнюю фольклорно-диалектологическую практику. Read moreFriday 23 August 2013

Досить виводити плями на мундирі
Friday, 23 August 2013 08:57
Влада

1 вересня - неділя. Тому уряд рекомендує у День знань провести святкові заходи, а з понеділка розпочати навчальний процес. Прем'єр-міністр попросив усіх керівників органів виконавчої влади потурбуватися, щоб "перший дзвоник" став дійсно незабутнім для дітей і батьків. Члени уряду повинні поїхати до закріплених за ними регіонів, узяти участь у святкуванні Дня знань у звичайних школах. Привітати дітей, поспілкуватися з педагогами і батьками, щоб точніше уявляти, чим живе система освіти, як здійснюються в ній перетворення. Адже вони необхідні суспільству. Від якості освіти залежить конкурентоспроможність людського потенціалу країни, наголосив Микола Азаров на засіданні уряду. Read more


Досить виводити плями на мундирі
Friday, 23 August 2013 08:57
Влада

1 вересня - неділя. Тому уряд рекомендує у День знань провести святкові заходи, а з понеділка розпочати навчальний процес. Прем'єр-міністр попросив усіх керівників органів виконавчої влади потурбуватися, щоб "перший дзвоник" став дійсно незабутнім для дітей і батьків. Члени уряду повинні поїхати до закріплених за ними регіонів, узяти участь у святкуванні Дня знань у звичайних школах. Привітати дітей, поспілкуватися з педагогами і батьками, щоб точніше уявляти, чим живе система освіти, як здійснюються в ній перетворення. Адже вони необхідні суспільству. Від якості освіти залежить конкурентоспроможність людського потенціалу країни, наголосив Микола Азаров на засіданні уряду. Read more


Привід задуматися
Friday, 23 August 2013 08:56
Політика

22 роки тому, обравши шлях побудови незалежної держави, український народ визначив стратегічні цілі. За цей час відбувся складний процес формування ринкової економіки, розвитку нового, більш відкритого суспільства, міжнародного визнання. Read more


Вовчинці йдуть у гори
Friday, 23 August 2013 08:51
Поради

IMG 4894Село Вовчинці Івано-Франківської міськради з 2002 року обходиться без дотацій. Хтось скептично скаже: так це ж обласний центр - земля "золота". Проте у Вовчинцях ділянками не торгують. У сільського голови  Михайла Назара свої методи досягнення бездотаційності бюджету. Тому втретє поспіль громада обирає його. Звісно, земля тут дорога. Плата за її оренду допомагає сільраді триматися наплаву. Read more


Свято, яке вселяє оптимізм
Friday, 23 August 2013 08:50
Політика

Завтра відзначаємо одне з головних державних свят - День незалежності України. Дуже хочеться, щоб воно стало справді народним, як, приміром, 4 липня у США. Для того, аби так було, потрібно згадати, що свято Незалежності - не просто нагода порадіти додатковому вихідному. Скоріше, це привід поміркувати над важливими темами, які стосуються кожного жителя України. Read more


"Газпром" - Україна - 1:0
Friday, 23 August 2013 08:49
Влада

Обласна рада успішно провалила "сланцеве питання", не боячись, що її запідозрять у відроблянні газпромівських грошей. Read more


"Комісари" поза законом
Friday, 23 August 2013 08:48
Мораль і право

Щоб спростити складну процедуру узгодження землевпорядної документації, в липні Верховна Рада ухвалила зміни до ряду законодавчих актів у цій сфері. Донедавна існувала серйозна колізія. Один закон скасовував існування комісій, які займалися узгодженням землевпорядної документації. Інший - відновив їх. Була цілковита невизначеність: чи потрібні вони взагалі. Read more


Якщо в голові квіточки
Friday, 23 August 2013 08:46
Влада

2013-08-19-1614Протяжність вулиць у Болехові близько дев'яносто кілометрів. Із них тільки п'ять відсотків освітлені та чверть заасфальтовані. Натомість з місцевого бюджету виділили майже мільйон гривень на впорядкування пам'ятника воїнам УПА і жертвам репресій. Щедрість в умовах хронічного безгрошів'я, м'яко кажучи, дивна. Як можна стільки витрачати на пам'ятники, коли всього на розвиток Болехова нинішнього року передбачили аж півтора мільйона гривень? Хіба це першочергова потреба?

Read more

Зло на монастирських землях
Friday, 23 August 2013 08:45
Мораль і право

Про вбивство жебрака у гошівському монастирі отців Василіан місцеві жителі довідалися в неділю пополудні, коли працівники міліції виявили труп, який пролежав під хмизом і сміттям дві доби. Старожили не пам'ятають, аби в цьому намоленому місці траплялося щось подібне. Read more


Гривня домінує
Friday, 23 August 2013 08:44
Економіка

Чотири місяці поспіль пропозиція готівкової іноземної валюти в Україні перевищує попит, який цього року зменшився майже у 30 разів порівняно з відповідним періодом минулого. Read more


Гори-гори ясно!
Friday, 23 August 2013 08:41
Економіка

IMG 4715Ще на початку минулого століття мрію мати власний свічний завод озвучив отець Федір, герой роману "12 стільців" І.Ільфа та Є.Петрова. Пам'ятаємо, скільки зусиль і фінансових заощаджень витратив він задля її досягнення. Не менше вклав у реалізацію своїх задумів власник приватного підприємства "Юніор", що в селі Рожнів Косівського району, Юрій Строїч. Read more


У дорогу далеку…
Friday, 23 August 2013 08:39
Економіка

IMG 4899Дипломованого агронома Миколу Драгомирецького від поля відірвав вітер далеких доріг. Спів жайворонка йому замінила ритмічна мелодія двигуна. Своєю фурою Микола Степанович перевозить вантажі до Польщі і Чехії. Робота важка, відповідальна і часом небезпечна. Очевидно, свято далекобійника, яке припадає на кінець серпня, він зустріне за кермом тягача. Read more


"Сокіл" не втрачає висоту
Friday, 23 August 2013 08:38
Здоров'я

Івано-Франківська область повинна стати одним із центрів високоякісного оздоровлення дітей, наголосив уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко, перебуваючи днями на Прикарпатті. Слід переглянути систему фінансування, підтримки і розвитку відповідної інфраструктури. Read more


Дума просить інформувати
Friday, 23 August 2013 08:37
Влада

IMG 4862За два місяці, відколи новий начальник відділу внутрішньої безпеки головного управління Міндоходів в області Віталій Дума приступив до виконання обов'язків, він ознайомився з роботою податківців лише у Калуському, Надвірнянському, Городенківському районах. Про це правоохоронець повідомив під час прес-конференції. Read more


Сітки для горілки
Friday, 23 August 2013 08:34
Економіка

Усі алкогольні напої та тютюнові вироби з 1 вересня маркуватимуть по-новому. Податківці вважають, що це забезпечить  більш дієву систему боротьби з фальсифікатом, підробками підакцизної продукції та захисту співвітчизників від її споживання. Read more


Листи "палили" в горах
Friday, 23 August 2013 08:22
Культура

Щоб відзняти мальовничі кадри на світанку, гурту PersonaGrata доводилося виїжджати в гори вночі. Також потрібні були картинки заходу сонця, тому спали мало. Добиралися до місця зйомок із Яремчі на всюдиходах. Read more


Хоспіс до свят не відкриють
Friday, 23 August 2013 08:21
Здоров'я

IMG 6016Дитячий хоспіс у Надвірні до Дня незалежності не відкриють. Надто багато роботи ще залишилося виконати. Перших пацієнтів заклад, можливо, прийме через місяць. І створять його за благодійні кошти, зібрані під час телемарафону, який триває досі.

Read more

Добрий сигнал
Friday, 23 August 2013 08:10
Економіка

Уже вдруге за нинішній рік Нацбанк України знизив облікову ставку. Тепер вона 6,5 відсотка. Read moreFriday 16 August 2013

За "тиху сапу" хтось втратить крісло
Friday, 16 August 2013 08:17
Влада

Завершилося збирання ранніх зернових та зернобобових культур. Цього року жнива пройшли раніше і швидше, ніж зазвичай. Були повністю забезпечені технікою, необхідними матеріалами. Система працювала ритмічно без ручного управління. Діяли суто ринкові інструменти. Це відзначив прем'єр-міністр Микола Азаров під час засідання уряду. Read more


Що штовхає у петлю
Friday, 16 August 2013 08:15
Здоров'я

IMG 4822На Прикарпатті стрімко зросла кількість суїцидів. Тільки за перше півріччя рахунки з власним життям звела 121 особа. У 2012-му впродовж аналогічного періоду було 84 випадки. Найбільш уражені цією манією чоловіки.

Read more

Начальство поїде - Петренко залишиться
Friday, 16 August 2013 08:03
Мораль і право

Доки працівники державтоінспекції братимуть хабарі, займатимуться поборами на дорогах? Як вони можуть стежити за безпекою руху, коли самі часто сідають за кермо напідпитку, загрожуючи життю інших? Read more


Обов'язкова, але недоступна
Friday, 16 August 2013 08:01
Культура

photoЯк прилаштувати дітей у дошкільний навчальний заклад, коли нема місць? Влада і батьки вже довго мізкують над цим, та поки що суттєвих позитивних зрушень не видно. Read more


Місто розбитих ліхтарів
Friday, 16 August 2013 08:00
Влада

IMG 6012Це також про Івано-Франківськ. Освітленню вулиць достатньо уваги тут не приділяють. Несправні світлофори, уламки від плафонів, обірвані дроти. Картина не приваблює ні городян, ні гостей. Коштів на усунення обмаль, а негода і вандали все частіше завдають господарству збитків. Read more


Інкасаторів перевірять на сумісність
Friday, 16 August 2013 07:58
Мораль і право

Збройні напади на інкасаторів, здійсненні недавно у Миколаївській та Дніпропетровській областях, привернули суспільну увагу до проблеми безпеки в банківській системі. На цю тему "Прикарпатська правда" в минулому номері опублікувала матеріал "Економія за ціною життя". Сьогодні пропонуємо увазі читачів відповідь на запитання нашої газети про роботу служб інкасації, адресовані керівництву управління Нацбанку в Івано-Франківській області. Read more


Під Ясною горою
Friday, 16 August 2013 07:56
Поради

DSCF1874Минулої неділі в Гошеві було подвійне свято. Тут відзначали день села. Розділити радість із місцевими жителями приїхало чимало гостей. Правда, не стільки, скільки збирається на прощу до тутешнього монастиря. Втім достатньо, аби віддати шану цьому населеному пункту в Долинському районі, який віддавна вважають одним із духовних центрів України. Read more


Примара на битківському повороті
Friday, 16 August 2013 07:54
Поради

До середини минулого століття селище Битків Надвірнянського району було адміністративним центром з освоєння місцевого нафтогазоконденсатного родовища. Тепер воно нагадує пустку посеред кількох десятків свердловин. Павутина технологічних трубопроводів, нагромадження запірної арматури, веселкові розливи від паливно-мастильних матеріалів, бездоріжжя - такі блага цивілізації залишили промисловики. Надходження від діяльності ПАТ "Укрнафта" у селищний бюджет крихітні. Read more


Залили першу опору
Friday, 16 August 2013 07:53
Економіка

На території ПАТ "Івано-Франківськцемент" залили першу опору обертової печі під будівництво сучасної лінії. Голова наглядової ради Микола Круць та керівник облдержадміністрації Михайло Вишиванюк натиснули важіль, що дав добрий початок новій споруді. Read more


Бойки виклалися
Friday, 16 August 2013 07:47
Культура

KarpatLito2013На цьогорічне свято карпатського літа в урочище Калиновець біля села Вишків Долинського району прибули почесні гості з Луганської,  Донецької областей, а також Польщі. Read more


Спасу потрібен дитсад
Friday, 16 August 2013 07:44
Поради

Dytsad SpasНавесні у приміщенні Спаської сільської ради Рожнятівського району виникла пожежа. Горів кабінет бухгалтера. Благо, займання сталося  наприкінці робочого дня, тож працівники швидко вогонь загасили.  Правда, збитків  він усе-таки завдав.  Ущент згорів комп'ютер, на попіл перетворилася деяка документація. Кіптява вкрила приміщення. Read more


Розкопані вулиці
Friday, 16 August 2013 07:43
Влада

Мешканці обласного центру вже звикли до постійних проривів мереж і відповідних земляних робіт. Місяцями місця розкопок, засипані шутром, не асфальтують. А скільки таких, що розриті і чекають, коли до них дійдуть руки. Як повідомили під час оперативної наради в міськвиконкомі, їх 87. Read more


Горів роботою
Friday, 16 August 2013 07:41
Культура

SemenjukDSC 8226ААНе стало Олександра Семенюка - головного художника облмуздрамтеатру імені Івана-Франка. Він помер на робочому місці у 56-річному віці. Йому б ще жити і творити. Але не судилося. Read more


Хліб усьому голова
Friday, 16 August 2013 07:40
Культура

Понад двадцять пекарів і кондитерів представлять свою продукцію під час традиційного "Свята хліба", яке відбудеться 1 вересня в Івано-Франківську на майдані Шептицького. Read moreFriday 09 August 2013

НЕ ВІДРИВАЙТЕ ДИТИНУ ВІД ГРУДЕЙ
Friday, 09 August 2013 23:29
Здоров'я

Материнське грудне молоко – найкраща природна їжа для дитини. Його не замінить жодна суміш, хоч би що було написано на її упаковці. Молоко організм засвоює  краще, ніж будь-який інший продукт, має не тільки харчові, а й захисні властивості. Воно сприяє зміцненню здоров'я, емоційному та інтелектуальному розвитку малюка. Про це йшлося під час заходів у рамках   Всесвітнього тиждня підтримки грудного вигодовування з 1 по 7 серпня.

Read more

ПОЛЕГШЕННЯ ДЛЯ ГІПЕРТОНІКІВ
Friday, 09 August 2013 23:28
Здоров'я

В Україні страждають понад 12 мільйонів осіб на гіпертонію Майже  380 тисяч жителів Івано-Франківщини хворіють на цю недугу.
Вона підступна і без належного щоденного лікування дає важкі ускладнення на нирки, судинну систему, очі, серце, головний мозок, спричиняючи високу інвалідизацію і смертність.

Read more

Стартував фотоконкурс "Душа України"
Friday, 09 August 2013 23:27
Культура

Івано-Франківська міська організація Партії регіонів разом із міською молодіжною громадською організацією "Молоді регіони" до цьогорічного Дня незалежності проводять фотоконкурс "Душа України". Він покликаний виявити і підтримати найкращі світлини мешканців обласного центру, стимулювати професійне, творче зростання учасників, сприяти патріотичному вихованню.До участі у фотоконкурсі запрошуємо професійних фотографів, фотожурналістів, аматорів  віком від 16 років.
Приймаємо чорно-білі та кольорові роботи виставкової якості розміром 30х40 сантиметрів. Максимальна кількість від одного учасника – 5 фотографій.

Read more

ЕПОХА В КАРТИНАХ
Friday, 09 August 2013 23:25
Культура

ЕПОХА В КАРТИНАХПохилий вік не завада для справжнього майстра. Івану Лободі виповнилося 87, а він малює. Днями, у виставковій залі національної спілки художників майстер пензля представив на суд глядача 128 картин. Приміщення більше не могло вмістити.
Роботи Івана Івановича популярні, бо в них реалістично, панорамно відображене життя двадцятого століття, яке стало історією. Це – ілюстративний матеріал для книг про Прикарпаття.

Read more

ЕКОНОМІЯ ЗА - ЦІНОЮ ЖИТТЯ
Friday, 09 August 2013 23:21
Мораль і право

ЕКОНОМІЯ   ЗА ЦІНОЮ   ЖИТТЯНедавні збройні напади на інкасаторські машини в Миколаєві і Дніпропетровську з трагічним фіналом змусили задуматися над проблемами безпеки перевезення значних сум грошей. Хто і як це здійснює? Чому сталася біда та що необхідно зробити, аби більше такого не було? Про це розмовляємо з начальником управління державної служби охорони при УМВС України в області полковником міліції Олександром Скорняковим і  начальником філії-обласного управління Ощадбанку Василем Кричуком.

Read more

ЗМІСТИЛИ НА РІК
Friday, 09 August 2013 23:19
Мораль і право

Власники об'єктів житлової нерухомості з надлишковою площею сплачуватимуть податок за нинішній рік у 2014. Це передбачено відповідними змінами до законодавства.
До 31 грудня вони можуть здійснити звірку даних на підставі оригіналів документів, звернувшись до податкової інспекції.

Read more

НА ШУТРОВОМУ ФРОНТІ БЕЗ ПЕРЕМІН
Friday, 09 August 2013 23:17
Мораль і право

На своєму сході жителі села Пнів Надвірнянського  району створили раду старійшин. Її активісти рішуче взялися виправляти  ситуацію, що склалася з вибором піщано-гравійної суміші на річищі Бистриці.  Побачивши там роботу техніки, вони перекрили під'їзні шляхи, повідомивши правоохоронні органи про можливе правопорушення. Міліція прибула оперативно. А за нею посадовці обласного управління водних ресурсів. Селяни зраділи такій швидкій реакції державних органів. Думали, нарешті шутровиків приведуть до тями. Та помилилися, міліціонерам надійшла   команда, після якої вони поспіхом покинули місце події.  

Read more

Тільки Рябій однаково, де її стратять
Friday, 09 August 2013 23:16
Мораль і право

Тільки Рябій однаково, де її стратятьПротягом кількох років одна поважна родина, дбаючи про своє здоров'я, купувала розливне молоко на базарі тільки в однієї жінки літнього віку. Всі необхідні довідки, що засвідчували якість продукції, у неї були в порядку. Бабусина корова здорова. Лихо в іншому – хворою виявилася сама господиня.

Read more

ЯК ПОКРИВАЮТЬ ЗЛОЧИНЦІВ
Friday, 09 August 2013 23:12
Мораль і право

З  огляду  на те, що останнім часом відбувається в системі  МВС  України,  абсолютно справедливі  вимоги громадськості  про  наведення  елементарного  порядку  в цій  правоохоронній  структурі. Так, недавно, керівництво прикарпатської  міліції  відрапортувало: за основними показниками оперативно-службової діяльності вона посіла  перше  місце  в  державі.  Але,  судячи  з  повідомлень у  засобах  масової  інформації,  звернень  громадян,  не все  так  однозначно.

Read more

НАЙКРАЩА "ДОВБУШІВКА" ЛІТНЯ
Friday, 09 August 2013 23:10
Економіка

НАЙКРАЩА "ДОВБУШІВКА" ЛІТНЯСправжню бринзу можна скуштувати,  відвідавши Гуцульщину. Продають її на ринках у Косові й Кутах. Найкращу, найсмачнішу тут із давніх часів називали "Довбушівкою". Вона варта того, аби приїхати у Косівський район на дегустацію. Бринза,  як масло, тане в роті. В міру солена. А кулеша з нею – щось надзвичайне! Відірватися від такої страви важко.

Read more

ХТО НАГНІТАЄ СЛАНЦЕВУ ФОБІЮ
Friday, 09 August 2013 23:08
Економіка

Якщо влада східних регіонів, на території яких знаходиться Юзівська площа, вже дала згоду на видобування сланцевого газу, то на заході країни досі точаться гострі дискусії. Івано-Франківська обласна рада до кінця серпня теж повинна визначитися: дозволити американській компанії "Шеврон" проводити на Олеській ділянці геологічні роботи чи відмовити.

Read more

МАНДАТ НЕ ДАЄ ПРАВО БИТИ
Friday, 09 August 2013 23:06
Політика

27 липня в  Івано-Франківську трапився безпрецедентний випадок. Під час автопробігу з нагоди 69-ї річниці визволення міста від нацист¬ських окупантів народний депутат України від партії "УДАР" Роман Чернега вдарив у присутності свідків безпомічного хлопця-інваліда за те, що треба було почекати три хвилини перед світлофором, пропускаючи учасників акції.

Read more

ЗА ВСЕ ЗАПЛАТИТЬ ПАСАЖИР?
Friday, 09 August 2013 23:04
Влада

Тариф на перевезення в Івано-Франківську більше не влаштовує власників автотранспорту. Вони звернулися до міської влади з вимогою підвищити його до 2,5 гривні. З цього приводу недавно навіть провели громадські слухання.
Представник департаменту комунального господарства, транспорту і зв'язку Володимир Чих скрушно констатував: міська влада усвідомлює, що   асоціація перевізників прагне підняти плату за проїзд у час, коли пенсії і зарплата практично не змінюються. Проте чиновник закликає шукати компроміс. Порозуміння, як випливає з його слів, можливе у випадку, коли городяни погодяться на новий тариф.

Read more

ЗВІТ НЕ ЗАМІНИТЬ ОСОБИСТЕ СПІЛКУВАННЯ
Friday, 09 August 2013 23:03
Влада

Українська влада виконала чергову умову Євросоюзу на шляху до Вільнюського саміту – завершено процес узгодження стратегії управління держфінансами. Про це повідомив під час засідання уряду перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов. Він також наголосив, що проблема Домбровського кар'єру в Калуші визнана як надзвичайна ситуація державного рівня. Тож їй приділяють відповідну увагу. До вирішення цього складного питання залучили науковців,  представників влади.

Read more

НАРОДЖУВАНІСТЬ ВІДСТАЄ
Friday, 09 August 2013 23:02
Влада

Якщо алкоголізм на Прикарпатті найбільш поширений у Верховинському, Городенківському, Тисменицькому, Снятинському районах, то за наркоманією "лідируючі" позиції займають Калуський, Галицький, Рогатинський, Долинський і місто Івано-Франківськ. В області за шість місяців цього року порівняно з аналогічним періодом минулого збільшилася кількість хворих на СНІД із 162 до 215.

Read more

СЯДУ В ЦЕНТРІ НА ПЕНЬОК
Friday, 09 August 2013 23:00
Влада

СЯДУ В ЦЕНТРІ НА ПЕНЬОКПід час недавньої оперативної наради міський голова Івано-Франківська дав протокольне доручення департаменту комунального господарства, транспорту і зв'язку зрізати аварійні дерева. Таких керівництво цього підрозділу нарахувало в обласному центрі 318. Частину з них уже повалили.

Read more

УРОКИ ОДНОГО БЛОКУВАННЯ
Friday, 09 August 2013 22:53
Влада

УРОКИ ОДНОГО БЛОКУВАННЯМинув місяць, як у Болехові мешканці перекривали центральну дорогу, вимагаючи відремонтувати її. Представники обласної  влади тоді демонстрували щиру стурбованість проблемами городян. За гарячими слідами  створили робочу групу, яка вивчала ситуацію в місті. До Болехова приїжджав перший заступник голови облдержадміністрації Василь Плавюк.

Read more


Saturday 03 August 2013

Дискусійний мораторій
Saturday, 03 August 2013 17:55
Мораль і право

Більшість українських селян, як і раніше, виступає за продовження заборони торгувати землею сільськогосподарського призначення. З мораторієм вони пов'язують сподівання на те, що ніхто не зазіхатиме на їхні гектари, отримані у вигляді паю. Водночас ми чи не остання країна на карті Європи, де діє така заборона. Наскільки виправдане її існування? Експерти вважають, що мораторій гальмує аграрну реформу, шкодить економіці загалом. І в цьому полягає парадокс ситуації.

Read more

Чи настане Покрова для Кропивника?
Saturday, 03 August 2013 17:53
Мораль і право

Чи настане Покрова для Кропивника?Жителі села Кропивник Долинського району готові ще терпіти незручності через погану дорогу – лиш би до їхніх осель скоріше підвели газ. Керівництво облдержадміністрації пообіцяло допомогти в цьому. Селяни мають надію, що до свята Покрови у Кропивнику запалає символічний голубий факел.

Read more

Медиків навчать захищатися
Saturday, 03 August 2013 17:50
Здоров'я

В Україні почастішали випадки нападу на медичних працівників. І найбільше  на небезпеку наражаються  лікарі швидкої допомоги. Так, в Івано-Франківську протягом кількох останніх років зафіксовано чотири таких факти.
Одного разу накинулася психічно хвора людина. Двічі  –  особи в стані сильного алкогольного сп'яніння. Якось надміру збуджені відпочивальники пізно вночі викликали "швидку" на дискотеку і вимагали, щоб їх відвезли додому. Буває, лікарів запрошують спеціально для того, аби вирішити  сімейний конфлікт.

Read more

Ворог доктора Паскуди
Saturday, 03 August 2013 17:48
Культура

Ворог доктора ПаскудиПро повернення собі краси, молодості, зміну злиднів на багатство, а невдач на успіх; продовження життя через переселення душ розповіла у новому містичному трилері  «ТІЛО™» Вікторія Гранецька. Це вже друга її книга. Психолог за освітою, автор описує всі почуття і страхи. Тому все це заворожує читача.  

Read more

Коли можна не ділитися
Saturday, 03 August 2013 17:47
Економіка

Якщо загальна площа ділянок перевищує два гектари, то дохід, отриманий від продажу вирощеного на ній урожаю, підлягає оподаткуванню на загальних підставах.
Виручкою ділитися з державою не треба тоді, коли господарюєте на меншому наділі.

Read more

Наша "гостинність" за ваші гроші
Saturday, 03 August 2013 17:46
Економіка

Селяни здебільшого тримаються від бізнесу подалі. І не тому, що їм кмітливості бракує, без якої у підприємницькій справі не обійтися. Скоріше, навпаки. Адже добре розуміють: якщо займуться нею, то ввійдуть у відносини з податківцями. А це їм потрібно?
Мабуть, саме тому зміни, які пропонують внести у закони "Про туризм" та "Про особисте селянське господарство", діяльність із прийому відпочивальників у приватних садибах виключають з розряду підпри-ємницької. Документ проходить громадське обговорення. Якщо його ухвалять, кажуть  автори, це дасть поштовх для розвитку зеленого туризму.

Read more

На фінансовій передовій
Saturday, 03 August 2013 17:44
Економіка

Бухгалтер може загробити фірму, або докластися до її розквіту. Це складна, відповідальна робота, яка вимагає математичного, аналітичного складу мислення. Про роль та перспективи працівників рахівниці й арифмометра, як казали колись, розмовляємо з Марією Томин. Тривалий час вона працювала в податковій інспекції Івано-Франківська, очолюючи відділ із роз'яснень законодавства. Тож багатьом бухгалтерам обласного центру добре відома. Нині Марія Юріївна провідний спеціаліст із податкового законодавства облспоживспілки, викладач Івано-Франківського фінансово-комерційного кооперативного коледжу імені Степана Граната.

Read more

Визволення вшанували автопробігом
Saturday, 03 August 2013 17:43
Політика

Із нагоди 69 річниці визволення Івано-Франківська від фашистських загарбників активісти обласної громадської організації "Молоді регіони" провели автопробіг. Стартувала колона з кільця на трасі Калуш – Львів,  де свого часу знаходився танк ¬Т-34.¬¬ Саме з цієї сторони у 1944 році розпочалося визволення міста від фашистів.

Read more

Він вважав себе щасливим
Saturday, 03 August 2013 17:41
Мораль і право

Сорок днів, як перестало битися добре серце ветерана Великої Вітчизняної війни  Івана  Морозова.
Народився він 23 серпня 1920 року в селі Лопастіно Новгородської області. У 1939-му пішов до армії. Служив у зенітній артилерії. У складі 38 армії звільняв Крим, Кубань, Сталін¬град, Північний Кавказ. Одержав важке поранення під Мелітополем, а друге – біля Болехова. Пройшов із боями,  визволяючи від фашистів Польщу, Чехословаччину, Німеччину.

Read more

Декана чекають у "Дежавю"
Saturday, 03 August 2013 17:40
Мораль і право

Курорт Моршин днями став ще більш популярним завдяки декану економічного факультету Прикарпатського університету імені Василя Стефаника Михайлові Романюку. Як бачимо, сюди приїздять не тільки підлікувати  недуги кишково-шлункового тракту. Здравниця може служити місцем для налогодження "тісних взаємин" між професором і студенткою.

Read more

Згадали про війну
Saturday, 03 August 2013 17:39
Мораль і право

"Круглий стіл" на тему "Очевидці Великої Вітчизняної війни" провела днями в Івано-Франківську Всеукраїнська організація інвалідів війни та збройних сил. У заході взяли участь представники інших областей, місцевої влади.
Гості  відвідали Краєзнавчий музей, Манявський скит, монумент загиблим воїнам, музей "Герої Дніпра", ознайомилися з центральною частиною міста. Їм організували концерт учасників самодіяльності.

Read more

Перерваний прийом
Saturday, 03 August 2013 17:37
Мораль і право

Після гучних врадіївських подій,  щоб всебічно вивчити проблеми  і недоліки в роботі правоохоронних органів, міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко  зобов'язав  підлеглих частіше приймати громадян,  уважніше ставитися до їхніх звернень.
Та, як показав візит в область високих міліцейських чинів, важко відійти від застарілих методів роботи, коли показухою закривають об'єктивну картину. Мовляв, на місці жителям надали можливість висловлюватися, та скарг не багато. Всі вони  дріб'язкові і не завжди стосуються міліції.

Read more

Похвальбою дійсність не скрасиш
Saturday, 03 August 2013 17:36
Мораль і право

Минулого тижня на Прикарпатті побував "зірковий десант" на чолі із заступником міністра внутрішніх справ Сергієм Лекарєм. Побутує думка, нібито візит високопоставлених чиновників зумовлений випадками порушень з боку окремих працівників міліції. Очікувалося, що на виконання доручення Президента України Віктора Януковича, керівництво МВС на місцях зустрінеться з широкою громадськістю, вислухає думки з наболілих тем для подальшого реагування. Але не так сталося, як гадалося.  Очевидно, в плани, розроблені у стінах будинку на вулиці Сахарова,  це не входило.

Read more

Розправа на греблі, або Чому "зник" нападник?
Saturday, 03 August 2013 17:32
Мораль і право

Розправа на греблі,  або Чому "зник" нападник?Три місяці тому група осіб побила директора державного дослідного підприємства "П'ядицьке", що в Коломийському районі, Михайла Козловського. Потерпілий  досі перебуває на лікарняному внаслідок заподіяних йому  тілесних ушкоджень, а нападники  гуляють на свободі. Кримінальну справу за цим фактом розслідують так, як мокре горить. Кому це на руку, можна здогадуватися.

Read more

Для держави всі церкви рівні
Saturday, 03 August 2013 17:30
Влада

В Україні діє близько 37 тисяч релігійних організацій 55 віросповідних напрямків. Таке різнобарв'я обумовлює проведення виваженої державної політики в духовній сфері задля консолідації всіх груп, утвердження суспільно-політичної стабільності, забезпечення конституційних прав, наголосив Президент України Віктор Янукович на урочистій академії з нагоди 1025-річчя хрещення Київської Русі.

Read more

У дебатах "ЄРЦ" громаді програв
Saturday, 03 August 2013 17:29
Влада

На балансі КП "Єдиний розрахунковий центр" 1800 багатоповерхівок. Більшість із них не ремонтували ще з минулого століття. На це потрібні великі кошти. Але, завдяки активності жителів, які співфінансували ремонтні роботи, КП "ЄРЦ" за два роки свого існування вдалося відремонтувати 35 дахів, 34 підвальні розгалуження, 60 сходових кліток. Про це його керівництво розповіло під час громадських слухань.

Read more

Паспортна тема двох засідань
Saturday, 03 August 2013 17:27
Влада

У нас звикли штучно створювати перешкоди, щоб потім "героїчно" їх долати. Найперше це стосується влади, яка іноді непродуманими діями завдає значних клопотів рядовим громадянам.
Так, уже на двох урядових засіданнях підряд обговорювали ситуацію з чергами за закордонними паспортами. Можна припустити, що не востаннє. Хоча перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов, який узяв вирішення цього питання під особистий контроль, повідомив: процес друку та передачі бланків паспортів у поліграфкомбінаті "Україна" йде у штатному режимі. Він визнав – проблема штучна.

Read more

Холодний подих іпотеки
Saturday, 03 August 2013 17:25
Влада

Програма часткової компенсації іпотечного кредитування, яка мала б зацікавити тих, хто потребує покращення житлових умов, чомусь не користується попитом. Вона розрахована на 15 років. Умови, на перший погляд, нібито заманливі. Тринадцять відсотків річних обіцяє погасити держава, а три доведеться платити позичальнику. Тож у чому причина, м'яко кажучи, прохолодного ставлення громадян до програми? І це притому, що на квартирному обліку в області перебувають 27 тисяч осіб.

Read more


Friday 26 July 2013

Допомагають рифи давнього гарту
Friday, 26 July 2013 08:35
Влада

IMG 4669Косівську райдержадміністрацію Ярослав Шинкарук очолив у травні 2008 року. А через місяць сталася великої руйнівної сили повінь, яка наробила багато лиха. В районі повністю або частково було зруйновано 467 об'єктів. Сума збитків склала майже 233 мільйони гривень. Знищено і пошкоджено 132 мости і пішохідні переправи. Зареєстровано 125 зсувів грунту, 131 господарський об'єкт і 76 доріг зазнали впливу стихії. Терміново довелося зосереджувати всі зусилля на подолання її наслідків.

Read more

Чиновникам не до пісочниць
Friday, 26 July 2013 08:31
Мораль і право

IMG 5942Обірвані гойдалки, зламані каруселі, прогнилі дошки на дитячій гірці. Повсюди стирчать залишки залізяччя. Пісочниці викликають огиду. Багато з них встановили з порушенням технічних умов і санітарно-епідеміологічних норм. Вигляд івано-франківських майданчиків навіює розпач. А відбивається все це на дітях.

Read more

Наскільки "темно" в лісі
Friday, 26 July 2013 08:29
Мораль і право

LisУже звичними стали повідомлення про варварське вирубування прикарпатських лісів. Аби захистити "легені планети", небайдужі гуртуються у громадські організації, вдаються до протестних дій. У лісівників же з цього приводу своя правда. За лементом про нібито плюндрування зелених насаджень вони вбачають або некомпетентність тих, хто його зчиняє, або навмисне перекручування інформації.

Read more

Аграрії вийшли вперед
Friday, 26 July 2013 08:27
Влада

Незважаючи на сезон відпусток, продовжуємо працювати, підкреслив перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов, відкриваючи засідання уряду замість Миколи Азарова, який вирішив трохи відпочити. Багато завдань визначені дорученнями Президента України. Насамперед вони спрямовані на активізацію впровадження економічних реформ.

Read more

Психлікарні розвантажать?
Friday, 26 July 2013 08:26
Влада

П'ять відсотків пацієнтів у психдиспансерах взагалі не потребують стаціонарного лікування. Їх утримують там лише, щоб виконати план. Місця потрібно скорочувати, а лікарні об'єднувати в один заклад. Про це говорили під час недавнього засідання колегії облдержадміністрації.

Read more

Бібліотека на службі військовослужбовців
Friday, 26 July 2013 08:25
Культура

Проект із надання послуг військовослужбовцям, який Івано-Франківська обласна бібліотека представила у Львові на міжрегіональному ярмарку, визнали одним із найбільш креативних та яскравих. Його презентувала директор закладу Людмила Бабій.

Read more

Попасти деревом у ціль
Friday, 26 July 2013 08:24
Економіка

DSC 4049Хто точніше звалить смереку у визначену зону, найшвидше очистить стовбур від гілок, вправніше налаштує бензопилу для роботи. Спробуй розкрижувати кругляк на дошці, засипаній трачинням, не пошкодивши її. Все це випало на долю учасників обласних змагань "Лісоруб-2013".

Read more

Не можна поганити шлюб
Friday, 26 July 2013 08:22
Мораль і право

IMG 4723Закон, що дозволяє одностатевим парам одружуватися, отримав схвалення королеви Англії Єлизавети ІІ. Відповідно до нього релігійні організації мають право здійснювати шлюбні церемонії, коли під "вінець" чоловік веде чоловіка або жінка жінку. Про це недавно повідомили засоби масової інформації. Щодо визнання таких "шлюбів" громадськістю -  справа її смаків і моралі. Але як до цього ставляться священослужителі? За коментарем ми звернулися до отця Юрія Новицького, митрофорного протоієрея,  декана центрального Івано-Франківського деканату, настоятеля архікатедрального собору Святого Воскресіння Івано-Франківської єпархії УГКЦ.

Read more

Не ім'я красить
Friday, 26 July 2013 08:21
Культура

Мода називати дітей нетрадиційно на Прикарпатті не прижилася. Хоча трапляються випадки, коли чадам дають імена казкових чи історичних героїв. Приміром, Попелюшка, Мальвіна, Одіссей, Спартак. Слід пам'ятати головне: не ім'я красить людину, а людина ім'я.

Read more

Згорів за інших
Friday, 26 July 2013 08:20
Мораль і право

65624732Він згорів у крематорії Майданека, зберігши людяність і гідність. Син одного народу, загинув на землі другого, бо рятував синів та дочок третього. Так про Омеляна Ковча висловився колишній глава УГКЦ Любомир Гузар.

Read more

Гриб, як пес - віри нема
Friday, 26 July 2013 08:18
Здоров'я

yak-vidrizniti-otruyni-gribiНема швидких, достовірних способів визначити гриби на отруйність. Чи містять вони токсичні речовини, можна встановити, провівши дослідження у спеціалізованій лабораторії. Тож ніколи не варто шукати отруту в домашніх умовах із допомогою цибулини чи срібної ложки, бо легко станете жертвою самообману.

Read more

Горілка сироватку не замінить
Friday, 26 July 2013 08:17
Здоров'я

Що таке зміїні укуси, цього року вже відчули на собі 19 жителів Прикарпаття. Зустріч із гадиною завершилася для них лікарняною палатою.

Read more

Наша дорогая Валентина
Friday, 26 July 2013 08:15
Мораль і право

utrata25 сентября 1950 года в дальневосточном городе Спасске-Дальнем в семье Григория и Лидии Голяк родилась дочка, которой дали имя Валентина, что в переводе с латинского означает "сильная". И надо отметить, Валентина Григорьевна действительно была предельно честной, принципиальной и сильной духом.

Read more

Свечи на братских могилах
Friday, 26 July 2013 08:14
Мораль і право

Городское кладбище по улице Киевской в Ивано-Франковске закрыли для захоронений сорок лет тому. Но ежегодно в День памяти и скорби к двум братским могилам советских воинов сюда приходят активисты Русской общины области и верующие Украинской православной церкви.

Read more

"Мне тепло, я не страшусь мороза…"
Friday, 26 July 2013 08:09
Культура

poeziaАнатолий Ткаченко родился 26 июня 1937 года в селе Шендеривка Корсунь-Шевченковского района Черкасской области в крестьянской семье. Образование высшее, инженер-гидротехник.

Read more


Friday 19 July 2013

Вибухонебезпечний блокпост
Friday, 19 July 2013 08:00
Мораль і право

09072013166Минулого тижня протягом майже шести годин група жителів Болехова тримала в заручниках весь транзитний транспорт і його пасажирів, перекривши біля колишнього лісокомбінату центральну дорогу. Спочатку не пропускали жодну машину. Лише згодом із великими зусиллями вдалося проїхати рейсовим автобусам.  

Read more

Слабким тут не місце
Friday, 19 July 2013 07:57
Мораль і право

IMG 4500У встановленні істини роль судово-медичної експертизи - визначальна. Її висновки лягають в основу доказів про причетність особи до скоєння злочину. І тут нема права на помилку, бо йдеться про життя, здоров'я та долю людей.

Read more

Зони відчуження
Friday, 19 July 2013 07:51
Мораль і право

IMG 4608Колишнє місце відпочинку іванофранківців - міські озера - поступово перетворилися на зони відчуження. Їхній стан викликає справедливе нарікання, відлякуючи гнітючим виглядом.

Read more

Із регіональним акцентом
Friday, 19 July 2013 07:49
Влада

Треба критично проаналізувати стан нашої економіки за півроку, які минули, зробити висновки і виправляти недоліки, зазначив прем'єр-міністр, відкриваючи засідання уряду. Адже всім необхідно пам'ятати, що за цифрами реальні підприємства і люди в регіонах. Вони мають бути в центрі уваги. Саме на місцевому рівні слід активізувати економічні процеси. Тому разом із регіональними адміністраціями уряд визначає, як отримати найкращий результат в умовах, що склалися, наголосив Микола Азаров.

Read more

Місцеві органи проїдання
Friday, 19 July 2013 07:47
Влада

Із 1991 року чисельність сільських жителів в Україні зменшилася на 2,5 мільйона. За цей період з карти держави зникли 348 населених пунктів. А тим часом на 1067 зросла кількість сільських рад. Без державних дотацій вони не можуть існувати.

Read more

Де шукати патріотів на патріотичних акціях?
Friday, 19 July 2013 07:46
Політика

IMG 5878Під час цьогорічної акції "Яворина", як і минулої, не обійшлося без силового з'ясовування, хто більший патріот. Нашоукраїнців свободівці вже не кривдили, зате група молодих націоналістів чи, можливо, представників інших політичних поглядів знесла кілька наметів ВО "Батьківщина".

Read more

Один на три парафії
Friday, 19 July 2013 07:44
Поради

Мало яке село може похвалитися тим, що на його території сконцентровані виробництва з видобутку нафти, газу, бутового каменю, щебеню чи відсіву. Є прояви залізних руд, котрі раніше експлуатували. Важко судити, чим саме користувалися пращури, закладаючи поселення. Та не прогадали. З часом з'ясувалося, що під ногами їх нащадків значні природні багатства.

Read more

Де сидить холера?
Friday, 19 July 2013 07:42
Здоров'я

IMG 4531Надворі найспекотніша пора року. Люди масово їдуть відпочивати на природу, до водойм. Про ситуацію з інфекційними недугами, що в цей час особливо підстерігають необачних, розповіла головний спеціаліст з епідеміології департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Марія Бойко.

Read more

По 200 балів із трьох предметів
Friday, 19 July 2013 07:41
Культура

IMG 4651Добру славу Івано-Франківську приніс випускник ЗОШ № 25 Вадим Слободян, який за результатами цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання набрав максимальну кількість балів із трьох предметів. На цілу Україну виявилося лише шість таких обдарованих учнів.

Read more

Святкова обнова Воскресінців
Friday, 19 July 2013 07:39
Культура

dsc06230Село Воскресинці Коломийського району свою 660 річницю відзначило відкриттям спортивного майданчика й оновленого стадіону.

Read more

Для грунтознавців є робота
Friday, 19 July 2013 07:38
Культура

Недавно радіо повідомило, що китайські інвестори планують вкласти у розвиток нашого сільського господарства 10 мільярдів доларів. Український аграрний сектор, незважаючи ні на що, демонструє стрімке зростання. Правда, здебільшого завдяки іноземним інвестиціям.

Read more

У притулку стало веселіше
Friday, 19 July 2013 07:37
Мораль і право

Неприємна ситуація склалася в Івано-Франківському притулку для дітей - поламався телевізор. На жаль, ремонту не підлягає. Він був розрадою для вихованців.

Read more


Friday 12 July 2013

На правоохоронців чекає чистка
Friday, 12 July 2013 08:34
Мораль і право

У нас досі трапляються випадки, коли замість того, щоб бути на варті закону й захищати громадян, окремі працівники правоохоронних органів стають "злочинцями в погонах", зазначив Президент Віктор Янукович під час церемонії складання присяги суддями, маючи на увазі інцидент у Миколаївській області, коли міліціонери жорстоко побили і зґвалтували дівчину.

Read more

Поствибуховий будівельний ефект не дає спокою
Friday, 12 July 2013 08:25
Мораль і право

IMG 5813 filКонфлікти, пов'язані з незаконними забудовами, руйнуванням історичних пам'яток, і багато іншого викликали значний резонанс серед жителів міста. Не дивно, що до головного архітектора Івано-Франківська Володимира Гайдара накопичилося чимало запитань. На цій посаді він із 23 січня 2012 року. Попередником був Ігор Гаркот, якому дорікають хаотичною забудовою обласного центру. Спочатку Володимир Григорович працював головним архітектором проектів в одному з приватних підприємств Івано-Франківська. За фахом трудився певний час у Львові та Києві. Тож для нього ця робота знайома, але все-таки досить важка й відповідальна.

Read more

Могили у хащах
Friday, 12 July 2013 08:20
Поради

DSCF1613Причиною повторного журналістського відрядження в село Тяпче Долинського району послужив лист до редакції групи його жителів із приводу попередньої публікації про ситуацію в цьому населеному пункті. Автори допису не погоджуються з висновками і судженнями кореспондента. Зокрема стверджують, що газета безпідставно покритикувала їхнього голову Юрія Щеглюка.

Read more

Тарифи тримають принципово
Friday, 12 July 2013 08:18
Влада

Завдяки тому, що цього року забезпечено значно кращий догляд за посівами, проведено в повному обсязі агротехнічні заходи, в усіх регіонах зросла врожайність зернових. У середньому вона становить 24 центнери з гектара. Торік було близько 16.

Read more

Чи довго бути довгобудам?
Friday, 12 July 2013 08:16
Політика

IMG 4502 filteredЯк показала інвентаризація, на Івано-Франківщині налічується 803 об'єкти незавершеного будівництва, в тому числі 130 - житлового. У січні  керівництво облдержадміністрації пообіцяло до кінця нинішнього року скоротити їхню кількість на 51 відсоток. Кожний район, вивчивши ситуацію на місцях, узяв на себе певні зобов'язання. Щось запланували добудувати і ввести в експлуатацію. Окремі споруди вирішили продати. А ті з них, котрі перетворилися на руїни, демонтувати.

Read more

Ухвалювати закони чи блокувати трибуну?
Friday, 12 July 2013 08:14
Політика

Останні півроку наш парламент, на жаль, не міг похвалитися ефективністю. Адже мало не щотижня опозиція блокувала трибуну. За підрахунками експертів, через це із 46  пленарних засідань 19 були змарновані.

Read more

Сутінки над "рафайлівською республікою"
Friday, 12 July 2013 08:13
Поради

Найвіддаленіше село Надвірнянського району Бистриця, яке минулої осені відзначило своє 200-ліття, може похвалитися не стільки благами цивілізації, скільки чарівними краєвидами. Розкинувшись посеред гір і лісів, воно зберегло місця, де рідко ступала варварська нога. Це значною мірою зв'язано з тим, що через бездоріжжя сюди надто складно добиратися. Як бачимо, нема такого поганого, аби не вийшло на краще.

Read more

Надійний дах від "Євромодуля"
Friday, 12 July 2013 08:11
Економіка

IMG 4171Тепер про колишнє сміттєзвалище тут ніщо не нагадує. До сучасної двоповерхової будівлі веде рівна дорога. Подвір'я вимощене плиткою. Милує око ландшафтний дизайн. Так виглядає підприємство "Євромодуль" у Снятинському районі з виробництва покрівельних матеріалів. Продукція його високоякісна, тож ходова.

Read more

Поліклініка на колесах
Friday, 12 July 2013 08:10
Здоров'я

Івано-Франківські лікарі відновили започатковану торік акцію "Бережіть своє здоров'я".

Read more

Експеримент удався?
Friday, 12 July 2013 08:10
Здоров'я

"Пілотний" проект модернізації системи охорони здоров'я, який два роки тому почали реалізовувати у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях і місті Києві, довів свою ефективність. На 56 відсотків зросла зарплата лікарів і персоналу. У цих регіонах сформовано 160 центрів первинної медико-санітарної допомоги. Створено мережу амбулаторій та фельдшерсько-акушерських пунктів. Для їх обладнання з держбюджету виділили понад 300 мільйонів гривень.

Read more

Міліції пригрозили "динамітом"
Friday, 12 July 2013 08:09
Мораль і право

Відголосок суспільного обурення злочином, скоєним співробітниками одного з райвідділів міліції Миколаївщини, дійшов до Івано-Франківська.

Read more

Шоколадна сила
Friday, 12 July 2013 08:07
Економіка

IMG 5815Вони потрапили до нас із раю, а їх плоди дають силу та мудрість, говорили ацтеки про зерна какао. Вважають, що саме давні індіанці, які проживали в центральній Мексиці, першими використовували їх. Колись із них готували напій богів, тепер роблять шоколад. Цей продукт скрізь дуже популярний. Він у великій пошані. Щороку 11 липня відзначають Всесвітній день шоколаду.

Read more


Friday 05 July 2013

Егоїзм загрожує великій меті
Friday, 05 July 2013 08:34
Влада

Дискусія під час шістнадцятого засідання ради співробітництва Україна-Євросоюз, яка відбулася минулого тижня в Люксембурзі, - останнє узгодження позицій перед листопадовим самітом у Вільнюсі, де планують підписати угоду про асоціацію, включаючи всеохоплюючу зону вільної торгівлі. Ми на фінішній прямій до цієї історичної події, зазначив прем'єр-міністр Микола Азаров.

Read more

Чорно-білі перспективи "кольорових" сіл
Friday, 05 July 2013 08:32
Поради

Найдовша дорога в Надвірнянському районі та, яка веде до сіл Чорний Потік, Білі і Чорні Ослави. Йдеться не про відстань, а про у вкрай поганий стан. На біду, альтернативи цьому автошляхові нема. Бо села розташовані на терасах прадавньої долини ріки Прут. Внаслідок потужних тектонічних процесів утворилося сучасне русло. Старе ж успадкували річки Ославка та Лючка.

Read more

Під браконьєрським прицілом
Friday, 05 July 2013 08:28
Мораль і право

IMG 4271 копияПобутує думка, що мисливці - люди, які влаштовують криваві забави, відстрілюючи лісову живність і пернату дичину. При цьому отримують моральне та фізичне задоволення. Чи не пора закінчувати з жорстоким відпочинком, давши можливість тваринам спокійно розмножуватися і зростати?

Read more

Заморожена культура
Friday, 05 July 2013 08:24
Поради

DSCF1588У часи найбільшої скрути, коли в містах і селах Прикарпаття дитячі садки закривали, продавали, перепрофільовували, у Витвиці Долинського району батьки вели в "Калинку" малюків і заодно несли продукти для них. Тоді тут громада робила все, щоб зберегти дошкільний заклад. Так пережили кризовий період.

Read more

Збільшення повноважень регіонів: процес пішов
Friday, 05 July 2013 08:23
Влада

За понад 20 років української незалежності проблему підвищення статусу регіонів у системі розподілу владних та бюджетних повноважень порушували не раз. Про неї багато говорили на центральному і місцевому рівнях. Особливо ця тема ставала актуальною напередодні виборів. Але досі, крім декларування намірів, жодних зрушень у вирішенні важливого питання не відбувалося.

Read more

Бажаючих оцінили
Friday, 05 July 2013 08:22
Культура

01Через використання мобільних телефонів і шпаргалок нинішнього року 11 потенційних прикарпатських абітурієнтів втратили можливість вчасно скласти тести. Цю інформацію озвучили під час спільної прес-конференції координатор кампанії Громадянської мережі "ОПОРА" Іван Маруняк та керівник Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Богдан Томенчук. Вони розповіли про особливості тестування й основні тенденції, зафіксовані спостерігачами.

Read more

Як про це забути
Friday, 05 July 2013 08:21
Культура

Трагічну дату 22 червня 1941 року ми назавжди закріпили у своїй пам'яті, передаючи її з покоління в покоління. Кожного разу в цей день згадуємо мільйони жертв Великої Вітчизняної війни.

Read more

"Дружба" додає здоров'я
Friday, 05 July 2013 08:19
Здоров'я

IMG 5786Лікувально-оздоровчий комплекс "Дружба" в Долинському районі забезпечив усі умови для повноцінного відпочинку дітей. Кожного року тут вносять певні корективи та оновлюють матеріально-технічну базу. Все заради того, щоб школярі набралися сил і вражень.

Read more

Що заважає розвитку спорту
Friday, 05 July 2013 08:18
Спорт

images filteredКількість дорослих людей, які займаються спортом, в Україні критично низька. Здебільшого все закінчується на уроках фізкультури у школах та університетах. Переломити ситуацію можна, зробивши здоровий спосіб життя модним і максимально доступним. Про це народний депутат Віктор Янукович написав у своїй колонці в інтернет-газеті "Українська правда".

Read more

Гонг на майдані
Friday, 05 July 2013 08:05
Спорт

DSC 0041На Вічевому майдані в Івано-Франківську до Дня молоді відбулися боксерські змагання між збірними командами Казахстану й України. З мінімальним рахунком перемогли наші спортсмени.

Read more

Яблучний успіх "Аронії"
Friday, 05 July 2013 08:02
Економіка

IMG 4148Що таке справжній фруктовий сік, можна збагнути, попробувавши продукцію, виготовлену приватним підприємством "Аронія" у Снятинському районі. Тоді відчуєш різницю між ним і підсолодженим консервантом, розведеним водою, який пропонують сучасні торгові мережі. Про користь для організму цього напою порівняно з натуральним не варто й казати.

Read more

Чоловіків експлуатують більше
Friday, 05 July 2013 07:58
Мораль і право

IMG 4326Безробіття і матеріальна скрута штовхають приймати спокусливі пропозиції з працевлаштування за кордоном. Так стають жертвами тих, хто торгує людьми.

Read more

Найцікавіше буде вночі
Friday, 05 July 2013 07:57
Культура

На п'ять днів село Уніж Городенкіського району стане прихистком для кількох сотень представників дванадцяти країн. Їх сюди запросили для участі в черговому міжнародному фестивалі "Арт Поле". Організатори, серед яких Юрій Андрухович, Ольга Михайлюк, Ярема Стецик, під час прес-конференції пообіцяли гостям цікаву нічну програму. Вона має стати "родзинкою" зібрання.

Read more

Хохма з яйцями
Friday, 05 July 2013 07:56
Мораль і право

Відколи людство, відтоді шахраї. Наживаються вони на чужій довірливості. Тож поділюся гірким досвідом, набутим в івано-франківському супермаркеті, щоб застерегти інших від спритників, які прагнуть заробити нечесним шляхом.

Read more


Thursday 27 June 2013

Дорогі іванофранківці!
Thursday, 27 June 2013 15:22
Політика

Щиро вітаємо вас із Днем Конституції України! Бажаємо успіхів і плідної праці на благо народу. Нехай це свято додасть вам наснаги, творчих здобутків в ім'я процвітання нашої незалежної Батьківщини.

Міцного всім здоров'я, довгих років життя, миру та благополуччя, звершення планів.

Ігор ДУТКА.

Голова Івано-Франківської міської організації Партії регіонів, депутат міської ради.

Read more

Шановні представники молодого покоління!
Thursday, 27 June 2013 15:21
Політика

Прийміть найшіріші вітання з нагоди Дня молоді! Ви ті, на кого покладають надії, з ким пов'язують майбутнє нашої держави.

Від щирого серця бажаю усім терпіння, сміливості у вчинках! Щоб дух ваш був сильний і втілювалися в життя всі заповітні мрії. Станьте взірцем для своїх дітей!

Шукайте і знаходьте виходи зі скрутних ситуацій, будьте еталоном справедливості для майбутніх поколінь. Здоров'я вам, щасливих днів, у всьому успіхів!

Анатолій ХАЛАМЕНДА.

Голова Івано-Франківської міської молодіжної громадської організації "Молоді регіони".

Read more

Шановні краяни!
Thursday, 27 June 2013 15:20
Влада

Щиро вітаємо вас із визначним загальнонаціональним  святом -  Днем Конституції!

Read more

Збільшити можуть тільки акцизи на спиртне, тютюн і розкіш
Thursday, 27 June 2013 15:17
Влада

Недавно у Києві відбулася дводенна бізнес-конференція "Україна і партнери", організована урядом. Потреба у проведенні форуму стала відповіддю на зростання інтересу з боку інвесторів до нашої держави. В цих умовах необхідний прямий діалог між владою та бізнесом, активізація державно-приватного партнерства в інтересах економічного розвитку України, вважає прем'єр-міністр Микола Азаров.

Read more

Сектанти у "Просвіті"
Thursday, 27 June 2013 15:16
Мораль і право

Минулого тижня під час сесії обласної ради депутат Володимир Ковальчук озвучив запит стосовно законності використання приміщення товариства "Просвіта" на вулиці М.Грушевського, 18 в Івано-Франківську. У ньому йшлося про те, що представники християнської церкви "Перемога" з Білорусі проводили тут сумнівний масовий захід, поєднуючи рок-концерт з інформаційно-проповідницькою роботою місіонерів.

Read more

Здирництво від "ЄРЦ"
Thursday, 27 June 2013 15:12
Мораль і право

IMG 4403Тимчасова адміністративна колегія Антимонопольного комітету України оштрафувала КП "Єдиний розрахунковий центр" на 200 тисяч гривень за зловживання, що призвели до ущемлення інтересів споживачів. Керівництво цієї структури не визнає своєї вини, гнівно засуджуючи дії контролюючого органу. Від нього ми не почули жодного слова про інтереси тисяч іванофранківців, які захистив комітет.

Read more

Нормальна у нас молодь
Thursday, 27 June 2013 15:12
Мораль і право

Сучасне покоління переживає переломний період. Молоді досить часто не розуміють старших. Батькам іноді важко знайти спільну мову з дітьми. Доводиться чути популярну в наші часи фразу: "Не та тепер молодь". Цікаво, а яка вона була і чим нинішня відрізняється від колишньої? Для проведення паралелей я опитала ряд жителів Івано-Франківська. Ось, що з цього вийшло.

Read more

Шановні земляки!
Thursday, 27 June 2013 15:10
Політика

AttachmentДобре знаємо, що Зелені свята - одне з найбільших християнських свят і ставимося до нього з шаною.  Бо Трійця - не просто символ оновлення життя. Це ще й символ того, що душа будь-якої людини може по-справжньому розквітнути - треба лише вибрати правильний шлях. Іноді цей вибір украй нелегкий, але від того не менш потрібний.

Read more

Довіряють тим, хто виконує обіцяне
Thursday, 27 June 2013 15:03
Політика

IMG 4388Які завдання ставили і що вдалося зробити? Чи можна з почуттям виконаного обов'язку полегшено зітхнути? Очевидно, ні. Бо люди все-таки чекають на покращення життя, яке обіцяла під час виборчої компанії Партія регіонів.

Read more

Удосвіта поклонилися загиблим
Thursday, 27 June 2013 15:02
Політика

На світанку 1941 року нацистська Німеччина напала на Радянський Союз. Щоб вшанувати мільйони жертв, які невинно полягли від рук фашистських загарбників, активісти районних і міських організацій Партії регіонів провели меморіальну акцію "Запали свічку пам'яті".

Read more

В умовах, наближених до "бойових"
Thursday, 27 June 2013 15:01
Здоров'я

Двері в палату відкриті. На операційному столі породілля, над якою чаклує медперсонал. Окремо лежить крихітне немовля. Воно рухає ногами й руками, видаючи звуки.

Read more

Влада у приймах
Thursday, 27 June 2013 14:57
Поради

DSCF1564Село Рахиня Долинського району, якому понад 600 років, повинно б виглядати більш цивілізовано. А не таким, де нема школи, дитячого садка, погані дороги і навіть місцева влада "бомжує". Із 2005 року приміщенням для неї служить колишній будинок тваринника, який орендують, тривалий час, не оплачуючи за це. У сільського голови Богдана Мельника на руках тільки печатка. А сам він із радою у приймах. Оскільки не розраховуються за використання чужого приміщення, їх будь-коли можуть звідти попросити.

Read more

На міліцію поскаржились раді
Thursday, 27 June 2013 14:55
Мораль і право

Громадська рада при УМВС України в області заслухала звернення жителів краю, що надійшли на її адресу. В засіданні взяли участь представники керівництва міліції Прикарпаття.

Read more

Благодійник у кожному з нас
Thursday, 27 June 2013 14:53
Культура

ddSeCgm-H38Найкращі миті життя у сфері доброчинності, які проявляються в освіті, культурі, охороні здоров'я, спорті чи звичайному житті громади, - саме такі зображення й увійшли до пересувної фотовиставки "Благодійність крізь призму об'єктива", відкритої у приміщенні фортечної галереї "Бастіон".

Read more

Тиждень у горах
Thursday, 27 June 2013 14:51
Культура

DSCN1494Тиждень проведуть у Карпатах 27 дітей із малозабезпечених сімей Донецька. На залізничному вокзалі в Івано-Франківську делегацію зустріли керівники обласної і міської організацій Партії регіонів Василь Чуднов та Ігор Дутка.

Read more

Учителя учителей
Thursday, 27 June 2013 14:48
Культура

pamiat21 мая 2013 года в актовом зале Прикарпатского национального университета имени В.Стефаника заведующий кафедрой мировой литературы Института филологии профессор Игорь Козлик представил свой авторский проект - документальный фильм в двух частях "Глазами Другого: Марк Теплинский и Владимир Матвиишин".

Read more

Редко кто так любит школу
Thursday, 27 June 2013 14:45
Культура

uchitel goda filЛюбовь к человеку - это плодородная почва, на которой расцветают цветы патриотического служения Родине, писал В.Сухомлинский.

Read more

"Всегда взаймы - и свет, и воздух"
Thursday, 27 June 2013 14:40
Культура

darmoroz poeziaИрина Дармороз родилась в Ивано-Франковске. Окончила среднюю школу в Новосибирском Академгородке, затем - Черновицкий госуниверситет по специальности прикладная математика. Работает в Ивано-Франковском национальном университете нефти и газа.

Печаталась в периодике, альманахах клуба славянской поэзии, Антологии русскоязычной литературы Прикарпатья "Ткань и ландшафт". Принимала участие в альманахе "Часовенка", изданном совместном с Красноярским литературным объединением.

Read more


Friday 21 June 2013

Літо коротке, а справ багато
Friday, 21 June 2013 08:36
Влада

Від уряду Президент Віктор Янукович вимагає створити такі конкурентні переваги для інвесторів, щоб було очевидно: в нашу економіку можна надійно вкладати гроші. Для цього треба ще багато зробити. І головне - підтримувати високий інвестиційний статус роками, демонструючи стабільність і прогнозованість нашої політики, підкреслив прем'єр-міністр під час недавнього засідання уряду.

Read more

Шановні державні службовці!
Friday, 21 June 2013 08:35
Влада

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята - Дня державної служби!

Read more

В Івано-Франківську економлять на дільничних
Friday, 21 June 2013 08:31
Мораль і право

IMG 4268Усе рідше почуєш добре слово про міліцію. Її критикують за будь-що. Справедливо і не завжди. Між тим, в екстремальній ситуації біжать саме до неї, аби захистила, відновила порушені права.

Read more

Зазіхнули на святе
Friday, 21 June 2013 08:30
Мораль і право

До 22 червня парламент повинен належним чином відреагувати на провокаційну пропозицію свободівців І.Фаріон та Ю.Михальчишина вилучити термін "Велика Вітчизняна війна" з нормативно-правових актів України і навчальної літератури. Саме такий законопроект вони внесли у Верховну Раду.

Read more

У Братиславі Президент наблизив Україну до Заходу
Friday, 21 June 2013 08:29
Політика

Незважаючи на спекотну літню пору, Президент України Віктор Янукович веде активну зовнішньополітичну діяльність. За нинішніх умов глава держави просто не може дозволити собі відпочинок. Світова економічна криза, тиск на Україну з боку сусідів не дозволяють розслабитися.

Read more

Від реформи виграють усі
Friday, 21 June 2013 08:17
Політика

IMG 4265Від реалізації соціальних ініціатив Президента Віктора Януковича ніхто відступати не буде, наголосив Михайло Вишиванюк на нараді, яку днями провів із головами районних держадміністрацій та міст області.

Як приклад, він навів Румунію, де на 25 відсотків зменшили пенсії і заробітну плату працівникам бюджетної сфери. Греція скоротила 2000 журналістів і там ніхто не кричить про наступ на свободу слова.

Read more

На пагорбі проблем
Friday, 21 June 2013 08:15
Поради

Жителі села Верхній Майдан Надвірнянського району пишаються своїм гербом із зображенням хреста та найвищим в Україні пагорбом. Історія створення населеного пункту сягає XV століття. Рятуючись від ординських набігів, наші предки перебиралися в глухі ліси. Колись тут існувала польська колонія, від якої ще можна знайти залишки фундаментів. Вигідне зі стратегічної точки зору розташування населеного пункту за рядянської пори використали для оборонних цілей, облаштувавши неподалік у лісових масивах засекречені стартові позиції балістичних ракет.

Read more

Витримали екзамен на чесність
Friday, 21 June 2013 08:14
Мораль і право

Шановні краяни! Багатьом відомо про нашу боротьбу з незаконним спорудженням багатоповерхового житлового будинку на вулиці гетьмана Мазепи 35А. Ви були свідками того, як правопорушник під захистом прокуратури, міліції, інших контролюючих структур робив усе, щоб нас залякати, підкупити, аби тільки перестали захищати свої інтереси. Та це їм не вдалося, бо люди почали себе поважати.

Read more

"Скорочення" штатів призвело до їх збільшення
Friday, 21 June 2013 08:13
Економіка

Різного роду ліквідація, реорганізація, оптимізація управлінських структур в області нібито задля економії бюджетних коштів призвели до того, що кількість державних службовців на початок 2013 року порівняно з минулим зросла на 2,6 відсотка.

Read more

Караючу статтю придумають для кожного?
Friday, 21 June 2013 08:12
Політика

Уже традиційно протягом кожної сесії народні депутати від партії ВО "Свобода" виступають з ініціативами, що заставляють здригнутися кожного громадянина, задуматися не тільки над своїм  майбутнім, але й минулим.

Read more

Лаборанту не можна помилятися
Friday, 21 June 2013 08:12
Здоров'я

Жодна поліклініка чи лікарня не може обійтися без клініко-діагностичної лабораторії. Саме тут допомагають встановити причину захворювання, визначити стан органу.

Read more

"Нічийні" малинові хащі
Friday, 21 June 2013 08:09
Мораль і право

DSCF1554Після розвалу Радянського союзу територію ракетної бази у лісах навколо сіл Рахиня і Тростянець Долинського району передали цивільним для ведення господарської діяльності. Раніше постороннім доступ сюди був закритий. Адже об'єкт секретний. Та враз усе змінилося. Майно і техніку з рахинських лісів військові вивезли, а територія стала місцем паломництва місцевих жителів. Тут вони шукали металолом, інші придатні матеріали для господарки. Залазили у шахти,  захламлені приміщення, розбирали зі споруд цеглу, плити, кабель.

Read more

Невже настільки соромно?
Friday, 21 June 2013 08:01
Культура

Івано-франківський письменник та блогер Володимир Єшкілєв разом зі своїм львівським колегою, журналістом і редактором Володимиром Павлівим презентували у книгарні "Є" спільну роботу в жанрі публіцистики "Україна: третій шлях".

Read more

Український борщ з єгипетською картоплею
Friday, 21 June 2013 08:00
Економіка

В Україні парадоксальна картопляна ситуація. Хоч у нас значне перевиробництво бульби, на прилавках вітчизняних супермаркетів удосталь імпортної. Зокрема, єгипетської. Це ж не банани чи ананаси. Їх завозимо, бо тут не водяться. А картопля  зростає практично в кожному українському городі. Тож навіщо платити за заморську?

Read more

Коли оживає глина
Friday, 21 June 2013 07:51
Культура

DSCF8062У майстерні Ореста Голоневського тихо, як у раю. Схилившись над глиняним замісом, його студенти, здається, не помічають нікого. Вони захоплено вправними рухами втілюють свій задум у вигляді птаха,  глека чи тарілки. Панує аура творчості, пахне керамічною випічкою. На стінах ескізи, а на поличках мистецькі вироби молодих талановитих продовжувачів справи Ореста Степановича.

Read more

Джерела хорової слави
Friday, 21 June 2013 07:48
Культура

Не один визначний диригент і співак виклав усі сили, аби довести, що Прикарпаття гідне великої хорової слави. Про це документальний фільм Ольги Терешкун і Мирослава Бойчука "З чистих джерел", який днями презентували у гранд-кафе театру кіно "Люм'єр".

Read more


Friday 14 June 2013

Доки важкохворі переплачуватимуть за життя?
Friday, 14 June 2013 07:53
Влада

Підписавши у Мінську меморандум про поглиблення взаємодії між Євразійською економічною комісією та Україною, ми реалізували достатньо довгий і складний переговорний процес щодо формату відносин з Митним союзом, зазначив прем'єр-міністр Микола Азаров. На ринок Росії, Казахстану, Білорусі припадає приблизно 40 відсотків або 63 мільярди доларів зовнішнього товарообігу нашої держави. Туди постачаємо труби, залізничні рейки, вагони, космічну техніку, електротехнічні вироби, авіаційні двигуни, сільськогосподарську продукцію і багато іншого.

Read more

Шановні медичні працівники!
Friday, 14 June 2013 07:52
Здоров'я

Прийміть сердечні вітання з нагоди професійного свята. Важка місія медиків була і залишається однією з найблагородніших і найпотрібніших у світі. Вона завжди в центрі суспільної уваги та довіри.

Ваша праця воістину героїчна і гуманна - зцілювати, повертати людям здоров'я, рятувати життя. Скільки пацієнтів завдяки вашим старанням знову відчули щастя і радість!

Бажаємо вам міцного здоров'я, благополуччя, родинного затишку, професійних успіхів і людської шани. З вірою і впевненістю прямуйте  у майбутнє, направляючи всі зусилля задля збереження життя і зміцнення здоров'я мешканців Прикарпаття. І нехай турбота, милосердя, щедрість душі, щоденна сумлінна праця повернуться до вас сторицею.

Голова облдержадміністрації Михайло ВИШИВАНЮК.

Голова облради Василь СКРИПНИЧУК.

Read more

Дорогі медичні працівники!
Friday, 14 June 2013 07:51
Здоров'я

У день професійного свята прийміть сердечну подяку за вашу самовіддану працю, врятовані життя, віру, яку даруєте людям. Відповідальність, мужність, самопожертва медиків заслуговують належного визнання з боку держави та суспільства.

Зі святом вас! Нехай праця на благо українського народу приносить тільки задоволення і радість, а кожен день наповнюється щастям і любов'ю.

Василь ЧУДНОВ.

Голова Івано-Франківської обласної організації Партії регіонів.

Read more

Вітання
Friday, 14 June 2013 07:50
Здоров'я

Зі словами щирої вдячності звертаємося до наших дорогих, шанованих ветеранів медичної служби, які напротязі багатьох років віддавали тепло своїх сердець для зцілення людей, а також тих, хто кував Велику Перемогу, рятуючи в окопах поранених захисників рідної землі.

Низький уклін людям у білих халатах за чуйне ставлення. Нехай сторицею повертається до вас здоров'я, дароване іншим! Зі святом, дорогі медики!

Світлана ДУДАР.

Голова Івано-Франківської міської організації ветеранів.

Read more

У режимі самознищення
Friday, 14 June 2013 07:49
Політика

Рішення фракції ОО "Батьківщина" про перешкоджання євроінтеграції - класичний приклад політиканства, зради національних інтересів. Віднедавна всі її члени повинні дотримуватися чіткої позиції, спілкуючись з іноземними політиками, послами, журналістами. Такий собі ультиматум: жодного підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом, поки Юлію Тимошенко не звільнять.

Read more

Без громади нічого не вдасться
Friday, 14 June 2013 07:45
Влада

IMG 4142Місто сивої давнини Снятин - історичний і адміністративний центр району на межі з Чернівецькою областю. Цей куток Покуття зачаровує красою краєвидів, щедрими ланами. А добрі, привітні місцеві жителі радо приймають гостей. Голова Снятинської районної державної адміністрації Андрій Рябошапко відверто розповідає про здобутки і проблеми, знайомить із керівниками провідних підприємств, які забезпечують фінансову стабільність, вносять значний вклад у соціально-економічний розвиток територій.

Read more

Стратегічна інвестиція у майбутнє
Friday, 14 June 2013 07:44
Влада

Нині людина часто-густо залишається насамоті з численними проблемами. І якщо для дорослих, працездатних, матеріально забезпечених розв'язати їх можна власними силами, то з дітьми ситуація значно складніша.

Read more

"Символічний" камінь спотикання міськради
Friday, 14 June 2013 07:43
Мораль і право

Рішення міської ради від 25 квітня 2013 року "Про заборону розміщення символіки неіснуючих та невизнаних держав" вважати нечинним, а дії органу місцевого самоврядування щодо його ухвалення - протиправними. Такий вердикт днями виніс Івано-Франківський окружний адміністративний суд, задовольнивши позов прокуратури.

Read more

Як є за що, то нема де
Friday, 14 June 2013 07:40
Здоров'я

Торік на Прикарпатті майже в кожному домогосподарстві комусь були необхідні медична допомога або ліки. Із цих осіб 22,5 відсотка не змогли отримати послуги з охорони здоров'я здебільшого через занадто високу вартість.

Read more

"Я вийшов із "Батьківщини", бо Яценюк зрадив ідеали опозиції та Юлію Тимошенко"
Friday, 14 June 2013 07:35
Політика

Attachment-1Дорогі земляки! Про те, що політика - брудна справа, ми чули неодноразово. Та, власне, йдучи на вибори, серед іншого я ставив собі за мету змінити в ній правила. Бо переконаний, що  головне завдання народного депутата - допомагати людям, які його обрали, а не виконувати вказівки партійних вождів чи "дерибанити" державне майно.

Read more

Не все у Кривій криво
Friday, 14 June 2013 07:30
Поради

DSCF1483Жителі гірських сіл Грабів і Крива Рожнятівського району, які входять в одну раду, не падають духом. Хоч доводиться їм нелегко. Особливо тим, хто мешкає у Кривій. Цей населений пункт зовсім малий. Раніше він був хутором. Тепер тут 70 жителів і нема жодної торгової точки. Хліб та інші товари першої необхідності привозить власним автомобілем підприємець Світлана Проскурник.

Read more

Що почув на Прикарпатті І.Почух
Friday, 14 June 2013 07:30
Економіка

Днями з ознайомчим візитом Івано-Франківщину відвідав надзвичайний і повноважний посол Чеської Республіки в Україні Іван Почух. Із ним був генеральний консул цієї держави у Львові Давід Павліт.

Read more

"Органіки" подають голос
Friday, 14 June 2013 07:29
Економіка

Із 42 мільйонів гектарів сільгоспугідь, які обробляють в Україні, тільки 270 тисяч припадає на "органіків". А з 35 тисяч суб'єктів господарювання лише 164 вирощують продукцію полів без хімікатів, маючи відповідні сертифікати. Причина такої їхньої чисельності не в інерції мислення. Попри всі переваги органічне землеробство за врожайністю часто поступається інтенсивному. Звісно, й за прибутковістю.

Read more

Кровний поклик сумління
Friday, 14 June 2013 07:25
Здоров'я

IMG 4199Буває, що життя хворого залежить від вчасно отриманої донорської крові. Саме тоді згадуємо про службу, відповідальну за зберігання й поповнення її запасів. Дякуємо медпрацівникам і тим, хто віддав частку себе для порятунку близької нам людини.

Read more

Ставку знизили
Friday, 14 June 2013 07:25
Економіка

Щоб закріпити позитивні тенденції в монетарній сфері й надати завдяки цьому поштовх для активізації процесів економічного розвитку, Нацбанк вирішив знизити облікову ставку з 7,5 відсотка до 7. Востаннє регулятор змінював цей показник у березні минулого року. Тоді він складав 7,75 відсотка.

Read more

Наступ на готівку
Friday, 14 June 2013 07:24
Економіка

Із 1 вересня цього року гранична сума розрахунків готівкою протягом одного дня між підприємствами (підприємцями) становитиме 10 тисяч гривень. А фізична особа "кешем" не може викласти підприємству (підприємцю) за товар, роботи, послуги більше, ніж 150 тисяч.

Read more

Тільки б діти були здорові
Friday, 14 June 2013 07:21
Мораль і право

DSCN1306Солодощі та одяг привезли недавно активісти Богородчанської районної організації Партії регіонів вихованцям Солотвинської спеціальної школи-інтернату. Тут навчаються діти з вадами розвитку, які з різних причин залишилися без батьків. Найціннішим подарунком для них тепер є увага та любов педагогів.

Read more

У саду мрій
Friday, 14 June 2013 07:20
Культура

Три зали краєзнавчого музею розцвіли садом казково-прекрасних дитячих творінь. Тут безліч квітів, виспівують пташки, посміхаються чудово одягнені ляльки. Квіти на картинах мальованих та зроблених із паперу, на вінілових пластинках, деревах, дощечках, тарелях, горнятках.

Read more

У грозу не стійте під дубом
Friday, 14 June 2013 07:19
Здоров'я

Літо не тільки тепла, а й небезпечна пора. Повно кусючої комашні, змій. На легковажних чатують смертоносні водойми. До цього ще й небо посилає на наші голови громи.

Read more

Спів дитячого серця
Friday, 14 June 2013 07:18
Культура

Катехитична рада центрального деканату Івано-Франківської архієпархії провела відбірковий тур конкурсу "Пісня серця". Свій талант демонстрували 22 учасники віком від 7 до 17 років.

Read more


Friday 07 June 2013

Де наші пальта?
Friday, 07 June 2013 09:53
Економіка

IMG 4020Український ринок переповнений товарами легкої промисловості з Китаю, Туреччини, Польщі. А де можна придбати наші вироби? Виявляється, у Франції, Великій Британії, Бельгії, Німеччині, Словаччині, Голландії. Як у нинішні важкі часи живеться легкій промисловості Прикарпаття? Про це на прикладі ВАТ "Івано-Франківське швейне виробничо-технічне підприємство "Галичина" розмірковує голова його правління Галина Ковбас.

Read more

Усі ми трохи психи
Friday, 07 June 2013 09:49
Здоров'я

IMG 4079Психічно хворий нападає на медперсонал швидкої допомоги, яку сам же й викликав. Гине молода вагітна лікар. Її колеги, облиті кислотою, отримали опіки. Ці жахливі новини, що  недавно надійшли із Запоріжжя, схвилювали кожного. Кілька років тому в Івано-Франківську псих біля багатоповерхівки накинувся з ножем на перехожу. Як захиститися від дій божевільних? Наскільки вони небезпечні? Про це та інше наше інтерв'ю з головним лікарем обласної психоневрологічної лікарні Мироном Муликом.  

Read more

Не вовків бояться козаківці
Friday, 07 June 2013 09:41
Поради

DSCF1470 filГірське село Козаківка Болехівської міськради свою назву отримало  у 1944 році. До того його величали Брєзою. Чи бували тут козаки, достеменно невідомо. Ходять різні легенди. Втім гарна  назва населеного пункту прижилася і навіть пасує йому. Бо тут справді панує воювничий дух. Але від цього проблем  не стає менше. Навпаки, з кожним роком більшає.

Read more

Провокаторам просять не вірити
Friday, 07 June 2013 09:34
Влада

Понад 113 тисяч дітей 1 червня приїхали в заклади оздоровлення і відпочинку. Це перша зміна. Загалом нинішнього літа різні табори прийматимуть близько трьох мільйонів школярів. Для цього фінансування дитячого відпочинку з бюджетів усіх рівнів збільшено на 20 відсотків, повідомив під час засідання уряду прем'єр Микола Азаров. Так влада демонструє турботу про підростаюче покоління, яке особливо в індустріальних містах зазнає стресів, перевтомлюється, недостатньо рухається і мало перебуває на свіжому повітрі.

Read more

Митний союз - український шлях на Захід?
Friday, 07 June 2013 09:33
Політика

Недавно у Мінську підписано меморандум про поглиблення співпраці України з Митним союзом.  Ця подія спричинила резонанс у суспільстві, розділила експертні кола на два різнополюсних табори. Одні вважають такий крок поступовим "затягуванням" України у євразійський простір. Інші наполягають на тому, що статус спостерігача не дасть нашій державі жодних прав та переваг у Митному союзі. Проте чіткої відповіді на існуючі питання поки що ні в кого немає.

Read more

Зігріти серце любов'ю
Friday, 07 June 2013 09:29
Влада

P6020263Минулої неділі за сприяння керівництва Долинської райдержадміністрації, місцевої організації Партії ре¬гіонів у будинку культури селища Вигоди відбулися  святкові заходи з нагоди Дня захисту дітей.

Read more

Вакуум гірший за відверту полеміку
Friday, 07 June 2013 09:27
Економіка

Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко провів прес-конференцію в режимі відеозв'язку. Привітавши журналістів із професійним святом, він відзначив професійність, активну громадянську позицію представників мас-медіа.

Read more

Дайте мові спокій
Friday, 07 June 2013 09:25
Політика

Анонсована на 25 травня презентація в Одесі книги одіозної "свободівки" Ірини Фаріон "Мовна норма: знищення, пошук, віднова" не відбулася. Організатори заходу називають дві причини його перенесення - небажання власника ресторану "Банкірський дім" надати в оренду конференц-зал, а також підняту в соцмережах "хвилю глузування". Складається враження, що саме такого розвитку ситуації очікували автор книги і її "товариство".

Read more

Показали те, чого нема в інших
Frida